گوگل Fitbit، شرکت سازنده ساعت‌های هوشمند را تصاحب کرد

در ماه سپتامبر شرکت سازنده ساعت‌های هوشمند و ردیاب سلامت Fitbit اعلام کرد که قصد فروش برند خود را دارد. بلافاصله یک خریدار احتمالی بالاتر از همه در لیست قرار گرفت: گوگل. خرید فیت‌بیت توسط گوگل شب گذشته سرانجام رسمی شد. آلفابت شرکت مادر گوگل، عضو جدید خانواده را با قیمت 2.1 میلیارد دلار با قرداردادی که سال آینده بسته می‌شود، خریداری خواهد کرد. فیت‌بیت در شرایطی که عملکرد خوبی در بازار دستبندهای سلامت داشت، نتوانست این موفقیت را بخش ساعت‌های هوشمند خود ادامه دهد.

گوگل معتقد است که خرید Fitbit به آنها شانسی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش Wear OS را می‎دهد که این موضوع می‌تواند در نهایت به تولید پیکسل واچ در آینده بیانجامد. گوگل در بیانیه مطبوعاتی خود که درخصوص این معامله منتشر کرده گفته است که این می‎تواند در آینده زمینه‌ساز ارائه گجت‌های پوشیدنی Made by Google در بازار شود. گوگل هنوز معتقد است که Wear OS به‌طور کامل آماده نشده است.

بر سر کاربران فیت‌بیت و اطلاعات آنها چه خواهد آمد؟

کاربران متوجه تغییری در دستگاه‌های فیت‌بیت خود حس نخواهند کرد. گوگل گفته است: "مشابه دیگر محصولات ما، درخصوص گجت‌های پوشیدنی نیز ما در رابطه با داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنیم و دلیل آنها شفاف خواهیم بود. ما هرگز اطلاعات شخصی را به دیگران نخواهیم فروخت و به کاربران Fitbit این انتخاب را می‌دهیم که با بررسی اطلاعات خود تصمیم بگیرند که کدامیک را حذف کنند." فیت‌بیت بیش از 100 میلیون دستگاه به فروش رسانده و میلیون‌ها کاربر فعال دارد. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده است که گجت‌های آنها با دستگاه‌های اندروید و iOS سازگار باقی خواهد ماند.

Fitbit با Ionic وارد بازار ساعت‌های هوشمند شد، دستگاهی که چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفت. صفحه نمایش بزرگ آن باعث شد که زنان تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند و برنامه‌های موجود در آن چندان هیجان انگیز نبود. سال گذشته فیت‌بیت Versa و امسال Versa 2 را معرفی کرد. نسل دوم ورسا با الکسا؛ دستیار دیجیتال آمازون ارائه شد، امکانی که در نسل‌های بعدی نخواهیم دید، چراکه به احتمال بالا گوگل اسیستنت جانشین آن خواهد شد.

زمانیکه گوگل در اوایل سال 2019 برای خرید Fossil، شرکت سازنده ساعت‌های هوشمند 40 میلیون دلار هزینه کرد، مشخص شد که این معامله در حقیقت به دست آوردن 20 مهندس فسیل بوده است. البته خرید فیت‌بیت گام بزرگتری است که به غیر از مهندسین متخصص، مجموعه‌ای تحقیقات، مالکیت معنوی و قابلیت‌های ردیابی تناسب اندام را برای توسعه Pixel Watch در اختیار گوگل قرار می‌دهد.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.