واکنش بنیانگذار شرکت هوآوی به جنجال‌های اخیر این شرکت با ایالات متحده

آقای Ren Zhengfei بنیانگذار شرکت بزرگ چینی هوآوی به تازگی واکنش‌های تندی علیه مشکلاتی که توسط آمریکا برای محصولات این شرکت به وجود آمده نشان داده است. وی در این صحبت‌ها که برای اولین‌بار پس از بازداشت دختر او منتشر شده است عنوان کرد که: "دنیا به هوآوی نیاز دارد." او همچنین شرکت خود را بزرگ‌تر و مهم‌تر از اینکه بتواند شکست بخورد توصیف کرده است.

در اولین مصاحبه عمومی پس از بازداشت Meng Wanzhou دختر بنیانگذار غول بزرگ دنیای فناوری یعنی هوآوی در ماه دسامبر، آقای Ren Zhengfei در مصاحبه‌با شبکه خبری BBC اعلام کرد که: "اتهامات و اعلام جرم آمریکا مبنی بر تقلب و سرقت اسرار تجاری برای شکست دادن شرکت هوآوی کافی نیست." وی ادامه اداد: "هیچ راهی وجود ندارد که آمریکا بتواند ما را شکست بدهد. دنیا نمیتواند ما را تنها بگذارد چرا که ما بسیار پیشرفته هستیم. حتی اگر آنها (آمریکا) دیگر کشورها را به استفاده نکردن موقت از محصولات ما ترغیب کند ما همیشه میتوانیم شرایظمان را تغییر دهیم."

خانم Wanzhou در کشور کانادا و به درخواست ایالات متحده بازداشت شده بود و در حال حاضر آمریکا در حال فراهم کردن شرایط برای استرداد او به آمریکا است تا به محاکمه این شخص در برابر اتهاماتش بپردازد. شرکت هوآوی در آمریکا با تحقیقات امنیتی شدیدی مواجه شده بود که در نهایت دولت این کشور اعلام کرد محصولات این شرکت چینی برای امنیت ملی این کشور خطرناک هستند و میتوانند به عنوان وسایلی برای جاسوسی توسط دولت چین مورد استفاده قرار بگیرند. هوآوی بطور مداوم این اتهامات را رد کرده است اما مقامات قضایی آمریکا در حال تصویب قوانینی هستند که حضو این شرکت در ایالات متحده را محدود می‌کند.

علاوه بر این انتظار می‌رود دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور نیز طی دستوری اجرایی فروش محصولات هوآوی در کشورش را بیشتر محدود کند. در عین حال به تازگی منابع اطلاعاتی بریتانیایی اعلام کردند خطرات امنیتی و ریسک استفاده از محصولات شرکت هوآوی که از فناوری 5G پشتیبانی میکنند قابل کنترل است.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.