تغییرات ظاهری و آئرودینامیک برای مسابقات فرمول 1 سال 2021 رونمایی شد

فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) در حال آماده‌سازی و ارائه تدریجی جزییات مربوط به تغییرات قوانین مسابقات فرمول 1 در سال 2021 است. این تغییرات در بخش‌های مختلفی اعمال خواهد شد و تمرکز اصلی آنها در بخش آئرودینامیک خودروها و بخصوص در جهت کاهش تاثیر هوای شکسته شده توسط خودروی جلویی بر قدرت مانور خودروی عقبی وضع خواهند شد. این فدراسیون اخیرا با انتشار ویدئویی جزییات مربوط به تاثیر این مقررات بر آئرودینامیک خودروها و آینده مسابقات فرمول یک را به نمایش گذاشته است که در ادامه مطلب می‌توانید از جزییات آن باخبر شده و ویدئوی مذکور را تماشا کنید.

در حال حاضر خودروهای فرمول 1 به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر دو خودرو در حالت مسابقه پشت سر یکدیگر قرار بگیرند، خودروی جلویی هوا را به صورتی شکافته و پشت سر می‌گذارد که خودروی پشتی در صورت نزدیک بودن در خلأ هوا گرفتار شده و به میزان 50 درصد نیروی داون فورس کمتری در اختیار خواهد داشت. این موضوع باعث می‌شود تا رانندگان توان کافی برای نزدیک ماندن و تلاش جهت سبقت گرفتن از خودروی جلویی را نداشته باشند، در نتیجه مسابقه با هیجان کمتری دنبال می‌شود. به همین دلیل فدراسیون جهانی مسابقات در صدد است تا با وضع مقررات جدید امکان نزدیک ماندن خودروها در طول مسابقه و شانس سبقت گیری را بالاتر برده و هیجان آن را افزایش دهد.

طب مطالعاتی که در ماه‌های اخیر انجام گرفته و با نگاهی به اطلاعات بدست آمده از آزمایش‌های تونل باد، می‌بینیم که با طراحی جدید خودروهای فرمول 1 اکنون خودروی شکست هوا توسط خودروی جلویی تنها 5 تا 10 درصد از نیروی داون فورس خودروی عقب را کاهش می‌دهد. تعدادی از مهم‌ترین تغییرات ظاهری که در خودروی استفاده شده برای انجام این آزمایشات می‌بینیم شامل چرخ‌های بزرگ‌تر، باله عقب جدید، کفی کاملا باز طراحی شده و تغییراتی در بال جلو هستند. البته باید در نظر داشته باشیم که این خودروی تست هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و خودرویی که طی سال‌های آینده در مسابقات فرمول 1 خواهیم دید تنها ظاهری مشابه با این خودرو خواهد داشت.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.