TSMC به ارزشمندترین کمپانی آسیایی تبدیل شد

کمپانی تولید کننده نیمه هادی تایوان یا به اختصار TSMC تبدیل به بزرگ‌ترین کمپانی آسیایی و ارزشمندترین آنها شد. این شرکت با ارزش بازاری بیش از 8.02 تریلیون دلار جدید تایوان که تقریبا 262.75 میلیارد دلار ایالات متحده می‌شود به چنین جایگاهی دست یافته. با تبدیل شدن به بزرگ‌ترین کمپانی آسیایی، سرمایه گذاری بازار روی TSMC حالا از سامسونگ برای اولین بار در تاریخ این شرکت عبور کرده است.

دلایل اصلی که چرا TSMC به کمپانی که امروز هست، تبدیل شده زیاد هستند. اول از همه آنها به مشتریان خود انعطاف پذیری بالایی را هدیه می‌دهند تا از بین نودهای مختلف انتخاب کنند، هر چه که باشد از جدیدترین لیتوگرافی 7 نانومتری تا مدل بسیار قدیمی 180 نانومتری را این شرکت فراهم می‌کند. آنها به راحتی می‌توانند انتخاب کنند که از نود قدیمی‌تر و ارزان‌تر بهره ببرند یا به سراغ فناوری جدید‌تر با کارایی بالا و مصرف پایین بروند. به علاوه TSMC بخش بزرگی از درآمد خود به شکل مجدد در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می‌کند تا بتواند رقابتی باقی مانده و بهترین تکنولوژی را در زمان مشخص به مشتریان خود ارائه کند.

دلیل سوم برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین کمپانی آسیایی اینجاست که TSMC در حال ساخت مشتریانی وفادار برای خود است. هر چه که آنها بخواهند، سرویس‌های TSMC فقط برای یک بار (امور کوچک) یا برای چند سال فراهم می‌کند. این شرکت به شکل انعطاف پذیری تمام نیازهای نیمه هادی را تامین می‌کند. مشتریانی مانند Apple یا HiSilicon و انویدیا کارخانه‌های این شرکت را فعال نگه می‌دارند، در حالی که درآمد را به این شرکت تزریق کرده تا TSMC بتواند بهترین کار خود را انجام دهد، یعنی تولید با کیفیت‌ترین محصولات نیمه هادی.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کاش بتونه خط جدید باز کنه بتونه فناوری زیر nm یا pm هم اضافه کنه دیگه یه چیز فضایی خیلی خیلی دوس داشتنی میشه

    0 پاسخ
  • حامد

    در پاسخ به: متین

    در 1 نانومتر حدود 2 اتم سیلیکون جای میگیره. این 7 نانومتر و 10 نانومتر و ... یک سری اسم هست که به لیتوگرافی این چیپ ها داده میشه. وقتی شما به 7 نانومتر و کمتر می رسید دیگه قوانین فیزیک کوانتوم ظاهر می شه. یعنی یک الکترون ممکنه در حال عبور از گیت خودش، وارد گیت مجاور بشه که 7 نانومتر فاصله داره. البته تا 1 نانومتر رو دارند کار می کنند. نگران نباشید. بعدش باید از یک عنصر دیگری به جای سیلیکون استفاده کرد.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.