دور بسیار سریع Tesla Model S در پیست Laguna Seca – تخت لرزان سلطنت

موفق‌ترین سازنده خودروهای الکتریکی یعنی تسلا، هفته‌های پر چنب و جوش و شلوغی را پشت سر می‌گذارد. خبرها حاکی از این است که این خودروساز آمریکایی در حال انجام آزمایش بر روی نسخه آزمایشی جدیدی از خودروی Model S می‌باشد. چندی پیش در تایید این خبرهای تصاویری از یک خودرو تسلا در پیست نوربرگرینگ هم منتشر شد، جایی که رقیب حدید این خودروهای یعنی پورشه تایکان نیز مورد آزمایش قرار گرفته بود. اکنون اما تسلا ویدئویی از ثبت زمان 1:36.555 ثانیه‌ای در پیست لاگونا سکا منتشر کرده است تا برای رقیب تازه وارد خود عرض اندام کند.

تسلا ادعا می‌کند که محصول این شرکت توانسته با ثبت زمان 1:36.555 تبدیل به سریع‌ترین خودروی سدان 4 درب در پیست لاگونا سکا شود. اما مسئولین پیست در مصاحبه‌هایی با شبکه CNBC اعلام کردند که ثبت زمان رسمی تنها هنگامی انجام می‌گیرد که پیست برای این کار آماده سازی شده و مسئولین ناظر ثبت زمان باشند، اتفاقی که در هنگام دور سریع خودروی تسلا در پیست مذکور رخ نداده است. اما سوال اینجاست که چرا به ناگاه تسلا نیاز به ثبت رکورد جدید و اعلام آن در اکانت‌های رسمی خود پیدا کرده است.

این سوال دو پاسخ مرتبط با هم دارد. ابتدا پورشه تایکان که مدتی پیش در حال ثبت زمان و آزمایش در پیست نوربرگرینگ دیده شده بود و آلمانی‌ها مستقیما آن را به عنوان رقیب اصلی تسلا معرفی کرده‌اند. از سوی دیگر محصول جدید تسلا که بیشتر کالبدی برای آزمایش قوای محرکه و تنظیمات شاسی جدید مخصوص خودروهای این شرکت این. این بخش‌های جدید با نام "Plaid" شناخته شده‌اند و آنطور که از توییت‌های ایلان ماسک، صاحب شرکت تسلا، برمی‌آید ممکن است در خودروهای مدل اس، اکس و رودستر به کار گرفته شوند.

در ویدئوی منتشر شده توسط این شرکت تنها مشاهد نمای داخلی خودرو هستیم که تغییرات خاصی در آن دیده نمی‌شود، اما با توجه به تصاویری که از آزمایش در نوربرگرینگ بدست آمده و پاسخ ایلان ماسک در ادامه توییت این شرکت می‌توان حدس زد که این خودرو یک Model S P100D معمولی نیست. جالب است بدانید که زمان رسمی خودروی مدل اس استاندارد در پیست لاگونا سکا 1:47.62 ثانیه و نسخه P100D آن نیز 1:43.06 ثانیه بوده است. با این اوصاف دور از انتظار نیست که تسلا در فکر ارائه نسخه جدیدی از محصولات خود جهت پاسخ قاطعی به آلمانی‌ها باشد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.