شایعه: سونی پلی‌استیشن 5 و پلی‌استیشن 5 پرو را هم زمان عرضه می‌کند

به شکل معمول تولید کنندگان چند مدل از یک کنسول را در طی عمر آن عرضه می‌کنند، مایکروسافت، سونی و نینتندو همگی با کنسول‌های فعلی خود چنین امری را به انجام رسانده‌اند. با این حال شایعه اخیر نشان می‌دهد که سونی پلی استیشن 5 و پلی استیشن 5 پرو را در یک روز عرضه می‌کند، به این خاطر که علاقه نسبت به یک مدل قدرتمند‌تر از سوی کاربران را پاسخ دهد.

این شایعه از سوی روزنامه نگار ژاپنی Zenji Nishikawa اعلام شده، کسی که بخاطر خبر درست مرتبط با Nintendo Switch Lite شناخته می‌شود و ممکن است درباره این موضوع نیز حق با او باشد. بدون هیچگونه تایید مشخصاتی، پلی استیشن 5 از سخت افزار سفارشی Navi و Zen 2 بهره می‌برد و ما تنها می‌توانیم به تفاوت‌های میان Play Station 5 و Play Station 5 Pro بپردازیم، البته با تصورات خودمان. اگر پلی استیشن 4 پرو را وارد این ماجرا کنیم، پس پلی استیشن 5 پرو احتمالا از پردازنده‌ای با فرکانس بالاتر، حافظه رم بیشتر و یک کارت گرافیک قدرتمندتر نسبت به پلی استیشن 5 معمولی بهره خواهد برد، هر چند که در حال حاضر تنها می‌توانیم حدس بزنیم.

سابقه نداشته سونی یا هر تولید کننده دیگری دو کنسول متمایز را در روز اول عرضه کند. در طی این سال‌ها مایکروسافت، نینتندو و سونی نسخه‌های دوم و حتی سوم را بسیار دیرتر وارد چرخه محصول می‌کردند تا درآمد را به حداکثر برسانند.  به همین علت عرضه دو مدل به شکل هم زمان کمی متناقض به نظر می‌رسد و احتمال دارد به درآمد احتمالی سونی از پلی استیشن 5 آسیب بزند، بجای آن که فروش کلی را افزایش دهد.

احتمال دارد اشتباهی رخ داده باشد و در واقع سونی قصد عرضه دو مدل از پلی استیشن 5 بر مبنای حافظه ذخیره سازی (SSD) و حافظه رم متفاوت را داشته باشد نه عرضه یک مدل معمولی و یک مدل بالا رده.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • چقدر دیر این خبر خیلی وقت پیش منتشر شد من خودم چند روز پیش در وبلاگم قرار دادم‌.
    لینک

    0 پاسخ
  • اسمش رو یچیز دیگه ای بذاره چون به پرو بودنه میان نسلیش عادت کرده بودیم

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.