پورشه کیمن الکتریکی با قدرت 400 اسب بخار از راه می رسد

شرکت پورشه سخت توسعه خودروهای الکتریکی را آغاز کرده و اخیرا نیز اولین محصول تمام برقی آن تحت عنوان پروشه تایکان رونمایی شد. این شرکت مدل‌های متنوعی از تایکان را عرضه کرد که شامل یک نسخه 150 هزار دلاری و یک نسخه 100 هزار دلاری می‌شود.

حال به نظر می‌رسد بزودی باید شاهد معرفی مدل‌های الکتریکی بیشتری توسط این برند آلمانی باشیم. به تازگی CAR Magazine مدعی شد که سال 2023 پورشه کیمن الکتریکی را معرفی و عرضه می‌کند. در این بین برخی جزئیات فنی این کوپه الکتریکی جذاب منتشر شده است.

پیشتر مشخص شد جانشین دو مدل باکستر و کیمن با پیشرانه تمام الکتریکی از راه می‌رسند. به نظر می‌رسد کیمن دارای موتور الکتریکی دوگانه 400 اسب بخاری است که توانایی بین GTS و Spyder / GT4 محسوب می‌شود. 

پورشه در تدارک نسخه الکتریکی کیمن و باکستر

ظاهرا این خودرو با سیستم چهار چرخ محرک یا دو چرخ عقب محرک با شاسی آلومینیومی راهی بازار می‌شود. به نظر می‌رسد پورشه برای تک موتور الکتریکی درایو دو چرخ عقب محرک را در نظر گرفته و موتور دوگانه الکتریکی با درایو چهارچرخ عرضه می‌شود. 

این گزارش می‌افزاید که علاوه بر کیمن و باکستر الکتریکی، دیگر برندهای فولکس واگن چون آئودی و لامبورگینی به دنبال عرضه کوپه الکتریکی هستند. برای مثال آئودی TTE را عرضه خواهد کرد و لامبورگینی نیز به دنبال احیا Urraco است.

Urraco بین سال‌های 1972 تا 1979 با حالت کوپه چهار درب و پیشرانه هشت سیلندر عرضه شد. CAR Magazine مدعی شده که پورشه با مشاهده رقبا و تمرکز آنها روی خودروهای الکتریکی، سعی دارد در دهه آینده اتومبیل‌های برقی متعددی را معرفی و عرضه کند. بنابراین انتظار داریم مدل‌های فعلی احتراقی در نسل بعد با پیشرانه الکتریکی راهی بازار شوند. با تمام این گزارش‌ها تنها باید تا سال 2022 منتظر ماند. 

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.