رکوردشکن تاریخ‌ساز تنها در شمارگان 30 عدد تولید و عرضه خواهد شد

به نظر می‌رسد خبرها درباره اتفاق تاریخی‌ای که چند روز پیش توسط بوگاتی رقم زده شد تمامی ندارند. بعد از اعلام اینکه این خودروساز فرانسوی بعد از دست یافتن به رکورد سرعت 490 کیلومتر بر ساعت دیگر قصد رقابت بر سر شکستن رکورد سرعت ندارد، اکنون خبر عرضه آخرین خودروی رکوردشکن این شرکت به تعداد محدود نیز منتشر شده است. بوگاتی شیرون Super Sport 300+ که نام اصلی درست آن است در 30 نسخه و کاملا مشابه با نسخه‌ای که اندی والاس در پیست Ehra-Lessien آلمان با آن به سرعت 490 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد خواهند بود.

خودروی جدید بوگاتی توانسته به سرعتی دست پیدا کند که معمولا هواپیماها با آن سرعت از زمین برخواسته و راهی آسمان می‌شوند و برای روی زمین نگاه داشتن آن مهندسین طراح ناچار به اضافه کردن قسمتی به بخش عقب نسخه معمولی خودرو بودند. این بخش به طول تقریبا 25 سانتیمتر شیرون سوپر اسپورت 300+ را کشیده‌تر از نسخه استاندارد خود کرده و این موضوع باعث به وجود آمدن نیروی رو به پایین بیشتر و در نتیجه حفظ تعادل در سرعت‌های بالاتر از 400 کیلومتر بر ساعت شده است. دیگر تغییرات ظاهری 300+ شامل سوراخ‌هایی روی بدنه درست بالای چرخ‌های جلو و دیفیوزر باز طراحی شده و باله عقب کاملا ثابت هستند.

ابر خودرویی که به گفته مدیر بوگاتی "در یک چشم به هم زدن تمامی نسخه‌‌های آن به فروش خواهد رفت" موتور W16 شیرون نسخه اصلی را در اختیار دارد اما این موتور تقویت شده و اکنون قدرت خروجی آن 1600 اسب بخار می‌باشد. قدرت عظیم این موتور از طریق جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود. شیرون سوپر اسپورت 300+ تنها در 2.4 ثانیه از حالت سکون به 100 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و سقف سرعت آن اگرچه نامعلوم است اما میشلن، تولید کننده لاستیک‌های اختصاصی این ابر خودرو آنها را با مقاومتی برای رسیدن به سرعت 517 کیلومتر بر ساعت تولید کرده است.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم بوگاتی تنها 300 عدد از این خودرو را تولید خواهد کرد و قیمت آن نیز 3.5 میلیون دلار اعلام شده است. اگرچه این رقم بسیار دست می‌باشد اما با توجه به دستاورد تاریخی این خودرو و اینکه نسخه استاندارد آن نیز 3 میلیون دلار قیمت دارد، خرید آن کاملا مقرون به صرفه به نظر می‌رسد. البته کسانی که خرید آن را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند احتمالا این دغدغه‌های فکری را برای اضافه کردن عضوی دیگر به کلکسیون خودروهای گران قیمت خود نخواهند داشت.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.