هاشم یکه‌زارع؛ مدیرعامل ایران خودرو برکنار و بازداشت شد!

روز گذشته سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود خبر از برکناری مدیرعامل ایران خودرو داد و حتی جانشین او را نیز اعلام کرد. علی ربیعی در این جلسه عنوان کرد که هاشم یکه‌زارع به‌دلیل آنکه قیمت خودروهای ایران خودرو را به عمد و بدون هماهنگی افزایش داده است برکنار خواهد شد و علی آبادی سمت او را بر عهده خواهد گرفت.

یکه‌زارع به مدت 6 سال و از تاریخ 19 شهریور 1392 مدیرعامل شرکت ایران خودرو بود، اما در نهایت روز گذشته با حکم قضایی توسطدر دفتر کار خود بازداشت شد. او جانشین جواد نجم‌الدین شده بود و حالا عنوان شغلی خود را به عباس علی آبادی خواهد داد. مدیرعامل اسبق ایران خودرو به مدت 12 سال عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سایپا دیزل نیز بوده و در شرکت‌هایی مانند پارس خوردو، محور خودرو، شهاب خودرو  و... نیز فعالیت داشته است. اما حالا به نقل از سخنگوی دولت بدلیل افزایش قیمت بدون هماهنگی از کار خود برکنار شده است.

برخورد قضایی با خودروسازان ادامه دارد

خبرگزاری فارس گزارش داده است که چندی پیش حساب هاشم یکه‌زارع مسدود شده بود. این اقدام بر اساس دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس شعبه 14 ناحیه 28 دادسرای عمومی و انقلاب تهران در مورد پرونده مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو صورت گرفته بود. در نامه‌ای که بانک مرکزی به تمام بانک‌ها زده بود، دستور مسدود شدن تمام حساب‌های هاشم یکه‌زارع صادر شد تا هیچ خدمات بانکی به وی ارائه نشود.

این در حالیست که چندی پیش هم در خبرها گفته شد سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی ساپیا هم از اسفند سال گذشته با حکم بازپرس شعبه 5 دادسرای کارکنان دولت ممنوع الخروج شده است و در همین راستا  پرونده‌ای تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. پرونده مورد نظر 25 متهم دارد و 6 نفر هم در این رابطه بازداشت شده‌اند که تعدادی از بازداشت شدگان از مدیران شرکت سایپا بوده‌اند.

عباس علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو؟

سخنگوی دولت در نشست خبری روز گذشته خود اعلام کرد که عباس علی آبادی که در مپنا بوده است، مدیرعامل جدید ایران خودرو خواهد شد، اما برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که او این سمت را قبول نکرده است. علی آبادی مدیرعامل فعلی شرکت مپنا است و سال 88 به این پست منصوب شده.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مشکل خودرو ساز نیست !
  مشکل از اوناست که اجازه نمیدن شرکت های خارجی تو ایران ماشین با قیمت جهانی بیارن .
  به فلوکس واگن میگن با یه شرط حق داری تو ایران ماشین بفروشی اونم اینه که ما قیمت تعیین میکنیم .
  خودرو ساز این کارو انجام نمیده کسی که داره از خودرو ساز درصد میگیره این تصمیم رو گرفته .

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: مهدی

  دقیقا همینجوره
  منم عرض کردم مشکل کجاست تو یکی از کامنت ها
  که متاسفانه در چشم بر هم زدنی توسط عوامل پشت صحنه :lمحو گردید

  0 پاسخ
 • تا دیروز هر چی ماشین بی کیفیت ساختن و مردم رو به کشتن دادند که آدم های خوبی بودن حالا که سر قیمت با هم صلاح نرفتن بازداشت شد ! هر چند به درک که بازداشت شد چونکه خون زیادی گردن این دزدان سر گردنه هست اما سوال من اینه که چرا بازداشت شدن این افراد نه به خاطر بی کیفیت و غیر استاندارد بودن محصولاتشون بلکه فقط به خاطر جنبه مالیش بوده و چرا همون روز اول این آدم رو بازداشت نکردند پس نتیجه میگیریم که به خاطر بالا بردن کیفیت و امنیت جون مردم این بازداشت صورت نگرفته بلکه به خاطر یه سری مسائل دیگه هست که هیچ دردی از مردم دوا نمیکنه وگرنه قیمت که کلا یکی بیاد به من بگه تخم مرغ کیلیویی چند ! اینها باید علاوه بر گیر دادن به بخش دزدی هایی که توی نرخ گزاری میشده به بخش غیر استاندار بودنش هم ورود کنند اون موقع ما میگیم هم برای بخش مادی و هم برای امنیت مردم حرکتی انجام شده

  1 پاسخ
 • برکناری و بازداشت واسه امثال این موجودات اصلااا کافی نیست...
  اینا باید مجازات و در ملا عام اعدام بشن خیلیاشون
  :l:l:l:l:l

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  حکم اعدامش هم بیاد باز میگین اصلی ها قسر در رفتن و این بدبختو قربانی کردن البته اگه باز فاز روغنفکری برندارید بگید نععع به اعدام
  کلا راضی نمیشین!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: aliR

  جوگیر نشو عرزشی
  منظورم کل شون با ارباباشون هست
  اصلی ها معمولا همیشه قسر درمیرن
  ولی امیدوارم یه روزی مردم (واقعی) که نفرتشون شدیدا بالا زده حسابشون رو برسن اساسی
  /-)/-)/-)

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  چشم بر عندازB-)

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: aliR

  ممنون عررر زشی
  :emoji0:emoji0

  0
 • عقل

  در پاسخ به: aliR

  لایک.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  موافقم:-bd:-bd

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.