بنتلی یک مدل با قیمت 1.9 میلیون دلاری در دست ساخت دارد

ثروتمندان همیشه سعی می‌کنند به ایجاد کلکسیون خاصی بپردازند و اگر این ثروتمند یه عاشق اتومبیل باشد نیز به ایجاد کلکسیون خودرو می‌پردازد. در این بین شرکت‌هایی چون بوگاتی، رولزرویس و برخی دیگر که در تولید خودروهای لوکس شناخته شده هستند، سعی می‌کنند به تولید مدل‌های خاص بپردازند. برای مثال بوگاتی اخیر سوپراسپرت منحصربفرد La Voiture Noire را با قیمت 19 میلیون دلار معرفی کرد که تنها یک مدل آن تولید شد.

حال به نظر می‌رسد بنتلی می‌خواهد با خودرو خاص W12 بدون سقف اسپرت یک مدل 1.9 میلیون دلاری را به مشتری ارائه دهد. به گزارش وب سایت Autocar ، بخش Mulliner بنتلی که به توسعه مدل‌های منحصربفرد و گران قیمت می‌پردازد، در حال حاضر روی یک پروژه مرموز که قیمت کمی هم ندارد، مشغول کار است.

بنتلی اتومبیل خاصی تولید می کند

ما پیش بینی می‌کنیم مدل موردنظر همان کانسپت EXP 100 GT باشد که بدون سقف است و از طراحی جذابی بهره می‌برد. ظاهرا مدل تنها در 12 نسخه بیشتر تولید نمی‌شود و می‌توان رانندگی رویایی با آن داشت. البته گفته شده برخلاف مدل کانسپت الکتریکی EXP 12 Speed6e، این خودرو مورد اشاره از پیشرانه 12 سیلندر بدون هیچ باتری یا موتور الکتریکی عرضه می‌شود.

اگر پیشرانه 12 سیلندری را در این خودرو شاهد باشیم اعتقاد بر این است که از نوع 6.0 لیتری توربودوقلو 626 اسب بخاری باشد. از آنجایی که اتومبیل بدون سقف است، وزن خودرو بسیار پایین خواهد بود. برای مثال کانتیننتال GT کانورتیبل 2414 کیلوگرم بوده که نسبت به نسخه دارای سقف سبک‌تر است. وزن کمتر موجب شد تا این مدل در کمتر از 3.8 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت برسد.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه بنتلی چیست. بدون شک در سال 2020 شاهد رونمایی محصول منحصربفرد برند بریتانیایی خواهیم بود.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.