خودروی مفهومی AI:Trail quattro تجسم آئودی از آینده خودروهای آفرود

با نزدیک شدن به نمایشگاه خودروی فرانکفورت تعداد خودروهای مفهومی که برای رونمایی در این رویداد آماده می‌شوند بیشتر و بیشتر می‌شود. آئودی یکی از خودروسازانی است که برنامه‌های خود برای رونمایی از محصول جدید ار این نمایشگاه راه اعلام کرده است. این خودروساز آلمانی اگرچه در خط تولید خود خودروی آفرود قابل عرضه‌ای ندارد اما به نظر می‌رسد با اتکا به پیشینه قابل احترام خود در مسابقات رالی و خودروهای Quattro، تجسم خود از آینده خودروهای آفرود را در قالب یک طرح مفهومی و طی نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش بگذارد.

خودروی مفهومی AI:Trail quattro در ظاهر شبیه به یک خودروی ماه ‌نورد است که با یک SUV ترکیب شده است. در تصویر اولیه‌ای که از آن منتشر شده نیز تنها جزییاتی که قابل تشخیص هستند حداقل 4 در، فریم شیشه‌ای بزرگی برای بخش سرنشینان و جلو پنجره‌ای کاملا متفاوت از آنچه تاکنون در محصولات 4 حلقه آلمانی دیده بودیم، می‌باشند. "یک خودروی آفرود الکتریکی از آینده" توصیف آئودی از این طرح مرموز و جذاب و آینده‌نگرانه است. از جمله مشخصات برجسته‌ای که برای این خودرو مشخص شده قابلیت چهار چرخ متحرک بودن آن است که یعنی هر چرخ می‌تواند موتور الکتریکی مخصوص به خود را داشته باشد.خودروی مفهومی AI:Trail quattro

اگر کمی نور تصویر منتشر شده از AI:Trail quattro را بالاتر ببریم متوجه چرخ‌های متفاوت آن نیز خواهیم شد، چرخ‌هایی که تاکنون روی هیچ خودروی آفرود دیده نشده و طرفداران علوم هوا-فضا آنها را در خودروهای ماه نورد به یاد می‌آورند. حتی طرفداران دو آتشه آئودی نیز این چرخ‌ها را دقیق‌تر به یاد خواهند آورد، چرا که این خودروساز آلمانی مسئول طراحی خودروی ماه نورد lunar quattro بود که قرار است در سال 2020 به محل فرود آپولو 17 روی کره ماه ارسال شود. اما سوالی که در مورد ماهیت کلی AI:Trail quattro مطرح می‌شود این است که اگر این خودرو به هوش مصنوعی و قابلیت‌های خودران مجهز شود چه جذابیتی برای طرفداران خودروهای آفرود خواهد داشت، چرا که سبک رانندگی آفرود از بنیان به دلیل لذت تلاش برای رانندگی در مسیرهای سخت به وجود آمده است.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.