اپل با همکاری ال‌جی در 2020 گوشی‌ای با نمایشگر تاشو تولید می‌کند

آیفون 10 با سبک طراحی جدید خود، یک گام انقلابی برای طرح های گوشی های هوشمند اپل بود، اما مسلماً آخرین حرکت نبوده است. انتظار میرود طرح جدید اپل سه سال دیگر عملی شود. گزارش های جدید حاکی از آنست که اپل همکاری خود را با LG Display برای توسعه یک آیفون قابل انعطاف آغاز کرده است. این گوشی قرار است که در سال 2020 به فروش برسد. برطبق اطلاعاتی که از منبع ناشناسی منتشر شده است، الجی دیسپلی صفحه نمایش تاشو OLED مورد نظر را در سال 2020 برای اپل آماده خواهد کرد. نمونه های اولیه این صفحه نمایش در 2-3 سال گذشته توسط الجی تولید شده است و تا آن زمان کیفیت ساخت آنها بهبود خواهد یافت.

آیفون 10 اولین دستگاه اپل است که از پنل OLED  استفاده کرده است، اما این پنل توسط سامسونگ، رهبر فعلی تولید صفحه نمایش گوشی های هوشمند در جهان ساخته شده است. جالب است که می بینیم اپل برای ساخت صفحه نمایش قابل انعطاف گوشی آینده خود، به جای سامسونگ روی به رقیب کره ای آن آورده است. گفته می شود که دلیل این تصمیم اپل، نگرانی در خصوص نشت اطلاعات این تکنولوژی به شرکت رقیب، یعنی سامسونگ است.

سامسونگ اما پیش رو در این مسیر است و انتظار میرود که اولین گوشی قابل انعطاف این شرکت سال آینده راهی بازار شود. اگر این دو شایعه و اخباری که در خصوص گوشی های تاشو منتشر شده، صحیح باشد، به این معنی است که شرکت کره ای دو سال از رقیب آمریکایی خود جلوتر است. با وجود رقابت تنگاتنگ این دو شرکت، سامسونگ احتمالاً تا سال 2018 تمام پنل های OLED گوشی های آیفون را تأمین خواهد کرد. اما الجی کارخانه‌ی مخصوص تولید پنل های OLED را راه اندازی کرده و در سال 2019 آماده بهره برداری می شود. اپل نیز پیشنهاد سرمایه گذاری در این پروژه را داده بود، اگرچه جزئیاتی از توافق نهایی در دسترس نیست اما دور از انتظار نخواهد بود، که سال 2018 پایان همکاری اپل و سامسونگ برای تولید صفحه نمایش باشد.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • milad

    سلام
    بقول شما سامسونگ تا چند ماه آینده اولین کمپانیی هست که گوشی تاشو را روانه بازار خواهد کرد پس جلوتر وپیش رو تر است والبته ترسناک برای سایر کمپانی ها مثل اپل و هووایی که رشد این غول کره ای موقعیت اونهارو بیشتر در خطر میندازه پس طبیعیه وارد معامله و سود دهی با شرکت کوچکتری بشه که از طرفی سود سامسونگ رو کاهش بده و از طرفه دیگه شرکت کوچکتر تامین قطعاتش در اون حد نیست که موقعیت اپل بخطر بندازه و وارد کل کل بشن
    اما باز سامسونگ خالق و رهبر تکنولوژی و ایده و محصولات جدید و نوین خواهد بود چون این شرکت ذاتا با طرح و طراحی و ایده رشد کرده است

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.