تماشا کنید: روند تغییر پرفروش‌ترین برندهای کامپیوتر از سال 1996 تا 2019

نزدیک به 4 دهه است که کامپیوترها راه خود را به زندگی مردم باز کرده‌اند. بسیاری از شرکت‌هایی که در سال‌های قبل از اولین فروشندگان کامپیوتر به حساب می‌آمدند حالا یا میدان را به رقیبان تازه واردتر واگذار کرده‌اند و یا توسط کمپانی‌های دیگر خریداری شده‌اند. به عنوان مثال در سال 1996، کامپک (Compaq) بزرگترین شرکتی بود که در آمریکا به ساخت کامپیوتر مشغول بود، اما در سال 2002 با قیمت 25 میلیارد دلار توسط شرکت HP  خریداری شد.

پرفروش‌ترین برندهای کامپیوتر جهان

در آخرین دهه از قرن بیستم شرکت‌های کامپک، IBM و NEC برترین فروشندگان کامپیوتر به حساب می‌آمدند. اما پس از خارج شدن کامپک از رقابت، کمپانی مادر، یعنی HP جایگاه نخست را از آن خود کرد و Dell هم آرام آرام خود را به بالای لیست پرفروش‌ترین‌ها رساند. شرکت آمریکایی دل در نهایت موفق شد در اواخر سال 2002 با تصاحب جایگاه اچ‌پی، صدرنشین شود.

 در این میان شرکت‌هایی مانند Gateway، اپل و NEC هم جای خود را به شرکت‌هایی تازه‌وارد مانند توشیبا، فوجیتسو، لنوو و ایسر دادند. لنوو البته خیلی زود خود را از رقیبان جدا کرد و به جایگاه سوم جدول رساند، جایگاهی که کمی بعد توسط ایسر تصرف شد، اما برای این برند هم ماندگار نبود. در میان حتی شاهد بازگشت دوباره شرکت‌های قدیمی‌تر به لیست برترین برندها بودیم. در نیمه دوم سال 2009 ایسوس سرانجام خود را در میان 5 برند پرفروش کامپیوتر در جهان دید. پس از تصاحب جایگاه چهارم ایسر چندسالی در این رتبه قرار داشت، اما در نهایت با جهش دوباره اپل و ایسر جایگاه را به آنها واگذار کرد. در بالای لیست نیز رقابت حساسی بین سه برند لنوو، دل و اچ‌پی در طول این مدت در جریان بود که تماشای آن خالی از لطف نیست.  

از شما دعوت می‌کنیم روند تغییرات پرفروش‌ترین برندهای کامپیوتر از سال 1996 تا 2019 را در ویدئوی زیر تماشا بفرمایید و نظرات خود را درخصوص این ویدئو با ما به اشتراک بگذارید.

(7 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.