پلی‌استیشن 5 و اکس‌باکس اسکارلت به شیوه‌های متفاوتی از Ray Tracing استفاده می‌کنند

هر دو کنسول پلی استیشن 5 و اکس باکس اسکارلت از فناوری Ray Tracing پشتیبانی خواهند کرد  البته که در این باره هیچ جزئیاتی منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد این فناوری به شکلی متفاوت در این دو کنسول پیاده سازی خواهد شد.

Gizmodo به تازگی گزارشی منتشر کرده که یک افشا کننده جزئیاتی را با آنها در میان گذاشته است. در این گزارش ذکر شده پلی استیشن 5 و اکس باکس اسکارلت هر دو از Ray Tracing پشتیبانی خواهند کرد، آنها از تکنیک‌های متفاوت استفاده کرده و به شکل متفاوتی آن را پیاده سازی می‌کنند. ظاهرا افشا کننده اشاراتی به این تکنیک‌ها داشته اما Gizmodo جزئیات بیشتری را با ما در میان نگذاشته است.

با توجه به همین اطلاعات، پلی استیشن 5 و اکس باکس اسکارلت از دوربین داخل دستگاه بهره مند هستند اما مدل متعلق به اسکارلت بسیار بهتر است. کیت توسعه آن از یک دوربین که قادر است تصاویر 4K با میزان تاخیر 2ms را ثبت کند، برخوردار بوده.

علی رغم منتشر نشدن اطلاعات چندان زیاد از هر دو کنسول، افشا کننده درباره یک نکته مطمئن است، پلی استیشن 5 و اکس باکس اسکارلت بزرگ‌ترین تغییر محاسباتی را نسبت به هر نسل کنسولی فراهم خواهند کرد.

کمی قبل‌تر مشخص شده بود که پلی استیشن 5 از یک دستیار صوتی هوش مصنوعی داخل بازی با نام PlayStation Assist استفاده می‌کند. این دستیار می‌تواند به شما در گیم پلی بازی با پاسخ به برخی از سوالات کمک کند.

نکات زیادی درباره کنسول‌های جدید هنوز یک رمز و راز باقی مانده است. پلی استیشن 5 توسط یک پردازنده رایزن نسل سوم به همراه یک گرافیک با پشتیبانی از Ray Tracing عرضه می‌شود:

پردازنده براساس نسل سوم چیپ‌های AMD Ryzen بوده و از 8 هسته جدید 7 نانومتری با ریز معماری Zen 2 بهره می‌برد. گرافیک یک نمونه سفارشی از خانواده Radeon Navi با پشتیبانی از Ray Tracing، یک تکنیک نورپردازی برای شبیه  سازی تعاملات پیچیده نور در محیط‌های سه بعدی است.

کنسول‌های پلی استیشن 5 و اکس باکس اسکارلت هنوز به شکل کاملا رونمایی نشده‌‌اند اما قرار شده زمانی در سال بعدی عرضه شوند.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.