از ایده تا عمل – بایتون از طرح نهایی اولین خودروی برقی خود رونمایی کرد

شاید با خواندن تیتر مطلب این سوال برایتان پیش آمده باشد که بایتون چه شرکتی است و یا نامش کمی آشنا به نظرتان برسد. این شرکت چینی بلند پرواز تقریبا 2 سال پیش و در خلال نمایشگاه CES طرح اولیه خود از یک خودروی برقی با هدف شروع رقابت با تسلا رونمایی کرده بود. اکنون بعد از 2 سال به نظر می‌رسد آنها توانسته‌اند تا از پس تمامی مشکلات برآمده و طرح نهایی برای تولید اولین خودروی برقی خود با نام M-Byte را ارائه کنند.

طرح‌های اولیه شرکت بایتون خودروی برقی و آینده‌نگرانه را به نمایش گذاشته بود که در داخل آن نمایشگرهای بزرگی به چشم می‌خورد، نمایشگری 49 اینچی که سر تا سر داشبورد خودرو را به خود اختصاص داده بود و نمایشگر دیگری درست وسط فرمان خودرو. به نظر می‌رسد که نمایشگر 48 اینچی به طراحی نهایی راه یافته است. M-Byte که در دسته خودروهای شاسی بلند قرار دارد در دو نسخه 4 چرخ متحرک و دو چرخ عقب متحرک به تولید خواهد رسید. طراحی کلی این خودرو تا حد زیادی مشابه با آنچه در طراحی نسخه مفهومی آن به نمایش گذاشته شده بود به نظر می‌رسد و تنها جزییات کمی مانند پنل جلوی خودرو و چراغ‌ها تغییر کرده‌اند.

شرکت بایتون از تابستان سال گذشته سرمایه‌گزارهای مختلفی را به لیست بلند بالای سرمایه‌گزاران خود اضافه کرده است تا با سرمایه آنها بتواند بالاخره دست به تولید اولین محصولات خود بزند. در لیست سرمایه‌گزاران این شرکت نام‌هایی مانند گروه خودروسازی FAW و بخش‌های دولتی و شهرداری Nanjing هم به چشم می‌خورند. M-Byte هم در خط تولید این شرکت در شهر Nanjing به تولید خواهد رسید.

نسخه دو چرخ عقب متحرک حدود 268 اسب بخار قدرت و باتری‌های 72 کیلووات ساعتی خواهد داشت که با هر بار شارژ کامل قادر است 360 کیلومتر مسافت بپیماید. نسخه چهار چرخ متحرک نیز 402 اسب بخار قدرت داشته و با شارژ کامل باتری‌های 95 کیلووات ساعتی خود قادر است تا مسافتی معادل 440 کیلومتر را طی کند. بایتون تولید اولین محصولات خود را از 2020 آغاز خواهد کرد و موعد تحویل آنها نیز در سال 2021 خواهد بود. قیمت پایه بایتون M-Byte هم حدود 45 هزار دلار اعلام شده است.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.