تخلیه شارژ باتری گوشی‌های اندرویدی توسط برنامه واتساپ

اگر اخیراً متوجه این موضوع شده‌اید که گوشی اندرویدی شما ما بیشتر از حد عادی شارژ مصرف می‌کنند، شاید یک برنامه خاص دلیل این موضوع باشد. اخیراً تعدادی از کاربران ردیت اعلام کرده‌اند که برنامه پیام‌رسان واتساپ آنها در گوشی اندرویدی‌شان بیش از حد معمول شارژ مصرف می‌کند. در حالی که اکثر کسانی که این مشکل را تجربه کرده اند دارای گوشی وان‌پلاس بودند، مدل‌های دیگری که طبق گزارشات تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته‌اند گلکسی S10e و گلکسی S9 سامسونگ، پیکسل 4 و پیکسل 3 گوگل بودند. یکی از کاربران که گوشی وان‌پلاس 6 در اختیار داشت اعلام کرده بود که پس از آنکه واتساپ را به نسخه جدیدتر که دارای قابلیت آنلاک با اثر انگشت است، آپدیت کرده گوشی او نشان می‌دهد که یک و نیم ساعت واتساپ استفاده کرده است در حالی که او او تنها یک بار این برنامه را باز کرد ه است.

شکایت‌های مشابهی را می‌توانید در بخش نظرات این برنامه در گوگل پلی استور نیز مشاهده کنید. یکی از کاربران واتساپ که دارای گوشی ردمی نوت ۵ شیائومی بود، متوجه شده که درصد باتری گوشی از 74 درصد به 19 درصد رسیده، آن هم به دلیل اجرای این برنامه در پس زمینه دستگاه. گزارشات بیشتر نشان می‌دهد که واتساپ در حدود 30 درصد یا بیشتر از شارژ گوشی کاربران را حتی در حالتی که فقط یک یا دو مسیج پاسخ دادند مصرف کرده است.

چطور مانع تخلیه باتری توسط واتساپ شویم؟

تعدادی از کاربران با حذف این برنامه و نصب مجدد آن مشکل را برطرف کردند. برخی از آن‌ها مدتی است که دانلود نسخه جدید واتساپ (2.19.325 ) مشکل را برطرف کرده، اما عده‌ای دیگر معتقدند که این یک راهکار موقتی است تا برنامه دوباره شروع به تخلیه شارژ گوشی کند. البته در این میان کاربران دیگری نیز بودند که ابتدا از واتساپ خود بکاپ گرفته آن را حذف کردند و سپس نسخه قدیمی‌تر برنامه را با استفاده از فایل APK نصب کرده و دوباره اطلاعات بکاپ گرفته شده را بازیابی کردند. پاک کردن کش و اطلاعات دیگر برنامه باعث شد تا آنها با اجرای نسخه 2.19.325 مشکلات خود را برطرف کند.

در این میان خشن‌ترین نوع برخورد با مشکل واتساپ، حذف این برنامه توسط تعدادی از کاربران و مهاجرت آنها برنامه‌های پیام‌رسان دیگر مانند تلگرام بود. اما اگر شما  هم کنجکاوید تا بدانید این برنامه چه میزان از شارژ گوشی شما را تخلیه کرده است میتوانید از قسمت تنظیمات به بخش باتری رفته، و در قسمت Battery Usage میزان شارژ استفاده شده توسط واتساپ یا دیگر برنامه‌های گوشی را مشاهده کنید.

در صورتی که مشاهده کنید WhatsApp بیشتر از حد عادی شارژ مصرف کرده است، شاید بخواهید یکی از راهکارهای بالا را امتحان کنید.

(6 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.