بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica (قابل اطمینان)

تاکنون هدفون های مختلفی را از برندهای تجاری مختلف بررسی کرده ایم. اما در این میان جای محصولات چند برند هنوز خالی است که یکی از آنها برند معروف Audio-Technica است. از آنجایی که در بین محصولاتی که این برند و برندهای مشابه تولید می کنند هدفون یکی از پرطرفدارترین محصولات در بین رده های مختلف کاربران است به همین علت ما در بررسی ها به سراغ این سری از محصولات می رویم. در بررسی که در ادامه می خوانید به بررسی هدفون Hi-Res مدل ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica می پردازیم که جز محصولات خوش قیمت و پرطرفدار این برند است.

 طراحی و بسته بندی

اولین چیزی که توجه شما را  در بسته بندی این محصول به خود جلب می کند، لوگوی زرد و مشکی رنگ Hi-Res است که در گوشه سمت راست بالا دیده می شود. بسته بندی مشکی که روی آن عکس خود هدفون چاپ شده است حس خوبی را به شما القا می کند. روی جعبه عبارت های High Resolution ،High Response و Original Sound Reproduction دیده می شود که تا حدودی مشخص می کند با چه هدفونی رو به رو هستید.

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

در پشت جعبه اطلاعاتی در مورد درایور Hi-Res این شرکت به نام True Motion دیده می شود که در بخش فنی بیشتر به آن خواهیم پرداخت. در داخل جعبه ATH-MSR7BK امکانات خوبی در نظر گرفته شده است که برای هدفونی در این سطح قیمت یک مزیت به حساب می اید. این هدفون به همراه سه نوع کابل ارائه می شود. از آنجایی که این هدفون بی سیم نیست Audio-Technica برای مدیریت راحت تر و اتصال کم دردسر هدفون به وسایل مختلف یک کابل 1.2 متری ساده، یک کابل 1.2 متری با کنترلر اسمارت فون و میکروفون و یک کابل سه متری در نظر گرفته است که براساس نیاز خود می توانید هر کدام از اینها را استفاده کنید. علاوه بر این سه کابل یک کیسه چرم مانند و دفترچه راهنمای هدفون هم دیده می شود.روی کیسه لوگوی شرکت درج شده است و کیفیت خوبی هم دارد. طراحی هدفون ساده و در عین حال مناسب است. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

در بخش بالایی که روی سر قرار می گیرد مانند همیشه از فوم نرم و برای ثابت نگه داشتن این بخش از دو نگه دارنده پلاستیکی که البته این بار با پیچ از قسمت داخلی ثابت شده اند استفاده شده است. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

  برای تنظیم سایز هدفون روی سر از یک ساختار ریلی که در بخش داخل آن قسمتی پلاستیکی و در بیرون آن کاملا فلزی است استفاده شده است.در بخش داخلی ریل فلزی یک سری دندانه در نظر گرفته شده است که می تواند سایز هدفون را در یک اندازه خاص نگه دارد. البته یکی از مواردی که در این بخش به چشم خورد ایجاد خراش یا اثر روی نوار فلزی بعد از چندین بار استفاده بود. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

نشان های چپ و راست در بخش بیرونی در محل اتصال پایه های نگه به درایور دیده می شود. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

پایه نگه دارنده با استفاده از حلقه پلاستیکی U شکل به درایور متصل می شود که در بخش خارجی و داخلی دارای نوار آبی رنگ است. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

پدهای اطراف درایور ضخامت خوبی دارند و باعث می شوند که به طور کامل گوش را بپوشاند و صدای بهتری را منتقل کنند. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

تنها امکان ارتباطی این هدفون یک جک 3.5 میلی متری است که روی درایو سمت چپ قرار دارد.

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

لوگوی Audio-Technica هم روی سطح خارجی هر دو درایور دیده می شود. 

بررسی هدفون ATH-MSR7BK از شرکت Audio-Technica

روی بخش خارجی هر درایور یک فضای خالی دیده می شود. این محصول در دو رنگ مشکی و خاکستری مخصوص در بازار ارائه می شود.

 

مشخصات فنی محصول

ATH-MSR7BK یک هدفون سیمی روی گوشی پشت بسته از نوع Hi-Res است. این هدفون دارای داریورهای Hi-Res چهل و پنج میلی متری True Motion است و این بدان معنا است که صدای خروجی که از هدفون خواهید شنید چیزی فراتر از قیمت آن است. این درایور توسط مهندسان شرکت Audio-Technica توسعه داده شده است و دارای ویژگی های متفاوتی است. در مجموع 5 ویژگی متفاوت این درایور شامل: 1- طراحی اختصاصی، پاسخ دهی بالای دیافراگم و وزن کم Coli 2-Dual Acoustic Resistors برای تولید صدای یکنواخت و مناسب 3- طراحی مخصوص و دقیق Flange و PCB حلالی برای ایجاد فرکانس های صدای بم و زیر بهتر و کاهش تداخل صوتی 4- دو لایه اکوستیک برای کاهش لرز و ایجاد صدای واضح 5- طراحی خروجی هوای سه گانه در مرکز و اطراف. در مجموع با وجود این امکانات درایور True Motion به کار رفته در هدفون ATH-MSR7BK قادر است صدایی کاملا متفاوت را ارائه کند. این هدفون از محدوده فرکانسی 5 هرتز تا 40 کیلوهرتز پشتیبانی می کند و حداکثر توان ورودی آن 2000 میلی وات است. طبق اطلاعات میزان حساسیت این هدفون 100 دسی بل و آمپدانس آن 35 اهم است. وزن خود هدفون 290 گرم است و از طریق کانکتور 3.5 میلی متری به وسایل صوتی متصل می شود. میکروفون به کار رفته در این هدفون از نوع Condenser یا همان خازنی Omnidirectional است و قادر است محدود فرکانسی 50- 4000 هرتز را پوشش می دهد.

 

 کارایی و کیفیت هدفون

همانطور که گفته شد ATH-MSR7BK یک هدفون Hi-Res است و برای همین باید این هدفون را با پخش کننده ای از این نوع محک بزنیم تا حداکثر توانایی آن را تست کنیم. برای همین باز هم به سراغ پخش کننده Hi-Res سونی مدل  NW-ZX2 رفتیم که در تست هدفون Amiron Home شرکت Beyerdynamic از آن استفاده کردیم. سعی کردیم در تست هدفون از انواع مختلف موسیقی ها و نمونه های صوتی استفاده کنیم تا در کل توانایی این محصول را در پخش فرکانس های صوتی مختلف بررسی کنیم. برای اینکه نتیجه گیری درستی هم کرده باشیم نظر چندین نفر را در مورد کیفیت پخش صدای این هدفون در نمونه های صوتی مختلف پرسیدم. بدون اغراق ATH-MSR7 در زمینه پردازش فرکانس های صوتی یکی از بهترین هدفون هایی است که ما تا الان تست کردیم. چرا؟ این هدفون قیمت پایین تری در مقایسه با رقبای مورد بررسی قبلی دارد و از طرف در نمونه های صوتی مشابه ای که ما برای تست هدفون دیگر استفاده کردیم توانست کارایی خوبی را از خود به نمایش بگذارد. به عنوان مثال در In Any Tongue که ما در هدفون دیگری هم از آن استفاده کردیم. در کل جزییات صوتی به خوبی قابل شنیده بود و می توان گفت در این بخش با رقبای گران قیمت خود به خوبی رقابت می کند. در زمینه پخش فرکانس های پایین (صدای بم) این هدفون می تواند توقع شما را به خوبی براورده کند. همچنین در محدود فرکانسی متوسط و بالا هم ATH-MSR7BK توانست در نمونه های صوتی مختلف مانند موسیقی های کلاسیک یا Vocal به خوبی ظاهر شود. از آنجایی که این هدفون سیمی است ترجیع دادیم آن را محیط داخلی استفاده کنیم تا ببینیم تجربه استفاده از این محصول برای طولانی مدت چطور است. به علت پدهای گوشی، حتی بعد از چند ساعت استفاده هم مشکل خاصی احساس نمیشد. البته با این وجود نیاز دارید هرزگاهی هدفون را از روی گوشتان بردارید چون به علت سفت  قرار گرفتن هدفون روی سر  کمی احساس خستگی خواهید کرد. با این وجود این مورد این قدر نیست که شما را ازار بدهد اما خوب چند دقیقه استراحت به نظر ایده بدی نیست. در تست های ما پد بخش U شکل به خوبی عمل کرد و در مدت زمان طولانی احساس درد یا خستگی در بالای سر احساس نکردیم (این مورد مهم است چون در بعضی از محصولات این مورد دیده می شود که بخش U شکل بالای سر بعد از ساعت ها استفاده باعث ایجاد درد یا خستگی می شود). ما سعی کردیم به غیر از پخش کننده Hi-Res از گوشی هم برای تست هدفون استفاده کنیم تا شرایط را در حالت غیر Hi-Res هم تست کنیم. برای همین هدفون را با استفاده از مبدل مخصوص به گوشی Pixel 2 Xl متصل کردیم و با استفاده از سرویس TIDAL که از آن برای تست هدفون های دیگر هم استفاده کردیم، به محک این هدفون پرداختیم. واقعیت حتی با اینکه خروجی صدای گوشی Hi-Res نبود اما کیفیت خروجی هدفون واقعا خوب بود و توانست رضایت ما را به خوبی جلب کند. حتی در حداکثر حجم صدا هم میزان تخریب صدا هم بسیار کم بود و صدای جزییات خوبی داشت. با اینکه این گوشی Nosie Canceling ندارد اما طراحی خوب پدهای گوشی و ساختار آن باعث می شود صدای بسیار کمی از محیط را بشنوید. در تست مکالمه هم این محصول به خوبی ظاهر شد. البته باید این را در نظر داشته باشید که این هدفون بیشتر برای گوش دادن به موسیقی است که می توان از آن برای پاسخ دادن به تماس تلفنی هم استفاده کرد.

8.58.9کیفیت صدا7.6امکانات8.9کیفیت ساخت8.4راحتی هدفون8.6قیمت

جمع‌بندی

مزایا:
درایور بهینه شده، کیفیت صدای خوب، پشتیبانی از فایل های صوتی Hi-Res، طراحی مناسب، قیمت خوب (در مقایسه با کارایی)، تعبیه سه مدل کابل برای کاربردهای مختلف، تفکیک پذیری صوتی خوب، استحکام خوب هدفون
معایب:
خط افتادن روی ریل نگه دارنده بعد از مدتی استفاده، احساس خستگی نسبی در اطراف گوش، استفاده نچندان راحت در محیط بیرون به علت داشتن کابل
امتیاز:
8.58.9کیفیت صدا7.6امکانات8.9کیفیت ساخت8.4راحتی هدفون8.6قیمت
پیشنهاد سخت‌افزار:
هدفونی با کیفیت ساخت و صدای خوب که می توانید سال ها از شنیدن موسیقی با آن لذت ببرید
(63 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • من یدونه هدفون بی سیم سونی مدل XB950 دارم واقعا فوق العادست. در مورد این برند هم زیاد تعریف شنیدم ولی بیسیم این برند گرون بود و نتونستم بخرمش.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.