خنک کننده های اختصاصی EK برای کارت گرافیک های AMD Vega

همانطور که می دانید کارت گرافیک های Vega تولید کمپانی AMD دارای توان حرارتی بالایی هستند و حتی این شرکت یک مدل از RX64 را با خنک کننده ی مایع معرفی نمود که متاسفانه هیچگاه به طور انبوه راهی بازار نشد. در همین حال شرکت آلمانی EK آستین بالا زده و برای تهویه مناسب آن راه حلی را اندیشیده است. نخستین محصول تولید این شرکت، EK-AC Radeon Vega نام دارد. این محصول یک بلوک خنک کننده مایع است که بر روی PCB کارت گرافیک های AMD نصب شده و سپس توسط ورودی/خروجی های مایع به یک پمپ و یا مدار مایع متصل می گردد. این بلوک GPU، مدار VRM و تراشه های HBM2 را در بر گرفته و تمامی قطعات را خنک خواهد کرد. EK-AC Radeon Vega با قیمت 90 دلار به فروش می رسد.

و اما دومین محصول EK یک کیت کامل تهویه با نام EK Fluid Gaming A240R است. این کیت علاوه بر بلوک خنک کننده قابل اتصال به کولرهای مایع، دارای ادوات دیگر از جمله بلوک EK-SUPREMACY AX برای CPU است که با سوکت های Intel و AMD سازگار است. این محصول به همراه خمیر سیلیکون EK-TIM Ectotherm عرضه می گردد. دومین قطعه یک پمپ ترکیبی مدل EK-ACR SPC-60 PWM است از فناوری PWM نیز پشتیبانی می کند. رادیاتور توسط دو عدد فن EK-VARDAR 120 دمای خود را کاهش می دهد. در نهایت آخرین قطعه ی این کیت نیز رادیاتور EK-ALUSTREAM SE 240 است. این رادیاتور نیز در ابعاد 240 میلی متر، از دو عدد فن 12 سانتی متری بهره می برد. کیت کامل EK Fluid Gaming A240R با قیمت 240 دلار به فروش می رسد.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • شنیدم نسخه رفرنس وگا دیگه نمیخوان تولید کنن فقط سفاری میزنن درسته آیا؟

    0 پاسخ
  • محسن زارع

    به نظر من کیت خوبیه ولی حواستون باشه وگا مایع داخل این کولینگ و به دمای صد درجه میرسونه و امکان چایی دم کردن فراهم میشه و البته هیچ پردازشی نخواهید داشت

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.