سونی موبایل 200 کارمند خود را برای کاهش هزینه‌ها اخراج خواهد کرد

سونی موبایل جایگاه پیشین خود در بازار را از دست داده و نه تنها پولی از این صنعت کسب نمی‌کند، بلکه سهم آنها در بازار به کمترین میزان خود رسیده است. با در نظر گرفتن این وضعیت نه چندان خوشایند، کمپانی مادر قصد عملی کردن برنامه‌ای را برای کم کردن هزینه‌ها دارد. طبق این برنامه هزینه‌های بخش موبایل در هفت سال آینده، نصف خواهد شد.

می‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقی قرار است بیفتد. برنامه با کوچک‌تر کردن دفتر سونی موبایل در لوند، سوئیس شروع خواهد شد. دفتر مرکزی سونی موبایل در ابتدای کار همین دفتر واقع شده در لوند بود، اما سال گذشته دفتر مرکزی به توکیو منتقل شد. با این حال، دفتر سونی در لوند همچنان 1200 کارمند دارد.

جزئیات زیادی در رابطه با برنامه سونی وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که در حدود 800 نفر از کارکنان دفتر سوئد مستقیماً توسط سونی موبایل استخدام شده‌اند، در حالیکه مابقی کارکنان قرارداری کار می‌کنند و یا در بخش‌های دیگری مشغول به کارند. از آن 800 نفری که در سونی موبایل هستند، یک چهارمشان، یعنی 200 نفر تا آخر ماه مارس سال 2019 اخراج خواهند شد. استفان اولسن، قائم مقام رئیس در دفتر لوند گفته است که نصف کردن هزینه‌های شرکت به معنای اخراج نیمی از کارکنان این دفتر نیست. سونی در حال بررسی کسب‌وکار خود است و جزئیات کار هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

سال گذشته بخش موبایل شرکت ژاپنی سونی 13.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده بود و پیش‌بینی می‌شود که این رقم امسال به 10 میلیون دستگاه برسد. میزان فروش چند مرحله کاهش داشته است و در سه ماهه سوم سال تنها 7 میلیون دستگاه بود. حالا باید دید که کم کردن هزینه‌ها در بخش موبایل از راه تعدیل نیرو، چه تأثیری در وضعیت این شرکت در بازار خواهد داشت. پیش‌بینی شما چیست؟

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.