بی‌ام‌و نسخه مفهومی نسل جدید سری ۴ و نسخه برقی آن را به نمایش گذاشت

باواریایی‌ها ایده خود برای نسل بعدی بی‌ام‌و سری ۴ در قالب یک خودروی مفهومی متفاوت در نمایشگاه خودرو فرانکفورت به نمایش گذاشتند. این نسخه مفهومی نمایانگر طراحی ظاهری نسل دوم خودروهای سری ۴ است که بصورت کوپه دو در و در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد. علاوه بر این با ارائه طرح جدید بی‌ام‌و خبر از برنامه‌ریزی خود برای عرضه نسخه الکتریکی این خودرو در سال ۲۰۲۱ داده است که احتمالا آن را با نام i4 در هنگام معرفی رسمی و عرضه عمومی خواهیم دید.

طبق ادعای بی‌ام‌و خودروی مفهومی جدید تا 85% با طراحی نهایی نسل دوم سری 4 هماهنگی دارد و قرار است شخصیت متفاوتی با خودروهای سری 3 که سری 4 براساس آنها طراحی شده داشته باشد و طراحی آن با خواص احساسی و پویا تاکید بر عملکرد فنی خودرو دارد. نسل دوم بی‌ام‌و سری 4 قرار است بعد از عرضه به رقابت با آئودی A5 Coupe بپردازد. طراحی متفاوت این خودروی مفهومی نشانگر این است که باواریایی‌ها قصد دارند خودروهای سوخت فسیلی و الکتریکی خود را بر روی پلتفرم مشابه یکدیگر عرضه کند. آنها حتی در معرفی خودروی مذکور آنها بیانگر "طیفی از خودروهای سری 4" که کاملا بیانگر همین موضوع است.

خودروی مفهومی جدید بی‌ام‌و تنها یک طراحی بدنه بوده و جزییاتی از بخش‌های داخلی، مشخصات فنی و حتی تاریخ عرضه سری 4 نیز همراه با آن ارائه نشد. اما پیش از این تصاویر جاسوسی از نسخه‌های اولیه بی‌ام‌و سری 4 در حال آزمایش به بیرون درز کرده بود که براساس آنها پیش‌بینی شده بود این خودرو براساس پلتفرم CLAR این شرکت طراحی بشود که هم خودروهای دیفرانسیل عقب و هم 4 چرخ متحرک را تحت پوشش قرار می‌دهد. گزارش‌ها همچنین حاکی از این است که نسخه M4 این خودروها هم در حال تولید هستند.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • سال ۲۰۴۰ نفت تموم میشه
    عملا خودرو ها برقی میشن

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.