در سفرهای هوایی طولانی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

قبل از اینکه بلیط هواپیما برای مقصد مورد نظر خود را انتخاب کنیم باید به این نکته توجه کنیم که سفرهای هوایی طولانی معمولا مشکلات خاص خود را دارند. برای مثال شما در سفرهای هوایی طولانی معمولا با تغییر ساعت و جت لگ (Jet Lag)، تغییر دما، توقف در بین مسیر و... روبرو می‌شوید. اگر شما برای مقابله با این مشکلات آماده نباشید، نمی‌توانید به خوبی از سفر خود لذت ببرید. پس چه بهتر که قبل از آنکه برای بلیط هواپیما هزینه ای کنید، ابتدا به بررسی مهم‌ترین نکات در سفرهای هوایی طولانی بپردازیم.

 

  • آماده تغییرات آب و هوایی باشید: مسافران معمولا لباس‌هایی که متناسب با شرایط آب و هوایی مقصد می‌باشند را در چمدان خود قرار می‌دهند و تحویل بار می‌دهند. اما باید به این نکته توجه کنید که شما قبل از تحویل گرفتن چمدان خود با آب و هوای جدید روبرو می‌شوید و اگر لباس مناسب بر تن نداشته باشید ممکن است موجب سرماخوردگی شما شود. پس همیشه یک دست لباس مناسب در ساک دستی و یا کوله پشتی خود داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.
  • لوازم ضروری را در کیف دستی خود قرار دهید: احتمال این که چمدان‌ها و وسایلی که تحویل بار هواپیما داده‌اید، دیر تر از شما به مقصد برسد. این موضوع در سفرهای طولانی، به خصوص پروازهایی که توقف دارند بیشتر رخ می‌دهد. پس لوازم ضروری خود را در کیف دستی خود قرار دهید تا بتوانید این شرایط را به خوبی مدیریت کنید.
  • قبل از پرواز، به خوبی استراحت کنید: یکی دیگر از مشکلات رایج در پروازهای طولانی، تغییر ساعت است که موجب جت لگ شدن شما خواهد شد. بنابراین بهتر است که شما قبل از پرواز به خوبی استراحت کنید تا بهتر بتوانید خود را با شرایط زمانی مقصد هماهنگ کنید. علاوه بر این، ممکن است که شما نتوانید به دلایل مختلف مثل گریه کودکان، پر حرفی اطرافیان و... در پرواز به استراحت مشغول شوید. مخصوصا اگر در خوابیدن به صورت نشسته مشکل داشته باشید. همه این عوامل، دلایلی‌اند برای اینکه شما قبل از پرواز به خوبی استراحت کنید.
  • لباس راحت، کلید آرامش شما در هواپیما: هیچ کس دوست ندارد هنگام خرید بلیط هواپیما به این موضوع فکر کند که چگونه باید با لباس‌های رسمی خود به استراحت مشغول شود. حتما به این موضوع فکر کنید که لباس‌هایی راحت برای خود انتخاب کنید. هیچ دلیلی پوشیدن کفش پاشنه بلند در هواپیما را توجیه نمی‌کند. پاهای شما به دلیل کمبود آب و نشستن طولانی مدت بر روی صندلی ورم خواهند کرد. اگر کفش شما راحت نباشد می‌تواند مشکلات زیادی برای شما به وجود آورد.در سفرهای هوایی طولانی چه نکاتی را رعایت کنیم؟
  • به میزان کافی آب بنوشید: هوای موجود در کابین هواپیما از رطوبت بسیار کمی برخوردار است و باعث می‌شود که بدن شما بسیار سریع‌تر از شرایط عادی، آب خود را از دست بدهد. این کمبود مایعات در بدن می‌تواند موجب بروز خشکی در پوست و سینوس‌های شما شود. توصیه می‌کنیم که در طول پرواز به میزان کافی آب بنوشید و حتی در صورت امکان از قطره‌های چشمی استفاده کنید.
  • نظافت شخصی را بیشتر از همیشه رعایت کنید: شاید در ظاهر محیط هواپیماها تمیز به نظر آیند. اما در اکثر اوقات به علت کمبود وقت، میهمانداران کابین هواپیما را ضد عفونی نمی‌کنند. از آنجایی که شما در هواپیما به سطوح مختلف دست می‌زنید، بهتر است بیشتر به نظافت شخصی اهمیت دهید و حتی از ژل‌های ضد عفونی کننده برای دستان خود استفاده کنید. تمام این باکتری‌های موجود در کابین هواپیما می‌توانند هنگامی غذا خوردن و... وارد بدن شما شوند.
  • در صندلی خود نمانید: هنگامی که در حال خرید بلیط هواپیما هستید، ممکن است که با خود فکر کنید که تمام طول سفر با هواپیما را در این صندلی سپری خواهید کرد. اما این اشتباهی بزرگ است. شما باید در هواپیما تحرک داشته باشید. در غیر این صورت به احتمال زیاد دچار دردهای عضلانی خواهید شد. پس در طول پرواز از صندلی خود بلند شده و به حرکات ساده کششی مشغول شوید یا در سالن هواپیما قدم بزنید.در سفرهای هوایی طولانی چه نکاتی را رعایت کنیم؟
  • خود را سرگرم کنید: اگر شما نتوانید در هواپیما به استراحت بپردازید، احتمالا زمان بسیار کند برای شما سپری خواهد شد. شما می‌توانید به تماشای فیلم و سریال مشغول شوید، موسیقی گوش کنید و یا به کارهای عقب مانده خود رسیدگی کنید. دقت کنید که اگر می‌خواهید از تلفن همراه، تبلت یا لپ‌تاپ خود استفاده کنید باید به شارژ دستگاه‌های الکترونیکی خود توجه داشته باشید. زیرا در تمام هواپیماها امکان شارژ مجدد آن‌ها وجود ندارد.

توصیه می‌شود پس از خرید بلیط هواپیما شروع کنید به برنامه‌ریزی برای سرگرم شدن در هواپیما و جمع کردن وسایلی به این منظور.

 

  • لوازم ضروری برای هواپیما: برای راحتی هرچه بیشتر در پروازهای طولانی باید برخی از وسایل را همراه خود داشته باشیم. از این وسایل می‌توانیم به بالش گردنی، گوش گیر، هدفون، خوراکی‌های سبک و... اشاره کرد.

برای اینکه از سفر هوایی لذت ببرید، هنگام خرید بلیط هواپیما در علی بابا به اطلاعات موجود در سایت دقت کنید. اطلاعاتی نظیر نوع هواپیما، کلاس پرواز، ساعت پرواز، طول مدت سفر و... به شما کمک می‌کند تا برنامه بهتری برای یک مسافرت طولانی داشته باشید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.