تماشا کنید: وقتی بزرگترین پرینتر سه‌بعدی جهان یک قایق کامل را پرینت کرد!

برخلاف روش‌های سنتی و قدیمی پرینترهای سه‌بعدی به افراد این امکان را می‌دهد که هر نوع از وسیله و اشکال را که ساخت آنها به روش‌های سنتی امکان‌پذیر نبود، ایجاد کنند. در همین راستا، نمونه‌هایی از آن را دیده‌ایم که چگونه پرینت سه‌بعدی توانسته بری اهداف پزشکی استفاده شود و به‌عنوان بافت‌های زنده و یا مهره‌های ستون فقرات را کاملاً شخصی‌سازی شده تولید کند. البته این پرینترها در جنبه‌های سرگرم‌کننده و کاربردی دیگر مانند تولید وسائل نقلیه و موتورسیکلت نیز استفاده می‌شوند.

این تکنولوژی تا آن حدی پیشرفت کرده است که شاید چند سال دیگر با شنیدن این موضوع که وسائل نقلیه ما با پرینترهای سه‌بعدی تولید شده‌اند، متعجب نشویم. چرا که به لطف محققان دانشگاه Maine توانستند با استفاده از پرینت سه‌بعدی یک قایق را از 0 تا 100 درصد به‌طور کامل بسازند. این تیم موفق شدند به‌طور همزمان سه رکورد جهانی را جابجا کنند.

حالا ممکن است شما تصور کنید که چاپ یک قایق توسط پرینتر سه‌بعدی یک دستاورد بسیار چشمگیر به حساب می‌آید، اما جالب است بدانید که طبق گفته این تیم تحقیقاتی قایق بزرگترین شی نبوده که این پرینتر قادر به چاپ آن است. ظاهراً اگر محدودیت‌ها برداشته شود این دستگاه می‎تواند شی‌ای بسیار بزرگ به طول 30 متر، 6 متر و ارتفاع 3 متر بسازد.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، چاپ سه‎بعدی تکنولوژی فوق‌العاده‌ای است. ساخت این قابل به روش سنتی شاید هفته‌ها و ماه‌ها زمان نیاز داشت، اما حالا تنها در سه روز ساخته شد. البته این اولین باری نیست شاهد ساخت سریع لوازم توسط پرینتر هستیم. پیش از این در سال 2018 هم تفنگداران دریایی ایالات متحده توانسته بودند کلبه‌های سیمانی در مدت 40 ساعت تولید کنند. در پایان می‌توانید ویدئوی کوتاهی که به‌صورت خلاصه و سریع فعالیت 3 روزه پرینتر سه‌بعدی برای ساخت قایق را نشان می‌دهد تماشا بفرمایید:

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.