واتس اپ به پشتیبانی اندروید 2.1، 2.2 و دیگر پلتفرم ها پایان میدهد

اپلیکیشن "واتس اپ" محبوب ترین برنامه ی پیغام رسان در تمام جهان است که در سال های اخیر تعداد کاربران آن به شکل قابل توجهی افزایش یافته اند. این سرویس که در فوریه ی  سال 2014 توسط فیسبوک خریداری شد در ماه جاری به میزان 1 میلیارد کاربر فعال دست پیدا کرد و تیم توسعه دهنده ی این اپلیکیشن نیز به طور ثابت و مداوم این برنامه را به روزرسانی میکنند. با توجه به یکپارچه سازی این برنامه با شرکت مادر(فیسبوک) و اپلیکیشن فیسبوک که از کاربران فراوانی برخوردار است میتوان آینده ی روشنی را برای واتس اپ پیش بینی کرد.

 

متاسفانه اقدامی که اکثر سرویس های محبوب قدیمی تر بعد از بزرگ شدن خود انجام میدهند، واتس اپ نیز به نوعی قصد همچین اقدامی را دارد. طبق یک پست رسمی ، تیم توسعه دهنده ی واتس اپ به کاربران خود خبر داد که به زودی پشتیبانی برخی از پلتفرم های قدیمی را قطع خواهد کرد. لیست ارائه شده از سوی واتس عبارت است از : نوکیا S40، نوکیا سیمبین S60، ویندوز فون 7.1، سیستم عامل بلک بری (که بلک بری 10 را هم شامل میشود)، اندروید 2.1 و اندروید 2.2. با نگاهی به لیست میتوان متوجه شد که این قطع پشتیبانی کاربران زیادی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. هر دو سیستم عامل نوکیا که در لیست قرار دارند سالهاست که از بین رفته و منسوخ شده اند و مایکروسافت نیز از مدت ها پیش پشتیبانی ویندوز فون 7.1 را قطع کرده است. مهم تر از آن، در این دوره از زمان میزان سهم پلتفرم های ذکر شده تقریبا نزدیک به صفر است پس مطمئنا تعداد کاربرانی که از این لیست تحت تاثیر قرار بگیرند بسیار کم است.

در حالی که قطع پشتیبانی تعداد کاربران زیادی را برای دیگر پلتفرم ها تحت تاثیر قرار خواهد داد ، اما اگر شما به روی اعداد ریز شوید و حساب کنید این اعداد بسیار ناچیز هستند. سهم سیستم عامل بلک بری سالهاست که به طور پیوسته در حال کاهش یافتن است و این در حالی است کمپانی بلک بری از لحاظ فنی گوشی های مجهز به بلک بری 10 را پشتیبانی میکند و گوشی بلک بری Priv که پرچمدار فعلی این کمپانی به شمار میرود از سیستم عامل اندروید بهره میبرد. این داستان برای اندروید 2.1 و 2.2 نیز صادق است. طبق آخرین گزارش از میزان سهام نسخه های مختلف اندروید، نسخه ی 2.2 موسوم به Fryo، تنها 0.1 در صد از در اختیار دارد و نسخه ی 2.1 نیز به دلیل ناچیز بودن سهمش، در گزارش گوگل حضور نداشت و این بدین معنی است که سهم این نسخه از 0.1 در صد نیز کمتر بوده است.

با اینکه تصمیم تیم توسعه دهنده ی واتس اپ در مورد قطع پشتیبانی این نسخه ها برای برخی کاربران نا خوشایند است اما مدت زمانی که توسعه دهندگان واتس اپ از این پلتفرم های بسیار قدیمی پشتیبانی کردند قابل تقدیر است. این خبر خوبی برای کسانی است که از نسخه های به روز تر استفاده میکنند زیرا میتوانند از پشتیبانی چند ساله ی واتس اپ از سیستم عامل گوشی هوشمندشان مطمئن باشند. واتس اپ تاریخ دقیقی را برای قطع پشتیبانی این پلتفرم ها ذکر نکرده است اما اشاره کرده اند که تا پایان سال 2016 این تصمیم عملی خواهد شد.    

 

(37 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.