بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic (لذت موسیقی در خانه)

اگر طرفدار موسیقی باشید به طور حتم هدفون یکی از آن ابزارهایی است که وجودش برای شما ضروری است. به طور کلی خرید هدفون مانند خرید ماوس و کیبورد در کامپیوتر است که کاربر ترجیع می دهد هزینه کمتری پرداخت کند و یک محصول معمولی بخرد اما مشکل ماجرا دقیقا در همین جا هست. چون با استفاده از یک محصول معمولی شما لذت کافی را نمی برید و این موضوع در مورد هدفون هم به طور کامل صدق می کند. براساس تجربه ما هدفون خوب تجربه شما را به طور کامل از موسیقی گوش کردن عوض می کند و دقیقا هدفون Amiron Home یکی از این محصولات است که برای این هدف ساخته شده است تا بتوانید با استفاده از آن در محیط خانه از گوش کردن به موسیقی لذت ببرید. اگر دوست دارید بیشتر در مورد این هدفون سیمی حرفه ای بدانید با ما همراه باشید.

طراحی و بسته بندی

شرکتBeryerdynamic  هدفون Amiron Home را در داخل یک بسته بندی تخم مرغی شکل قرار داده است.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

داخل این بسته بندی مشکی رنگ پوشش نرمی وجود ندارد. اما هدفون بدون هیچ مشکلی در آن قرار می گیرد و فضای کافی برای قرار دادن هدفون و کابل وجود دارد.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

در کل بسته بندی این محصول ساده و کارآمد است و در این زمینه می توان امتیاز خوبی به این هدفون داد.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

در داخل جعبه به غیر از خود هدفون، یک کابل 3 متری قابل جدا شدن با دو کانکتور مجزا برای اتصال به هدفون در نظر گرفته شده است. این کابل کیفیت خوبی دارد و برای انتقال بهتر صدا و کاهش نویز از کانکتورهای 3.5 میلی متری طلایی استفاده کرده است که در کل در دست یابی به بهترین کیفیت صدا کمک بسزایی می کند.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

از آنجایی که این هدفون برای استفاده در محیط خانه طراحی شده است برای همین علت کمی طراحی آن فرق می کند. این هدفون از نوع Open Back است. در این نوع هدفون برخلاف هدفون های Close Back ایزوله صدا انجام نمی شود و برای همین صدا توسط افرادی که در اطراف شما نشسته اند شنیده می شود. در کل این نوع هدفون برای محیط خانه که در آن آزادی بیشتری دارید بهتر است. از مزایای این نوع هدفون می توان به شنیدن صدای محیط اطراف و آگاهی بیشتر از اتفاقات اطراف اشاره کرد. همچنین به علت باز بودن پشت بلندگوها (درایور تولید صدا) صدای خروجی طبیعی تر است و گوش هم به علت گردش بهتر هوا تعرق نمی کند. در کل می توان گفت هدفون های Back Open برای مصارف خانگی یا داخل فضای بسته گزینه های بهتری هستند. پد بالای سر در این هدفون دو رنگ است. بخش پایینی که روی سر قرار می گیرد مشکی و سطح بالایی خاکستری است و مارک این شرکت روی آن درج شده است.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

این بخش ضخامت خوبی دارد و بسیار نرم است و به همین علت وقتی برای طولانی مدت هدفون را روی سر قرار می دهید احساس فشار روی سرتان نمی کنید. این قسمت از جنس مایکروفایبری به نام Alcantara است که توسط شرکت Alcantara S.p.A. ساخته شده است و در کاربردهای مختلف مانند صنعت Fashion، ماشین و وسایل الکترونیکی حرفه ای استفاده می شود. پایه های نگه دارنده درایورها (بلندگوها) به صورت کشویی در داخل فضای خالی بخش U شکل بالای سر قرار می گیرد. این بخش آلومینیومی است و کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد. در روی پایه ها تعدادی فرورفتگی منظم وجود دارد که با استفاده از آن می توان وضعیت هدفون را روی سر تنظیم کرد. برای اینکه هدفون روی گوش بهتر قرار بگیرد امکان تغییر زاویه اندک پایه نگه دارنده وجود دارد. این موضوع به ثبات بهتر هدفون روی گوش کمک می کند. از آنجایی که با یک هدفون با کیفیت رو به رو هستیم در محل اتصال پایه های نگه دارنده و بخش ثابت کننده پد بالایی پلاستیک مشکی دیده می شود. در بخش بیرونی این بخش لوگوی شرکت و در قسمت داخلی میزان اهم، مدل، شماره سریال و مواردی مانند اینکه این محصول ساخت آلمان است دیده می شود. البته با استفاده از این بخش می توانید کانال راست و چپ هدفون را هم تشخیص دهید.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

هدفون مقاومت خوبی در مقابل خمیدگی و  موارد دیگر دارد.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

 Amiron Home درایورهای بزرگی دارد و این موضوع باعث می شود که بتواند صدای خوبی را تولید کند. برای اینکه این هدفون به خوبی روی گوش قرار بگیرد و در طولانی مدت باعث نشود گوش شما اذیت بشود از پدهای مخملی مانند نرم در آن استفاده شده است. این پدها به خوبی دور گوش را می گیرند و در طولانی مدت هم باعث فشار روی گوش نمی شوند.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

همانطور که گفتیم پایه های نگه دارنده درایورها (بلندگوها) از نوع الومینیومی است، با این وجود برای اتصال پایه به درایور از دو نگه دارنده پلاستیکی مشکی رنگ که با پیچ پایه را ثابت نگه داشته است استفاده شده است.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

این بخش امکان تغییر زاویه 35 درجه ای را  دارد. کیفیت ساخت بدنه درایورهای هدفون بسیار خوب است. در بخش خارجی این درایورها حالت توری مانند وجود دارد که به علت Open Back بودن این هدفون است و باعث خروج صدا می شود (البته خوب است).

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

روی هر درایور یک جک 3.5 میلی متری دیده می شود.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

در کل کیفیت ساخت Amiron Home یکی از آن مواردی است که باید شرکت Beyerdynamic را به خاطر آن تشویق کرد.

بررسی هدفون AMIRON HOME شرکت Beyerdynamic

 

ویژگی های فنی

Amiron Home یک هدفون Open Back نوع Hi-Res است و این بدان معنا است که با محصولی با مشخصات فنی خوبی رو به رو هستیم. این محصول  از فناوری بهینه شده TESLA پشتیبانی می کند. در این نسخه از فناوری صداهای فرکانس بالا و پایین به علت بهینه سازی های انجام شده با دقت و جزییات بهتری تولید می شود و صدایی که شما در Amiron Home می شنوید کاملا محدود وسیعی از فرکانس را با جزییات مناسب پوشش می دهد و این موضوع باعث می شود لذت گوش کردن به موسیقی دو چندان شود. بیایید یک نگاهی به مشخصات فنی این هدفون بیاندازیم. این هدفون از  محدود فرکانسی 5 تا 40 هزار هرتز پشتیبانی می کند و این یعنی هیچ فرکانسی از دست این محصول در امان نیست! میزان آمپدانس ورودی Amiron Home دویست و پنجاه اهم است و Nominal SPL آن 102 دسی بل در میزان یک میلی وات و فرکانس 500 هرتز است. میزان تخریب صوتی (T.H.D) کمتر از 0.05 درصد است و در حداکثر میزان توان عددی قابل پشتیبانی که حدود 200 میلی وات است میزان SPL به حداکثر 125 دسی بل می رسد. این هدفون از نوع circumaural است یعنی اینکه که پدهای بلندگوهای هدفون به طور کامل دور گوش را می پوشاند. البته این موضوع جز مشخصات فنی نیست اما به طور حتم در ایجاد صدایی بهتر کمک خواهد کرد. این هدفون از نوع سیمی است برای همین همراه آن یک کابل سه متری که مجهز به کانکتورهای طلایی است ارائه می شود. این کابل از نوعی است که تابیده نمی شود و مقاومت زیادی در مقابل خم شدگی یا بریده شدن دارد. به صورت استاندارد کانکتور این هدفون از نوع 3.5 میلی متری است اما برای استفاده از در دستگاه هایی که دارای خروجی 6.35 میلی متری دارند یک کانکتور مبدل قرار داده شده است که به صورت پیچی روی سوکت 3.5 اینچی نصب می شود.

 

کارایی و کیفیت هدفون

از آنجایی که این هدفون از نوع Hi-Res است و همچنین از طریق سیم به پخش کننده ها متصل می شود سعی کردیم روش مختلفی را برای تست این محصول استفاده کنیم. برای این منظور از پخش کنندهHi-Res  سونی مدل  NW-ZX2 استفاده کردیم که یکی از محصولات خوب برای تست هدفون های Hi-Res است. (البته به صورت امانت از کسی گرفتیم و بعد هم سریع پس دادیم) به طور کلی تجربه گوش کردن به موسیقی آن هم به صورت Hi-Res حس کاملا متفاوتی است. برای تست صوتی نمونه های صوتی مختلفی را بررسی  کردیم برای شروع تست آهنگ In Any Tongue از David Gilmour را انتخاب کردیم. این آهنگ هم می تواند به خوبی کارایی هدفون را در پخش صدای خواننده و هم الات موسیقی محک بزند. البته نسخه مورد تست نمونه کنسرتی این اهنگ بود که با کیفیت Hi-Res ضبط شده بود. برای اینکه شرایط تست بهتری داشته باشیم به سراغ نمونه های کلاسیک رفتیم که واقعا برای تست هدفون گزینه های خوبی هستند. در نمونه های کلاسیک هدفون در فرکانس های بالا به خوبی محک زده می شود چون الات موسیقی مورد استفاده در موسیقی های کلاسیک فرکانس های بالایی دارند و هدفون باید توانایی خوبی در پوشش محدوده فرکانسی بالا داشته باشد. در نمونه کلاسیک مورد ازمایش ما بدون هیچ اغراقی Amiron Home قوی ظاهر شد. جالب است بدانید که در بالاترین حجم صدا هم گوش شما اذیت نمی شود و فرکانس های بالا و پایین به تفکیک خوبی پخش می شود. یکی از مزایا این هدفون حجم صدای مناسب آن است. شاید این مورد برای بعضی از افراد عجیب باشد اما در کل حجم صدا هیچ ارتباطی با کیفیت صدا ندارد ولی متاسفانه در بسیاری از جاها دیده شده است که حجم صدا را به گونه ای ملاک کیفیت می دانند. این هدفون توانسته با ترکیب مناسب کیفیت صدای خوب و حجم صدای منطقی تجربه ای متفاوت را برای گوش دادن به موسیقی برای شما فراهم می کند. در مرحله بعدی تست هدفون را با استفاده از جک 6.35 میلی متری به آمپلی فایر سونی مدل STR-DH770 متصل کردیم. البته این آمپلی فایر Hi-Res نیست اما با این وجود، کیفیت صدای خروجی واقعا دلچسب بود. از آن جایی که این هدفون دارای کابل سه متری است برای همین می توان وقتی اخر شب می خواهید فیلم نگاه کنید براحتی آن را به تلویزیون یا آمپلی فایر نصب کنید و از آن لذت ببرید. زمانی که ما ویدیو کلیپ ها را از طریق آمپلی فایر گوشی می کردیم هدفون Amiron Home واقعا خوب عمل کرد و صدای بم و زیر به خوبی پخش می شد. در این حالت صدا بدون هیچ افکت صوتی و به صورت دو کاناله به هدفون منتقل می شد. برای تکمیل تست فیلم Dunkirk را با استفاده از این هدفون دیدیم که در کل تجربه خوبی بود.

8.89کیفیت صدا8.3امکانات9.5کیفیت ساخت9.4راحتی هدفون7.8قیمت

جمع‌بندی

مزایا:
تفکیک پذیری خوب فرکانس ها، صدای بم خوب، راحتی استفاده (حتی بعد از سه ساعت استفاده احساس خستگی روی گوش نمی کنید)، طراحی مناسب، کیفیت ساخت بالا، کابل با کیفیت، پشتیبانی از فایل های صوتی Hi Res، پوشش با کیفیت پدها اطراف درایور
معایب:
قیمت بالا (599 دلار)، محدودیت استفاده در بیرون خانه به علت Open back بودن
امتیاز:
8.89کیفیت صدا8.3امکانات9.5کیفیت ساخت9.4راحتی هدفون7.8قیمت
پیشنهاد سخت‌افزار:
اگر از آن دسته کاربران هستید که دوست دارید تجربه گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم متفاوتی را در محیط خانه تجربه کنید
(26 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • با سلام و خسته نباشید به سایت خوب سخت افزار . من لذت بردم از این معرفی و بررسی واقعا کاربردی شما . بنده یه سوال داشتم چونکه قراره 2 عدد هدفون حرفه ای خریداری کنم و نمیخوام بعد از خرید پشیمون بشم . سوالم اینه که با توجه به اهم این هدفون که 250 هست میتونه با اتصال به تلوزیون سامسونگ f88800 تمام کارایی خودش رو نشون بده یا اینکه نیاز به آمپلی فایر داره و همچنین برای گوشی موبایل که معمولا با هدفون های بین 16 تا 35 اهمی بهتر میتونه تمام خروجی هدفون رو بهمون بده آیا این هدفون روی گوشی و بدون آمپلی فایر کارایی قابل قبولی داره ؟

  1 پاسخ
 • سلام ممنونم از شما دوست عزیز. واقعیت ماجرا چون امپدانس این محصول کمی بالا است ممکن است در زمانی که به تلویزیون وصلش می کنید حجم صدای زیادی نداشته باشید اما در زمینه کیفیت صدا مشکلی ندارید. ما در تست هدفون را به آمپلی فایر وصل کردیم و چون خروجی هدفون امپلی فایر برای امپدانس های مختلف بهینه شده است حجم صدای خروجی واقعا خوب بود. در مورد کارایی باید بگم کیفیت صدای خروجی واقعا خوب است چون من این گوشی را با گوگل پیکسل نسخه 2 تست کردم و صدای خروجی کیفیت خوبی داشت اما حجم صدا خیلی زیاد نبود که علت اهم آن است. در اصل اگر خیلی طرفداری حجم صدای بلند نیستند و می خواهید کیفیت صدای خوبی داشته باشید به نظرم این گزینه برای استفاده خوبه اما اگر آمپلی فایر داشته باشید به طور حتم هم کیفیت و هم حجم صدا را با هم خواهید داشت.

  0 پاسخ
 • آقای محمد رضا پناهی گل و عزیز ، بسیار ممنونم از پاسخ خوب و شفافتون . دقیقا به چیزی اشاره کردید که چند مدتی بود نمیتونستم به جواب برسم چونکه تو این زمینه هیچ تجربه ای نداشتم و با توجه به توضیح شما پس بهتره اول به فکر یک آمپلی فایر باشم چونکه بنده حجم صدا برام مهمه و دوست دارم صدا رو تا جایی که آسیبی به گوش نرسه بلند بشنوم و کیفیت صدا هم که فاکتور اصلی من هست . باز هم ممنونم و ایشالله که شما و تمام دست اندرکاران محترم سایت سخت افزار سال خوب و خوشی داشته باشید .

  0 پاسخ
 • به امید روزی که همه ی وسیله های مربوط به PC ، دارای نورپردازی RGB باشند :smiley7

  1 پاسخ
 • این طوری فنسی میشه حسابی مجید جان

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.