تماشا کنید: ویدئوی تست مقاومت کنسول نینتندو سوئیچ لایت

نینتندو در اواخر تیرماه از نسخه جدید و ارزان‌تر کنسول سوئیچ با نام Switch Lite رونمایی کرد. این کنسول به تازگی و با قیمت 200 دلار و با رنگ‌های فیروزه‌ای، زرد و خاکتسری به بازار عرضه شده است. این کنسول در حدود 100 دلار از نسخه استاندارد آن ارزان‌تر است و البته به همین دلیل مشخصه‌هایی را نیز فدا کرده که از جمله آن می‌توان به عدم امکان جداکردن کنترلرهای دو طرف دستگاه اشاره کرد. برخلاف نسخه معمولی، لایت فاقد کنترلر جوی کان است و نمایشگر آن هم کوچکتر و 5.5 اینچی می‌باشد. اما این دستگاه تا چه اندازه مقاوم است؟

تست مقاومت نینتندو سوئیچ لایت

از آنجاییکه این کنسول جدا از ظاهر نوستالژیک مناسب بازی کودکان می‌باشد، بد نیست بدانیم که از نظر مقاومت در چه سطحی قرار دارد. برای درک این موضوع به سراغ کانال یوتیوب زک نلسون در یوتیوب، یعنی JerryRigEverything رفتیم که در جدیدترین ویدئوی خود تست مقاوم سوئیچ لایت را به اشتراک گذاشته است.

این آزمون مانند تست مقاومت گوشی‌های هوشمند دارای سه مرحله اصلی می‌باشد. همانطور که مشاهده خواهید کرد، طبق روال سابق تست خراشیدگی اول مرحله است که در آن اجسام با میزان سختی متقاوت میزان مقاومت نمایشگر و بدنه دستگاه را نشان می‌دهند. از آنجاییکه Switch Lite یک دستگاه ارزان‌قمیت است، نمایشگر آن پلاستیکی است و در سطح 3 دچار خراش کم و در سطح 4 دارای خراش‌های عمیق‌تر می‌شود. این یعنی نمایشگر پتانسیل آسیب با هر جسم تیزی مانند کلید را دارد، بنابراین بهتر است که از محافظ استفاده شود. بدنه پلاستیکی دستگاه هم مانند نمایشگر آسیب‌پذیری بالایی در برابر اجسام تیز دارد.

در مرحله دوم نمایشگر سوئیچ لایت در برابر شعله آتش قرار می‌گیرد و از آنجاییکه که این بدنه پلاستیکی است، به راحتی ذوب می‌شود، اما لکه سیاه ایجاد شده پس از چند ثانیه به حالت عادی برمی‌گردند و این نشان می‌دهد که تکنولوژی نمایشگر LCD است. در نهایت آزمون با تست خمیدگی و اعمال فشار به سمت دو طرف دستگاه به پایان می‌رسد و باوجود انعطاف‌پذیری بالا، سوئیچ لایت جان سالم به‌در می‌برد و همچنان عملکرد نرمالی دارد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.