دختر 21 ساله بریتانیایی در مسیر رانندگی مسابقات فرمول 1

قهرمان اولین دوره مسابقات اتومبیلرانی W Series، که مسابقاتی اختصاصی برای بانوان در رده خودروهای تک سرنشین است، شانس رانندگی آزمایشی با خودروی مسابقات فرمول 1 را پیش روی خود می‌بیند. Jamie Chadwick بعد از قهرمانی حالا یکی از چهار کاندیدای برترین راننده جوان سال بریتانیا (BRDC) شده و در صورت پیروزی در این رقابت در کنار تصاحب جایزه 200 هزار پوندی به صورت آزمایشی با یکی از خودروهای مسابقات فرمول 1 به رانندگی خواهد پرداخت. شایان ذکر است شرکت استون مارتین که اسپانسر تیم فرمول 1 ردبول است اسپانسر مشترک BRDC نیز می‌باشد.

برای برنده شدن در رقابت چهار نفره مذکور کاندیداها تحت تمرینات بدنسازی و شبیه‌سازی رانندگی متعددی قرار می‌گیرند و پس از آن طی دو روز در پیست سیلوراستون به رانندگی با خودروهای مختلفی از جمله خودروی مسابقات فرمول 2 می‌پردازند و در نهایت برنده این رقابت ماه دسامبر اعلام خواهد شد. رقابت برای جایزه برترین راننده جوان سال بریتانیا پیش از این برندگان متعددی داشته که از سرشناس‌ترین آنها می‌توان به جنسن باتن (قهرمان سال 2009 مسابقات فرمول 1)، دیوید کولتارد برنده 13 رقابت مسابقات فرمول 1 و همچنین رانندگان کنونی این مسابقات یعنی لاندو نوریس و جورج راسل اشاره کرد.

جیمی چادویک 21 ساله در حال حاضر عضو تیم رانندگان جوان استون مارتین است و برای این تیم در مسابقات اتومبیلرانی استقامتی به رقابت می‌پردازد. وی با پیروزی در اولین دوره مسابقات اتومبیلرانی تک سرنشین اختصاصی زنان (W Series) به جایزه پانصد هزار دلاری دست پیدا کرده است. مسابقات فرمول 1 در حال حاضر بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی در جهان به حساب می‌آید و با گذشت سال‌های طولانی هنوز راننده مونث جدیدی به این مسابقات راه پیدا نکرده. جیمی چادویک در صورت برنده شدن رقابت با دیگر کاندیدها که شامل عنام احمد، جاناتان هوگارد و آیرتون سیمونز هستند، این موقعیت را خواهد داشت که با آشنا شدن با سبک رانندگی با خودروهای فرمول 1 در آینده مسیر رسیدن به صندلی رقابت در این مسابقات را داشته باشد.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.