تماشا کنید: روند تغییر پردانلودترین مسنجرهای اندروید از 2011 تا 2019

اندروید یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های موبایلی و در عین حال رایج‌ترین آنها به حساب می‌آید. اولین نسخه از این سیستم عامل سال 2008 بر روی گوشی‌های هوشمند منتشر شده و رفته رفته با گسترده شدن میزان توزیع این سیستم عامل، شرکت‌های توسعه‌دهنده روی به ساخت برنامه‌های موبایلی بر روی این پلتفرم آوردند.

 یکی از محبوب‌ترین دسته‌بندی‌ها در میان برنامه‌های موبایلی، مسنجرها یا همان برنامه‌های پیام‌رسان هستند و می‌توانند در صورت طراحی خوب و عملکرد مناسب خیلی زود در میان کاربرا شکوفا شوند. اما ماندگاری در دل و حداقل گوشی کاربران کار سختی‌تری است که از عهده همه برنامه‌های محبوب بر نمی‌آید.

محبوب‌ترین مسنجرهای اندروید از 2011 تا امروز

در ویدئو پردانلودترین برنامه‌های اندرویدی مشاهده می‌کنید که اسکایپ در ژانویه 2011 محبوب‌ترین برنامه مسنجر اندرویدی بود که بر روی بیش از 22 میلیون دستگاه نصب شده بود. در حدود دو سال بعد، پیام‌رسان واتساپ جایگاه نخست را از آن خود کرد. اسکایپ تا اوایل 2014 در همان جایگاه باقی ماند اما پس از آن مسنجر فیسبوک کاربران خود را بیشتر و بیشتر کرد و خود را به جایگاه دوم رساند. در این شاهد ظهور برنامه‌هایی مانند وایبر، وی‌چت، لاین، تلگرام و BBM نیز بودیم که اکثریت آنها حداقل در یک برهه‌ای از زمان در ایران مسدود شده بودند و برخی دیگر کماکان فیـلـتر می‌باشند.

از نظر شما محبوب‌ترین مسنجر اندرویدی کدام است و جای کدام برنامه را در این لیست خالی می‌بینید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

(470 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.