برآورد کاهش 10 میلیارد دلاری درآمد هوآوی در بخش موبایل به‌دلیل تحریم آمریکا

گزارش مالی هوآوی در نیمه اول سال 2019 خبر از رشد 23 درصدی در درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته داشت. این شرکت در حدود 118 میلیون گوشی هوشمند در طول این شش ماه به فروش رسانده و این در حالیست که هوآوی در این دوره با اثرات منفی تحریم‌های آمریکا نیز دست و پنجه نرم می‌کرد. با این حال، این بدان معنی نیست که وضعیت هیچ تغییری نسبت به سابق نداشته و همه چیز آرام است.

ضرر 10 میلیارد دلاری در انتظار هوآوی

غول چینی فناوری جهان با قرار گرفتن در Entity List ایالات متحده که تجارت با شرکت‌های آمریکایی را منوط به کسب اجازه از دولت می‌کرد، پیش‌بینی ضرر بزرگی در درآمد خود داشت. هر چند که این حکم به مدت 2 دوره 90 روزه به تعویق افتاده، اما پیش‌بینی دقیق‌تری از ماجرا به عمل آمده و برآورد شده است که درآمد هوآوی در حدود 10 میلیارد دلار با کاهش همراه خواهد شد. این میزان یک سوم کمتر از پیش‌بینی‌های اولیه بوده است.

Eric Xu، قائم مقام ارشد هوآوی در جلسه پرسش و پاسخی که پس از مراسم معرفی چیپست جدید  Ascend 910 برای پردازش‌های بزرگ دیتا سنترها معرفی کرد درخصوص آخرین پیش‌بینی‌های شرکت مبنی بر ضرردهی توضیحاتی ارائه داد. طبق اظهارات Xu به‌طور قطع اقدامات آمریکا بر روی استراتژی کسب و کار هوآوی و سرعت حرکت روبه جلوی آنها تأثیرگذار خواهد بود اما خوشبختانه ضرردهی بخش موبایل به اندازه تهدید بزرگی که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد نخواهد بود.Eric Xu، قائم مقام ارشد هوآوی

همانطور که پیش‌تر اعلام کردیم، وزرات بازرگانی ایالات متحده اخیراً  مجوز 90 روزه دیگری برای هوآوی جهت داد و ستد با شرکت‌های آمریکایی صادر کرده است. امیدهای زیادی وجود دارد تا دولتمردان دو کشور چین و آمریکا در نهایت به یک توافق دست پیدا کنند و اختلافات تجاری میان آنها برداشته شود. اما در حال حاضر این موضوع به‌هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست. چرا که اخیراً در خبرها اعلام شده که دونالد ترامپ قصد دارد در واکنش به تصمیم چین مبنی بر وضع تعرفه علیه کالاهای آمریکایی، مالیات بر کالاهای چین را از 25 درصد به 30 درصد افزایش خواهد داد.

(0 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.