رشد 117 درصدی درآمد HTC

با معرفی گوشی جدید گوگل، یعنی پیکسل 2 میزان درآمد ماهانه شرکت تایوانی HTC به 6.51 میلیارد دلار تایوانی (یعنی 215 میلیون دلار آمریکا) رسیده است. این رقم در مقایسه با ماه آگوست که 99.2 میلون دلار بود و پیسکل 2 هنوز به بازار عرضه نشده بود، رشد 117 درصدی داشته است. HTC در سال جاری مسوولیت تولید گوشی های پیکسل 2 گوگل را برعهده داشت، در حالیکه تولید پیکسل 2 XL به عهده شرکت الجی بود. این در حالیست که سال قبل تر، هر دو گوشی نسل اول پیکسل را اچ‎‌تی‌سی تولید کرده بود.

از آنجاکه امسال این شرکت تنها یک مدل از پیکسل ها را تولید می کند؛ جای تعجب نیست که درآمد آن در مقایسه ما ماه سپتامبر در سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است. این موضوع اچ‌تی‌سی را به فکر برنامه جانبی دیگر انداخته است، این شرکت گزارش داده است که در حال کار بر روی یک گوشی جدید است که می تواند محبوبیت پرچمدار آخر خود HTC U11 را افزایش دهد. انتظار میرود که گوشی جدید، HTC U11 Plus با یک صفحه نمایشی لبه به لبه با نسبت ابعاد 18:9 عرضه شود. این یعنی گوشی آینده HTC مانند الجی V30، سامسونگ گلکسی S8 و S8+ ابعاد صفحه یکسانی خواهد داشت.

اچ‌تی‌سی تا اینجای سال میزان 1.4 میلیارد دلار درآمد داشته است و در مقایسه با سال گذشته کاهش 14 درصدی مشاهده می شود. با وجود کاهش درآمد در مقایسه با سال پیش، این شرکت به زودی از نظر وضعیت مالی در جایگاه بسیار خوبی قرار خواهد گرفت. به لطف معامله اخیر این شرکت با گوگل، در صورتی که قرارداد آن در اوایل سال آینده بسته شود؛ HTC مبلغ 1.2 میلیارد دریافت خواهد کرد. در ازای این مبلغ این شرکت، مالکیت بخشی از مجموعه HTC را به گوگل خواهد داد. به عنوان قسمتی از این قرار داد، تیمی در HTC که مسوول ساخت و توسعه گوشی های پیکسل بودند، به مجموعه گوگل اضافه خواهند شد.

باوجود اینکه برخی معتقدند زمان آن رسیده است که HTC تمرکز خود را بروی هدست های واقعیت مجازی Vive بگذارد، این شرکت اعلام کرده است که به کار در عرصه تولید گوشی های هوشمند ادامه خواهد داد. در حال حاضر این شرکت مشغول کار بر روی یک نسخه از هدست Vive است که نیاز به اتصال به کامپیوتر ندارد. به نظر میرسد این دستگاه که طبق شایعات HTC Vive Focus نام دارد، براساس طرح مشترکی از گوگل و کوالکام ساخته شده است.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.