بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic( خواننده شوید!)

صدا و موسیقی دنیای عجیب و دوست داشتنی است و وقتی واردش می شوید به این راحتی ها نمی توانید از آن دل بکنید. در پشت هر اهنگ داستانی زیبا و دنیایی از زحمت قرار دارد که نتیجه آن چیزی است که میلیون ها نفر از شنیدن آن لذت می برند. در این دنیای پیچیده دستگاه ها و وسایل زیادی استفاده می شود یکی از این وسایل که وجودش واقعا ضروری است میکروفون ها هستند که نفش بسزایی در انتقال صدای خواننده ها دارند. با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم اینبار به سراغ یکی از این محصولات برویم که سبد بررسی محصولات صوتی خودمان را کامل تر کنیم و شما را با یک محصول کاربردی در زمینه موسیقی و صدا آشنا کنید.

بسته بندی

TG 550 یک مجموعه کامل است که نیاز طیف وسیعی از کاربران را پوشش می دهد. در جعبه یک میکروفون دینامیکی بی سیم TG 500H-D و یک گیرنده TG 500SR دیده می شود.

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

علاوه بر خود میکروفون و گیرنده بی سیم، امکانات دیگری هم در جعبه دیده می شود. از انجایی که گیرنده این میکروفون پوشش دهی زیادی دارد دو آنتن جداشونده برای اتصال به گیرنده در نظر گرفته شده است که می توانید آن را در زمان استفاده نصب کنید و بعد از اتمام کار به راحتی جدا کنید.

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

همچنین یک آداپتور برای تامین انرژی مورد نیاز گیرنده در نظر گرفته شده است که برای اینکه امکان استفاده از آن در کشورهای مختلف باشد دو شاخه آن قابل عوض کردن است. از انجایی که با یک میکروفون بی سیمی حرفه ای رو به رو هستیم پایه و صفحه فلزی نگه دارنده برای ثابت نگه داشتن گیرنده در جعبه قرار داده شده است. میکروفون TG 500H-D به علت ضخامتی که دارد روی هر پایه نگه دارنده میکروفون قرار نمی گیرد برای همین شرکت Beyerdynamic یک نگه دارنده مجزای میکروفون برای آن در نظر گرفته است که می توانید براحتی آن را روی پایه های نگه دارنده میکروفون نصب کنید. به همه این موارد دو عدد باتری سایز AA  را هم اضافه کنید که انرژی مورد نیاز میکروفون بی سیم را تامین می کند و دفترچه راهنمای که در 5 زبان چاپ شده است.  البته این امکان وجود دارد که از باتری های شارژی استفاده کنید در این حالت از شارژ WA-CD برای شارژ باتری های داخل میکروفون بی سیم استفاده کنید. در این حالت باید شارژر را به صورت جداگانه خریداری کنید.

 

مشخصات فنی و امکانات

در کل میکروفون ها برخلاف هدفون ها اطلاعات فنی زیادی برای ارائه ندارند. با این وجود نگاهی به مشخصات و امکانات مجموعه TG 550  می کنیم. همانطور که گفته شد میکروفون TG 500H-D به کار رفته در این TG 550 از نوع دینامیکی است. در میکروفون های دینامیکی بلندگو نقش میکروفون را بازی می کند یعنی دیافراگم، سیم پیچ و آهن ربا بلندگو در میکروفون به جای تبدیل جریان الکتریکی به امواج صوتی، امواج صوتی را به جریان الکترونیکی تبدیل می کند.  بدنه میکرفون از نوع پلاستیکی است ولی کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد. همانطور که گفتیم این میکرفون برای کارکردن نیاز به دو باتری از نوع AA دارد. برای دسترسی به فضای باتری نیاز است بخش پایینی میکروفون را بچرخانید تا پوشش پلاستیکی جدا شود. در این حالت می توانید باتری را نصب کنید. در کنار جای باتری یک سوئیچ قرار داده شده است که می توانید با تغییر آن میزان Gain میکروفون را بین صفر و دوازده مثبت تغییر دهید. در اصل این امکان به شما کمک می کند که در صورت نیاز بتوانید با تغییر Gain از صفر به 12 در شرایط مورد نیاز صدای خواننده را بهتر ضبط کنید. 

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

در انتهای میکروفون هم کپسول TG V50 قرار دارد که به عنوان فرستنده ایفای نقش می کند و انتقال صدا را از میکروفون به گیرنده انجام می دهد. این فرستنده کارایی خوبی دارد که در بخش تست به آن خواهیم پرداخت. همچنین در کنار این فرستنده کلید پاور برای روشن کردن میکروفون وجود دارد. بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

همچنین روی بدنه میکروفون دکمع قطع صدا و همچنین صفحه نمایش کوچک دیده می شود.

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

جالب است بدانید که مجموعه TG 500 در پنج مدل TG558 Presenter set، TG 556 Vocal Set، TG 550 Vocal Set، TG 534 Headworn و  TG 510 Instrument ارائه می شود. میزان پوشش دهی این مجموعه 120 متر اعلام شده است و این بدان معنی است که روی خواننده بدون ترس از قطع ارتباط می تواند روی Stage براحتی جا به جا شود. TG 500 قادر است در چهار باند فرکانسی کار کند (518 – 548، 606-636، 794- 832 و 1780- 1810 مگاهرتز) و حداکثر میزان سوئیچ پهنای باند آن 40 مگاهرتز است. البته اینکه گیرنده در چه فرکانسی کار کند بستگی دارد که میکروفون شما در چه محدوده ای باشد به عنوان مثال میکروفون دینامیکی TG 500H-D در این تست در فرکانس 518 – 548 مگاهرتز کار می کرد برای همین گیرنده هم در این میزان فرکانس کار خواهد کرد و در فرکانس های دیگر کار نمی کند. TG 500 حداکثر از 72 کانال برای انتقال صدا استفاده می کند که این بدین معنا است که میزان تداخل سیگنال در این دستگاه با امواج رادیویی اطراف بسیار کم است.  گیرنده TG 500SR که در این مدل و مدل های دیگر به کار رفته است درست در محدوده فرکانس میکروفونی فعالیت می کند  و اطلاعات فرکانس دربخش پشتی روی گیرنده درج شده است. این گیرنده دارای کانکتورهای خروجی آنالوگ XLR و یک چهارم اینچی (6.3 میلی متری) است و برای نمایش اطلاعات یک صفحه نمایش برای ان در نظر گرفته شده است.

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

بررسی Vocal SET حرفه ای TG 550 شرکت Beyerdynamic

 

تست و ارزیابی

نصب TG 550 زمان زیادی را از ما نگرفت و براحتی توانستیم آن را راه اندازی کنیم که این موضوع یکی از نکات خوب این محصول است. از آنجایی که می خواستیم کارایی واقعی این محصول را محک بزنیم آن را در یک سالن بزرگ و محیط باز تست کردیم که کارایی و پوشش دهی سیگنالی این محصول را به خوبی ارزیابی کنیم. وقتی گیرنده و میکروفون با هم متصل می شوند با استفاده از صفحه نمایش خود گیرنده می توانید وضعیت اتصال، باتری و موارد دیگر را ببیند. از انجایی که گیرنده دو آنتن دارد براساس موقعیت میکروفون به شما اعلام می شود که در حال حاضر کدام یک از آنتن های گیرنده در حال ارتباط با میکروفون دینامیکی است. تغییر آنتن و کانال با سرعت زیادی انجام می شود و باعث می شود که اختلال یا قطعی در صدا ایجاد نشود. براساس تستی که ما در محیط داخلی و حتی خارجی کردیم با وجود دو آنتن خارجی پوشش دهی این دستگاه واقعا خوب است و بدون هیچ اغراقی در این بخش امتیاز عالی می گیرد (با وجود فاصله زیاد و همچنین تعداد زیاد دیوار بازهم انتقال صدا به خوبی انجام می شد). برای تست کیفیت صدا ما این میکروفون را با مدل سیمی معروفی مانند Shure SM58 که یکی از  بسیار پرطرفدار محصولات در آمریکا است، مقایسه کردیم. هر دو میکروفون از طریق یک کابل و یک نوع کانکتور به میکسر صوتی و  آمپلی فایر نصب بودند تا در شرایط تست کامل یکسانی برای هر دو ایجاد شود. واقعیت بدون هیچ اغراقی با وجود اینکه میکروفون سیمی Shure SM58 کارایی بسیاری خوبی دارد اما در ارزیابی ما بعد از چندین هفته استفاده از هر دو محصول، TG 550 توانست نظر افراد بیشتری را جلب کند. در تست ها Gain روی صفر بود و  تنظیمات ورودی صدا و همه موارد روی میکسر در حد استاندارد بود. در این شرایط با وجود فاصله بیشتر خواننده از میکروفون مورد ازمایش ما بازهم جزییات صدای خواننده به خوبی مشخص بود و محدوده خوبی از صدای خواننده توسط میکروفون پوشش داده می شد. براساس میزان فاصله ای که میکروفون از گیرنده دارد مصرف باتری تغییر می کند. پیشنهاد ما این است که در صورتی که می خواهید براحتی از دستگاه استفاده کنید یک باتری شارژی با توان بالا را خریداری کنید. چون در صورت استفاده از باتری های استاندارد مدت زمان زیادی نمی توانید از آن استفاده کنید. وزن میکروفون برای کسانی که دوست دارند آن را در هنگام استفاده در دست بگیرند خوب است و استفاده طولانی باعث خستگی نمی شود. در کل با در نظر گرفتن همه شرایطی که ما این میکروفون را در آن تست کردیم باید بگوییم TG 550 یک مجموعه کامل کارآمد با کارایی کاربردهای حرفه ای و نیمه حرفه ای است.

8.59کارایی8.7امکانات7.8عمر باتری9.1پوشش دهی8قیمت

اطلاعات تکميلي

مزایا:
پشتیبانی از محدوده سیگنالی مناسب، کارایی خوب، پوشش دهی مناسب (دامنه حرکتی خواننده در محیط باز براحتی به 120 متر می رسد)، استفاده از گیرنده با دو کانال، امکان تغییر Gain به صورت دستی، نمایش میزان باتری و وضعیت آنتن دهی، امکانات جانبی مناسب، تداخل سیگنالی پایین
معایب:
مصرف باتری به نسبت بالا (بهتر است باتری شارژی با توان بالا بگیرید)
امتیاز:
8.59کارایی8.7امکانات7.8عمر باتری9.1پوشش دهی8قیمت
پیشنهاد سخت‌افزار:
یک گزینه مناسب برای کسانی که می خواهند کیفیت و کارایی را در یک Vocal Set با هم داشته باشند.
(54 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.