نسل بعدی کیا سورنتو چنین طراحی خواهد داشت

کیا یکی از برندهای همکار هیوندا محسوب شده که هر دو زیرمجموعه شرکت مادر یعنی هیوندا موتورز قرار می‌گیرند. همین امر موجب شده تا هر سال شاهد عرضه خودروهایی توسط کیا باشیم که در پلتفرم با برخی مدل‌های هیوندا وجه اشتراک دارند. به هر حال این شرکت کره‌ای در طول فعالیت خود به سگمنت‌های مختلفی از خودروها پرداخته و در این بین باید به شاسی بلند سورنتو پرداخت.

خودرویی که تاکنون چندین نسل آن را در طرح‌های گوناگون شاهد بودیم. بزودی کیا در نظر دارد نسل بعدی سورنتو را با طراحی جدید معرفی کند. تا به حال تصاویر جاسوسی مختلفی از سورنتو جدید منتشر شده و حال به تازگی هنرمندان Kolesa دست به کار شده تا کمی از انتظار طرفداران این شاسی بلند بکاهند.

سورنتو با چهره جدید از راه می رسدطراحی کیا سورنتو جدید

طرح رندر جدید کیا سورنتو شباهت فاحشی به کراس اوور کامپکت سلتوس اخیر کیا دارد. اگرچه در بخش‌های جانبی پلتفرمی شبیه به نسل پیشین را مشاهده می‌کنیم، اما کیا تصمیم دارد بخش جلو و عقب این کراس اوور بزرگ را با تغییر قابل توجهی رو به رو سازد.

از یک سو چراغ‌های جلو کشیده LED زیبا که با جلوپنجره یکپارچه هستند، چهره تهاجمی به سورنتو 2021 بخشیده است. در بخش سپر نیز خروجی‌های هوا کشیده‌ای را می‌توان مشاهده کرد. گذشته از آن جلوپنجره همچنان طراحی امضا همیشگی کیاست که در سایر محصولات این شرکت نیز می‌توان مشاهده کرد. طراحی بخش عقب شباهت نزدیکی به پالسید دارد و گویی کیا می‌خواهد اقتباسی از طراحی این شاسی بلند فول سایز خود در سورنتو جدید به کار گیرد.

جزئیات درباره سورنتو کافی نیست. مدل فعلی سورنتو با پیشرانه 3.3 لیتری شش سیلندر 290 اسب بخاری یا چهار سیلندر 2.4 لیتری 185 اسب بخاری به فروش می‌رسد. گمانه زنی‌های وجود دارد که به یک مدل هیبریدی برای نسل بعدی اشاره دارد. 

انتظار داریم کیا در سال 2020 نسل بعدی سورنتو را معرفی کند.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.