روایتی تازه از نبردی تاریخی و پر هیجان – فورد علیه فراری

دنیای موتور اسپورت و بطور کلی صنعت خودرو علاوه بر محصولات و مسابقات جذاب و هیجان انگیزشان داستان‌های حماسی و خاطره‌انگیز فراوانی را تا کنون به خود دیده‌اند. چند سال پیش کارگردان مشهور هالیوودی ران هاوارد یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین رقابت‌ها بین دو راننده بزرگ دنیای موتور اسپورت یعنی نیکی لائودا و جیمز هانت را در قالب فیلم Rush به نمایش گذاشت. اکنون اما وقت آن رسیده تا جنس متفاوتی از رقابت را روی پرده نقره‌ای سینماها نظاره کنیم، رقابتی که ریشه در جدال بزرگان صنعت خودروسازی یعنی فورد آمریکایی و فراری ایتالیایی دارد.

داستان از جایی شروع شد که فورد عزم خود را برای تصاحب شرکت فراری جزم کرده بود و حتی تصمیم داشت انزو فراری را از ریاست بخش مسابقه‌ای این شرکت کنار بگذارد. اما انزو با آگاه شدن از این موضوع زیر بار فروش شرکت خود نرفت و این معامله را پیش از انجام با توهین و تمسخر محصولات و صاحب شرکت فورد به پایان رساند. این موضوع انگیزه‌ای در وجود فورد ایجاد کرد که تلاش کند تا با شکست فراری در مسابقاتی که در آن حرف اول را می‌زدند پاسخ گستاخی آنها را بدهد.

اما داستان فیلم بیشتر حول محور سه شخصیت تعیین کننده این ماجرا یعنی هنری فورد دوم، کارول شلبی، کِن مایلز و برنامه ساخت خودروی افسانه‌ای GT40 جریان دارد. در خلال تلاش فورد برای مهیا کردن پاسخی دندان شکن به فراری در فیلم "Ford vs. Ferrari" شاهد درگیری‌های سه شخصیت مذکور نیز هستیم تا در نهایت بتوانند با مشارکت یکدیگر GT40 را خلق کرده و شگفتی ساز دنیای موتور اسپورت باشند. James Mangold کارگردان این فیلم Tracy Letts را در نقش فورد، Matt Damon را برای ایفای نقش کرول شلبی و Christian Bale را در قالب شخصیت کن مایلز به تصویر کشیده است و آنطور که از تریلرهای این فیلم پیداست باید از 15 نوامبر (24 آبان) منتظر یک فیلم جذاب و پرهیجان دیگر مربوط به دنیای موتور اسپورت و صنعت خودرو باشیم.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.