اپل بخش مودم های موبایلی اینتل را خریداری کرد (قراردادی پر از سوال)

شرکت "اینتل" و "اپل" بر سر خرید بخشی از کارخانه جات تولید مدم های اینتل، به توافق نهایی رسیدند. طی این توافق، Apple با پرداخت 1 میلیارد دلار، بخش تولید مودم های اینتل را در حوزه های بسیار زیاد، از جمله بیش از 17 هزار پتنت ثبت شده، به نام خود خواهد کرد.

در نهایت در روز گذشته شایعات مبنی بر فروش بخش بزرگی از تولیدات مودم اینتل به کمپانی اپل، به حقیقت پیوست. طی این قرارداد اینتل بخش بزرگی از تولیدات مودم خود را که عمدتا برای نوت بوک و گوشی های هوشمند بوده است، به اپل واگذار خواهد کرد. این بخش دارای 2200 کارمند است که از 3 ماهه پایانی سال 2019، رسما زیر نظیر کمپانی اپل به فعالیت ادامه خواهند داد. البته قصد اپل از خرید چنین کارخانه ای مشخص است؛ این شرکت در پی توسعه حوزه های ارتباط بدون سیم است.

این مسئله نه تنها شامل گوشی های آیفون می گردد، بلکه مک بوک ها را نیز پوشش خواهد داد. به گزارش وال استریت ژورنال، هرچند که اینتل بخش بزرگی از کاخانه تولید مودم را به اپل فروخته است، اما همچنین در بخش های قادر به تولید مودم خواهد بود؛ مانند نوت بوک، مودم های کامپیوتری، تجهیزات IoT، خودروی های هوشمند و...

اپل همکاری مهندسان خود با مهندسان خط تولید مودم های بخش موبایل اینتل را به سرعت آغاز خواهد کرد؛ البته هدف از این همکاری سریع، هنوز مشخص نشده است. قطعا اپل هم فکری در سر دارد. اینتل هم اضافه کرده است که هدف این شرکت از فروش بخش مودم های موبایلی، تمرکز بیشتر بر روی قسمت های مهم این شرکت است. خبر فروش این کارخانه ها به اپل همزمان با ارائه گزارش مالی فصلی اینتل صورت گرفت.

این احتمال وجود دارد که 1 میلیارد دلار اپل، بیشتر بابت دریافت حق پتنت های اینتل باشد تا صاحب شدن بر تمام خطوط تولید. به هر حال اینتل همچنان بر روی توسعه تکنولوژی های 5G تاکید داشته و اعلام کرده است که این بخش مهم را هرگز رها نخواهد کرد.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • اپل دید بخاطر مودر های نسل پنجم مجبوره شکایتش رو علیه کوالکام پس بگیره، احتمالا الان اومده اینو خریده که دیگه براش اینطور داستان ها مشکل ساز نشه

  0 پاسخ
 • BijanMortazavi

  تو مقاله قبلی که خانم نوربخش منتشر کردن هم گفتم که امیدواریم مدیران اینتل سیاست غلطی رو در خصوص این مورد پیش نگیرند. این بخش خیلی خیلی استراتژیک و مهم هست واسه اینتل.

  0 پاسخ
 • اینتل یواش یواش داره به ...میره
  :smiley1:smiley1:smiley1

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.