وقتی فدکس به‌دلیل تحریم‌ها گوشی‌ هوآوی را به مقصد تحویل نداد

حکم تحریم هوآوی در ایالات متحده برای بسیاری از شرکت‌هایی آمریکایی ایجاد وحشت کرده است و بعضی از آنها در تلاشند تا هیچ فعالیتی در ارتباط با این کمپانی نداشته باشند. هوآوی غول فناوری چینی ماه گذشته و با دستور ترامپ و به دلیل نگرانی‌هایی امنیتی در لیست تحریم قرار گرفته و شرکت‌ها فقط با کسب اجازه از دولت آمریکا می‌توانند با هوآوی همکاری داشته باشند.

موضوع تحریم هوآوی حتی باعث شده است، تعدادی از کارشناسان فعال در دنیای تکنولوژی نیز در کار خود دچار مشکل شوند. یکی از اعضای وب‌سایت PC Magazine با انتشار توئیتی درخصوص این موضوع اعتراض کرده است. او گفته است که یکی از اعضای تیم آنها از انگلستان قصد ارسال گوشی Huawei P30 Pro را ایندیانپلیس داشت، تا گوشی توسط یکی دیگر از اعضای تیم مورد بررسی قرار گیرد. آنها این عملیات را توسط FedEx انجام دادند، اما در نهایت گوشی به ارسال کننده بازگشت داده شد. نوشته بزرگی بر روی این بسته‌ای که حاوی گوشی هوآوی بود یادداشت شده بود که در آن عنوان شده بسته توسط فدکس برگشت داده شده و دلیل آن هم مشکلات دولت با هوآوی و دولت چین اعلام شده است.گوشی هوآوی برگشت خورده توسط فدکس

آیا کار FedEx قانونی بود؟

البته که پیک با توجه به اسناد گمرکی پر شده از محتویات بسته با خبر بود. با این حال به نظر می‎رسد که دستورالعمل‌ها درخصوص حمل و نقل کالا به درستی انجام نشده است. PC Magazine پس از این موضوع به سراغ UPS رفته، سرویسی که اعلام کرده با کمال میل این بسته را به آمریکا ارسال خواهد کرد. هم هوآوی و هم UPS تأیید کرده‌اند که قوانین اینچنینی برای منع واردات دستگاه‌های هوآوی وجود ندارد.

حکم ممنوعیت همکاری شرکت‌های آمریکایی با شرکت چینی هوآوی، هیچ ارتباطی با ارسال گوشی که در کشور دیگر خریداری شده  و آمریکا ارسال می‌شود، ندارد. فدکس اما تصمیم گرفته اصلاً خود را وارد این بازی نکند. بدیهی است که کل این ماجرا باعث آشفتگی و سردرگمی شرکت‌های آمریکایی شده است و هیچ کس نمی‌تواند آنها را بابت این موضوع سرزنش کند. در هر حال جنگ تجاری میان آمریکا و چین هنوز به توافق نزدیک نشده است، اما آمریکا ابراز تمایل کرده است که درخصوص سرنوشت هوآوی به عنوان بخشی از این توافق با چین مذاکره کند.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.