قدرت 670 اسب بخاری برای بی‌ام‌و سری 7 الکتریکی

شرکت خودروسازی نام آشنای آلمانی قصد دارد با استفاده از باتری‌ها 120 کیلو وات ساعتی در خودروهای الکتریکی سری 7 توان خروجی آن را به 670 اسب بخار برساند تا این خودروها بعد از ارائه به بازار توان رقابت با خودروهای الکتریکی لوکس را داشته باشند. منابع خبری سایت BMWBlog در مونیخ اطلاع داده‌اند که بی‌ام‌و در حال آزمایش دو نسخه الکتریکی از خودروهای سری 7 می‌باشد و احتمال دارد نام این خودروها در زمان عرضه به بازار به بی‌ام‌و i7 تغییر کند.

نسخه پایه بی‌ام‌و i7 به پک باتری‌های 100 کیلو وات ساعتی مجهز خواهد شد و موتورهای الکتریکی آن قادر به ارائه قدرتی معادل 550 اسب بخار خواهند بود. اما نسخه پرچمدار i7 به باتری‌های 120 کیلو وات ساعتی تجهیز شده و میزان قدرت خروجی آن بصورت اعجاب آوری معادل با 670 اسب بخار خواهد بود. شنیده‌ها حاکی از این است که این خودروها توانایی طی کردن مسافتی بین 530 تا 580 کیلومتر تنها با یک بار شارژ کامل باتری‌هایشان را خواهند داشت. پیشرانه این خودروها از نسل پنجم پیشرانه‌های الکتریکی بی‌ام‌و خواهد بود که اطلاعات رسمی درباره آنها منتشر شده است.
طبق ادعای باواراییایی‌ها نسل پنجم سیستم پیشرانه الکتریکی بی‌ام‌و قادر به تولید تا 720 اسب بخار قدرت می‌باشد. طراحی این سیستم کوچک و ماژولار است، به صورتی که موتور الکتریکی، بخش انتقال نیرو و بخش کنترل قدرت همگی در یک ساختار قرار دارند. سه نمونه از این سیستم یکپارچه انتقال نیرو در نسخه‌های آزمایشی خودروهای سری 5 که حدود 4 ماه پیش معرفی شدند استفاده شده است که دو عدد از آنها وظیفه تامین نیروی چرخ‌های عقب و یکی نیروبخش چرخ‌های چلو این خودروها می‌باشد.  نسخه دیگری از این سیستم نیز به زودی در خودروهای کراس اوور iX3 مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما احتمال بر این است که تنها یک یا دو نمونه از آنها قوای محرکه این خودروها را تشکیل دهند که طبیعتا در مجموع قدرت خروجی و میزان برد مسافتی کمتری نیز خواهد داشت.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • یکم جلو پنجرهاش زنندس
  با چراغاش هم خونی نداره

  0 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: متین

  موافقم پراید خیلی شیک تره

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.