بررسی هدفون حرفه ای Aventho Wireless شرکت Beyerdynamic (صدا را لمس کن)

گوشی کردن به موسیقی یکی از کارهایی است که سنی خاصی نمی شناسد و هرکسی در هر سنی می تواند از گوش دادن به یک موسیقی دلنواز و خوب لذت ببرد. بدون شک موسیقی غذای روح است و چه خوب است که این غذا به بهترین نحو به روح ما برسد. روش های زیادی برای لذت بردن از موسیقی است، بعضی از افراد دوست دارن موسیقی را در یک سیستم صوتی حرفه ای گوش کنند و بعضی دیگر ترجیع می دهند به تنهایی از موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرند. در این حالت بهترین روش استفاده از یک هدفون خوب برای دست یابی به بالاترین لذت است. محصولات زیادی در بازار وجود دارد که می توان با استفاده از آن از شنیدن موسیقی لذت برد. یکی از برندهایی که ممکن است نام آن را در گوشه کنار وب سایت ایرانی و خارجی دیده باشید برند آلمانی Beyerdynamic است که از سال 1924 در زمینه تولید محصولات صوتی فعالیت می کند. یکی از جدیدترین محصولات این شرکت که تقریبا در ابتدای ماه ژانویه وارد بازار شد هدفونWireless  Aventho است که جز محصولات رده بالای این شرکت به حساب می اید. خوشبختانه این فرصت پیش آمد که این هدفون بی سیم را مورد ارزیابی قرار دهیم. با ما باشید با بررسی هدفون Wireless Aventho شرکت Beyerdynamic.

 طراحی و بسته بندی

واقعا یک جنس حرفه ای باید حس حرفه ای بودن را هم به آدم بدهد. برای همین شرکت BD (خلاصه کردیم که راحت تر خوانده بشود) سعی کرده که جعبه جذابی برای محصول خود طراحی کند. این محصول از یک افکت زیبایی با رنگ های بنفش و نارنجی روی سطح جلویی جعبه استفاده کرده است و در همین بخش تصویری از خود هدفون هم دیده می شود.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

البته تصویر یک برش ساده خورده است و بیشتر بلندگوهای هدفون دیده می شود. در بخش پشتی اطلاعاتی در مورد قابلیت های این هدفون مانند TESLA Technology، کنترلر لمسی، قابلیت پشتیبانی از Qualcomm aptX HD و Hi-Res Audio دیده می شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. همچنین در این بخش یک ایکون به نام MY دیده می شود که  در جلوی جعبه هم درج شده است. این آیکون مربوط به اپلیکیشن این هدفون است که قابلیت مدیریت و شخصی سازی هدفون را به شما می دهد. در داخل یک کیسه پارچه ای با کیفیت قرار دارد که در داخل آن هدفون، یک پد فومی برای محافظ از برخورد دو بلندگو و ایجاد خراش دیده می شود.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

در داخل کیسه یک فضای کوچیک قرار داده شده است که در داخل آن کابل شارژ USB نسخه C و کابل مجهز به جک 3.5 میلی متری برای اتصال هدفون به صورت بی سیم با وسایل صوتی در صورت نیاز دیده می شود. مانند همیشه در داخل بسته بندی دفترچه راهنما، دفترچه ای در مورد نرم افزار MY و محصولات BD دیده می شود.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

 این هدفون از نوع روی گوش (On-Ear headphone) است. فریم اصلی هدفون از نوع فلزی است و استحکام خوبی دارد و وقتی برای اولین بار هدفون را در دست میگیرد حس استحکام را به خوبی احساس می کنیم. در اصل هدفون از  چند بخش تشکیل شده است. بخش اول حلقه فلزی U شکل است که روی سر قرار می گیرد. این بخش توسط یک پوشش چرمی نرم پوشانده شده است که باعث می شود فشار کمتری به قسمت فوقانی سر کاربر وارد شود.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

در این بخش دو قطعه پلاستیکی مشکی در بخش داخلی و خارجی دیده می شود. در بخش داخلی این بخش، پلاستیکی کوچک نقش محافظتی از پوشش چرمی در مقابل بخش متحرک را دارد. در بخش بیرونی هم این دو قطعه پلاستیکی دیده می شود که نقش نگه دارنده پوشش چرمی و محل درج لوگو شرکت است.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

بخش دوم وظیفه اتصال و نگهداری بلندگوها را بر عهده دارد که از مانند حلقه U شکل از جنس فلز است و با استفاده از یک نگه دارنده مشکی به حلقه U شکل متصل شده است.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

این بخش متحرک است و می توان با آن اندازه هدفون را برای سر تنظیم کرد. روی این نوار فلزی این بخش یک سری شکاف دیده می شود که با فاصله منظم از همدیگر قرار دارند.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

این موضوع کمک بسزایی به تنظیم دقیق تر اندازه هدفون روی سر می کند. این بخش دارای دو قسمت متحرک است که امکان تغییر زاویه بلندگوها را دو جهت می دهد.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

طراحی بلندگوها به صورت گرد است و اندازه آن به طور کامل لاله گوش کسی که دارای گوش نسبتا کوچکی است را می گیرید. روی بلندگوی سمت راست لوگوی Beyerdaynamic دیده می شود (بلندگویی که قابلیت لمسی ندارد).

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

 قسمت میانی سطح خارجی این بخش پلاستیک مات است و در دور آن یک نوار فلزی که در بیرون دندانه دار است دیده می شود. بدنه اطراف هم از جنس پلاستیک مات است و در محل اتصال بدنه به پد روی گوش هم نوار فلزی دیده می شود. از آنجایی که مدل مورد بررسی ما قهوه ای است پدهای هدفون مورد بررسی ما قهوه ای است. این پدها دارای پوشش چرمی است و بسیار نرم است.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

پد ضخامت زیادی ندارد ولی با این وجود به خوبی عمل انتقال صوت را انجام می دهد.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

برای راحتی کار و پیدا کردن جهت چپ و راست گوشی کلمه L و R در وسط هر بلندگو درج شده است. روی بدنه بلندگوی سمت راست امکان خاصی دیده نمی شود اما در بلندگوی سمت به ترتیب پورت USB نوع C برای شارژ، دیود نوری تعیین وضعیت که در حالت اتصال چشمک آبی و در وضعیت عدم اتصال چشمک قرمز میزند دیده می شود.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

علاوه بر این دکمه پاور و جک 3.5 میلی متری برای اتصال مستقیم هدست به موبایل یا پخش کننده صوتی دیده می شود. در بخش بیرونی این بخش هم کنترلر لمسی قرار دارد که با استفاده از این بخش شما می توانید براحتی و بدون دست زدن به گوشی صدا را کم و زیاد کنید، آهنگ ها را تغییر بدهید، پخش را متوقف یا دوباره شروع به پخش کنید، به تماس ها پاسخ دهید، بین دو تماس جا به جا شوید، تماسی را کنسل کنید و از دستیار صوتی گوشی خود استفاده کنید.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

 (جدول یک)

دستورالعمل

نتیجه

دو بار ضربه

پخش یا توقف پخش

کشیدن از عقب به جلو

رفتن به آهنگ بعد

کشیدن از  جلو به عقب

رفتن به آهنگ قبل

کشیدن از عقب به جلو و نگه داشتن حداقل برای یک ثانیه

سریع جلو رفتن

کشیدن از جلو به عقب و نگه داشتن حداقل برای یک ثانیه

سریع به عقب برگشتن

کشیدن از پایین به بالا

افزایش حجم صدا

کشیدن از بالا به پایین

کاهش حجم صدا

نگه داشتن بخش میانی برای دو ثانیه

فعال کردن دستیار صوتی گوشی

دو بار ضربه (در هنگام تماس)

تایید یا پایان تماس

نگه داشتن بخش میانی برای دو ثانیه (در هنگام تماس)

رد کردن تماس

یک بار ضربه زدن و نگه داشتن

جا به جایی بین تماس ها

  این هدفون 238 گرم وزن دارد که وزن خوبی مناسبی است. در کل می توان در بخش طراحی امتیاز خوبی را به این محصول داد.

 

مشخصات فنی و امکانات

هدفون Aventho Wireless در دو رنگ مشکی و قهوه ای تولید می شود برای همین گزینه های زیادی در زمینه رنگی ندارید البته به طور کلی هدفون های حرفه ای معمولا در رنگ های زیادی وارد بازار نمی شود و این گوشی هم از این سیاست پیروی می کند. همانطور که از اسم این محصول مشخص است با یک هدفون بی سیم رو به رو هستیم که از کدک پیشرفته Qualcomm aptX HD  بهره می برد. این فناوری کمک می کند که بتوانید صدا را با کیفیت HD روی رابط بلوتوث منتقل کنید بدون آنکه کیفیت نهایی پایین بیایید. این محصول از قابلیت پشتیبانی از Hi Resolution Audio یا همان HD Audio پشتیبانی می کند و این بدان معنا است که این محصول قادر به پشتیبانی از نمونه برداری بالاتر از 44.1 کیلوهرتز و میزان Bitrate بیش از 16 بیت است. یعنی در صورتی که از پخش کننده با قابلیت پشتیبانی از این امکان را داشته باشید صدای واقعا باورنکردنی خواهید شنید. همچنین این محصول از رابط بلوتوث نسخه 4.2 که در محدوده فرکانس 2.4 تا 2.483 گیگاهرتز فعالیت می کند بهره می برد. بلوتوث این هدفون از پروفایل های مانند A2Dp ،HFP و HSP پشتیبانی می کند. گیرنده بلوتوث این هدفون قادر به فعالیت در محدوده بیش از 10 متر است. البته این میزان به نویز و یا مواردی که در اطراف شما وجود دارد هم بستگی دارد. بنا به اطلاعات ارائه شده میزان Bitrate این فناوری انتقال اطلاعات بالا است و کیفیت نهایی که شما می شنوید در حد فایل صوتی ضبط شده روی دیسک های نوری با کیفیت بالاست است. این فناوری قادر به پشتیبانی از محدود فرکانسی گسترده ای است و امکان پشتیبانی از فایل صوتی 24 بیتی با نمونه برداری 48 هزار هرتز را دارد. این محصول دارای محدود فرکانسی 10 تا 40 هزار هرتز است. بدین صورت هیچ فرکانسی از دست این محصول در امان نخواهد بود. آمپدانس عددی این محصول 32 اهم  است و میزان SPL (میزان صدایی که می تواند هدفون از انرژی الکتریکی به صوت تبدیل کند) آن 105 دسی بل (یک میلی وات/ 500 هرتز) است که هر چه این عدد بالاتر باشد به این معنا است که صدای خروجی هدفون بلندتر است. میزان THD یا تخریب صوتی این هدفون 0.3 درصد در 500 هرتز است که در سطح خوبی است. (هر چقدر این عدد کوچکتر باشد میزان تخریب صوتی پایین تر خواهد بود).  هدفون از باتری 1050 میلی آمپری بهره می برد که با استفاده از پورت USB نوع C  تقریبا دو ساعت زمان نیاز است که به طور کامل شارژ شود. این باتری قادر است بیش از 30 ساعت توان مورد نیاز هدفون را تامین کند. همانطور که گفته شد، این هدفون از فناوری TESLA پشتیبانی می کند، در این فناوری که شرکت BD از اخرین نسخه آن بهره می برد، آهنرباهایی قوی تری و بهینه تر شده در بلندگوها استفاده شده است این بدان معنا است که بلندگوها قادر هستند صدای بهتر با میزان تخریب صوتی پایین تر را ارائه کنند.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

 

تست هدفون  

وقتی هدفون را روشن می کنید به شما این موضوع و میزان شارژ باتری اعلام می شود. بعد از اینکه چند ثانیه به صورت خودکار قابلیت aptX HD فعال می شود. در این وضعیت هدفون از این کدک برای انتقال صوتی استفاده می کند و انتقال اطلاعات بین هدفون و پخش کننده در بالاترین سطح خود خواهد بود. ما این هدفون را در وضعیت های مختلف تست کردیم. برای تست از یک گوشی Google Pixel 2 Xl استفاده کردیم که خود از فناوری aptX HD پشتیبانی می کند و این بدان معنا است که می توانیم به بهترین کیفیت صدای این هدفون برای گوش دادن به موسیقی دست پیدا کنیم. اما این همه آن چیزی نبود که برای تست نیاز داشتیم چون بدون صدای HD تست معنای زیادی نداشت. برای همین دست به کار شدیم تا یک سرور موسیقی آنلاین که دارای آهنگ هایی با کیفیت HD یا Hi-Fi باشد پیدا کنیم. بعد از بررسی سرویس موسیقی TIDAL را پیدا کردیم که سرویس پخش موسیقی آنلاین بدون فشرده سازی و با کیفیت HD را ارائه می کرد.

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

این سرویس موسیقی در حالت Hi-Fi قادر به ارائه فایل های صوتی با میزان Bitrate بیش از 1410 کیلوبیت در ثانیه است (برای مقایسه در بهترین سرویس های آنلاین فایل های صوتی با دقت 320 کیلوبیت در ثانیه پخش می شود). وقتی توانستیم همه موارد را در کنار هم قرار دهیم، تصمیم گرفتیم در موسیقی های سبک های مختلف این هدفون را تست کنیم. جزییات صوتی در این هدفون با استفاده از نمونه های صوتی HD واقعا خوب است. در بالاترین میزان صدا، تخریب صوتی در هدفون Wireless  Aventho واقعا خوب است و باید گفت ما را شوک زده کرد. برای اینکه بدانید چرا این حرف را می زنیم باید بگویم همه نمونه های صوتی موجود را در هدفون بی سیم Bose QuietComfort 35 سری دو هم تست کردیم. با اینکه کیفیت این هدفون Bose واقعا خوب است اما به لطف کدصوتی پیشرفته aptX HD و پشتیبانی از فناوری Hi Res Audio هدفون BD به خوبی ظاهر شد. این محصول دارای فناوری Noise Canceling نیست اما با این وجود وقتی هدفون را روی گوشتان می گذارید تقریبا هیچ صدایی از محیط را نمی شنوید. همچنین یکی از قابلیت های خوب این هدفون که به نظرم ما جز مزایای آن به حساب می اید، عدم پخش صدا در محیط است این بدان معنا است که صدای موسیقی یا هر چیزی را که شما گوش می دهید را کسی نمی شنود و همچنین باعث اختلال در کار دیگران نمی شوید.کارایی هدفون در تماس تلفنی واقعا خوب است و گیرنده بلوتوث محدود وسیعی را بدون مشکل پوشش می دهد (البته این را در نظر داشته باشید که باید فرستنده هم بلوتوث مناسبی داشته باشد).در تست کنترلر لمسی هم  Wireless  Aventho خوب عمل کرد و حتی در صورتی که دست ما کمی مرطوب بود هم کنترلر به خوبی ظاهر شد. در بخش نرم افزار شخصی سازی هنوز شرکت Beyerdynamic نیاز به کار دارد چون نرم افزار در گوشی های مجهز به اندروید نسخه 8 خوب کار نمی کند و در ارتباط با هدفون مشکل دارد. برای همین نتوانستیم از قابلیت های نرم افزار این هدفون استفاده کنیم. با این وجود اعلام شده است بزودی نسخه جدید نرم افزار ارائه می شود و مشکلات موجود برطرف خواهد شد. در کل می توان گفت هدفون Wireless  Aventho در زمینه صوتی واقعا خوب عمل می کند و باید به این شرکت در زمینه ساخت این محصول تبریک گفت چون واقعا ارزش این قیمت را دارد (البته اگر ارزان تر بود که ما خوشحال تر می شدیم).

بررسی هدفون حرفه ایWireless Aventho شرکت Beyerdynamic

8.89.5کیفیت صدا8.9امکانات9عمر باتری8.7راحتی هدفون8قیمت

اطلاعات تکميلي

مزایا:
کیفیت صدای خوب، جزییات صوتی بالا، پشتیبانی از کدک aptX HD و قابلیت Hi Res Audio، طراحی جمع و جور (در کل طراحی خوبی دارد)، کنترلر لمسی با کارایی مناسب، عمر مناسب باتری، پشتیبانی از فناوری TESLA برای ارائه صدای بهتر، امکان شخصی سازی با استفاده از نرم افزار، محدوده پوششی خوب رابط بلوتوث
معایب:
عدم فعالیت درست نرم افزار در سیستم عامل های جدید موبایل (البته قرار است حل شود اما تا حل شد این جز معایب خواهد بود)، قیمت کمی بالا ( کمی می توانست رقابتی تر باشد)، تعرق گوش در صورتی که بخواهید از آن در هنگام دویدن یا فعالیت استفاده کنید (البته این مورد خیلی کمتر از محصولاتی دیگر است اما ما در کل سخت گیری کردیم)، عدم پشتیبانی از فناوری Noise Canceling
امتیاز:
8.89.5کیفیت صدا8.9امکانات9عمر باتری8.7راحتی هدفون8قیمت
(19 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • بررسی خیلی خوبی بود آقای پناهی عزیز، :-bd
  رنگ قهوه ایش نوستالژیکه

  1 پاسخ
 • مرسی ارمین جان. جدا از رنگش صدای بسیار خوبی دارد. یعنی وقتی با هدفون های دیگر مقایسه می کنی می فهمی چقدر این محصول خوب است در زمینه پردازش صوتی

  1 پاسخ
 • بررسی عالی :-bd

  البته اگر ارزان تر بود که ما خوشحال تر می شدیم

  قیمتشو خودمون باید حدس بزنیم؟

  1 پاسخ
 • قیمتش 449 دلار هستش فرزاد جان

  1 پاسخ
 • محسن

  مرسی از بررسی. هدفون خوبیه و از امکانات خوبی برخوردار هستش.

  0 پاسخ
 • واقعا باید این هدفون را با فایل های Hi Res تست کنید و ببینید که چقدر در این زمینه خوب کار می کند.

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.