پاداش 286 میلیون دلاری هوآوی به کارمندان به‌دلیل مقاومت در برابر آمریکا

سال 2019 بدون شک سال سختی برای هوآوی بوده و دلیل آن محدودیت‌های است که دولت ایالات متحده برای تهیه قطعات و نرم‌افزارهای مختلف از شرکت‌های آمریکایی برای این غول چینی دنیای فناوری ایجاد کرده است. با وجود تمام موانعی که بر سر راه هوآوی قرار گرفت، آنها توانست به راه خود ادامه دهند و حتی شاهد ادامه سوددهی در بخش‌های کلیدی مانند گوشی‌های هوشمند و کسب و کار مرتبط با تجهیزات شبکه بی‌سیم نیز باشند.

هوآوی حالا به عنوان نشانی از قدردانی از کارکنان سخت‌کوش خود آماده است تا به بیش از 190 هزار نفر از کارمندانش در 170 کشور، پاداشی در حدود 2 میلیارد یوآن، معادل 286 میلیون دلار بپردازند. طبق گفته یک منبع از داخل شرکت، تمامی کارمندان هوآوی که امتیاز عملکرد آنها بالاتر از C است و هیچگونه تخلف امنیتی مرتکب نشده‌اند، همراه با حقوق پایه ماه اکتبر خود، این پاداش را دریافت خواهند کرد.

ادامه روند سوددهی باوجود محدودیت‌های اعمال شده

درحالیکه گوشی‌های جدید هوآوی به‌دلیل مشکلات و محدودیت‌هایی که دارند (نداشتن سرویس‌های گوگل مانند پلی استور، یوتیوب، جیمیل و ...) در بازارهای سراسر جهان به صورت محدودی عرضه شده‌اند، عملکرد این شرکت در بازار خانگی در آن حد خوب بوده تا ضررهای احتمالی را جبران کند. اخیراً هم که گزارش مالی سه ماهه سوم هوآوی منتشر شد، عملکرد خوب این شرکت در فروش گوشی‌های هوشمند را شاهد بودیم. هوآوی همچنان دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان به حساب می‌آید و در مقایسه با سال گذشته توانسته میزان فروش خود را بیش از 28 درصد افزایش دهد.

به‌نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک وزارت بازرگانی ایالات متحده در نهایت به‌صورت محدود مجوز همکاری را برای تعدادی از شرکت‌های آمریکایی صادر خواهد کرد تا آنها بتوانند روابط تجاری خود با هوآوی را از سر بگیرند. این حرکت مسلماً خبر خوبی برای هوآوی خواهد بود، اما باید دید که آیا گوگل هم در لیست شرکت‌هایی که مجوز را دریافت خواهند کرد قرار می‌گیرد و یا محصولات آینده هوآوی همچنان باید بدون اندروید نسخه رسمی و سرویس‌های گوگل روانه بازار شوند. فارغ از نتیجه این موضوع تأثیری در میزان فروش گوشی‌های هوآوی در چین نخواهد گذاشت، اما درصورتیکه گوگل نتواند مجوز همکاری با هوآوی را پیدا کند، غول فناوری چینی با مشکلی اساسی در بازار جهانی روبه‌رو خواهد بود.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.