پاوربانکی برای طبیعت گردان (بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower)

اگر مطالب وب سایت را خوانده باشید مدتی پیش بلندگوی بلوتوثی را از شرکت FOSPower مورد بررسی قرار دادیم که در مقابل آب و گرد و خاک مقاوم بود. این بلندگو به راحتی روی آب شناور می ماند و حتی زمانی که در زیر آب فرو برده می شود به روی سطح باز می گردد و آب وارد آن نمی شود. حال در این مقاله کوتاه می خواهیم نگاهی به پاوربانک مقاوم و ضد اب این شرکت بیاندازیم که در کنار بلندگوی این شرکت می تواند یک مجموعه خوب را برای کسانی که می خواهند در دامن طبیعت گوشی و تجهیزات الکترونیکی خودشان را بدون ترس از رطوبت و یا گل و لای براحتی شارژ کنند و همچنین از شنیدن موسیقی لذت ببرند.

محصول از نگاهی نزدیکتر

پاور بانک FOSPOWER برخلاف ظرفیتش سایز کوچکی دارد و این موضوع باعث می شود بتوانید براحتی آن را حمل کنید. این محصول دارای استاندارد IP67 است و این بدان معنا است که باید منتظر یک پاور بانک با بدنه متفاوت تر باشیم. این محصول داری بدنه ای پلاستیکی مقاومی است که با ترکیب دو رنگ مشکی و نارنجی حس متفاوتی را به کاربر القاء می کند.

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

طراحی محصول به گونه ای است که بخش مشکی رنگ بیشتر نقش ضربه گیر را دارد و بخش نارنجی جنبه زیبایی برای بدنه پاور بانک دارد. از آنجایی که با یک محصول ضد اب و گرد غبار و مقاوم در مقابل گل و لای و برف رو به رو هستیم، بخشی که در آن پورت شارژ و خروجی است مجهز به یک درب ضد اب و مقاوم شده است. در داخل این درب یک لایه پلاستیکی وجود دارد که که با بستن در کامل درزهای پورت های USB را می پوشاند و در صورت افتادن محصول در اب و گل لای هیچ گونه آبی  وارد پورت ها نمی شود.

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

در این بخش یک پورت USB نوع Micro B برای شارژ و یک پورت Type A به عنوان خروجی در نظر گرفته شده است (شدت جریان این پورت 2.1 آمپر است). علاوه بر این یک دیود نوری که می توان از آن به عنوان چراغ قوه هم استفاده کرده در این بخش دیده می شود. این چراغ توسط یک کلید که روی بدنه پاور بانک قرار دارد روشن می شود. 

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

البته با یک بار فشار دادن این دکمه که همرنگ بخش مشکی است میزان شارژ باقی مانده پاور بانک توسط چهار دیود نمایش داده می شود.  همچنین با فشار دادن دوباره این کلید دیود نوری که نقش چراغ قوه را دارد روشن خواهد شد. در حالت کلی وقتی کلید را فشار می دهید برای چند ثانیه دیودهای نمایش میزان شارژ باتری روشن می ماند و بعد به صورت خودکار خاموش خواهد شد. از آنجایی که با محصولی برای استفاده در طبیعت رو به رو هستیم، در بخش بالایی روی بند نگه دارنده محصول یک قطب نما قرار داده شده است که کاربرد زیادی برای استفاده در طبیعت و محیط های ازاد دارد. همچنین یک گیره کوچیک مانند گیره های کوهنوردی هم در نظر گرفته شده است تا بتوانید آن را از کوله خودتان آویزان کنید.

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

بررسی پاوربانک 10200 میلی آمپری FOSpower

 

تست محصول  

برای تست محصول آن را همراه خودمان به مسافرتی که داشتیم بردیم. البته این مسافرت در دامن طبیعت نبود اما چیزی کمتر از این شرایط نداشت. این محصول را در مدت زمان نمایشگاه Computex در تایوان که دما و رطوبت در آن موقعیت بالا بود برای شارژ گوشی های Note 8، Google Pixel 2 Xl، Galaxy S9 Plus و پایه Dji Osmo II استفاده کردیم. با اینکه این محصول یک خروجی USB دارد (البته باید سایز را هم در نظر گرفت) اما در زمان نمایشگاه و حتی بخش زنده ایسنتاگرام به خوبی توان مورد نیاز گوشی ها و پایه Dji را تامین کرد. در مورد تست سقوط و ضد آب بودن هم ما محصول را در ظرفی پر از اب قرار دادیم تا ببینیم واقعا استاندارد IP67 به خوبی عمل می کند و واقعا در این زمینه پاوربانک FOSPower خوب ظاهر شد  و مانند بلندگوی ضد آبش این تست را به خوبی پشت سر گذاشت. در مورد گل و لای و موارد دیگر هم سعی کردیم وضعیت مشابه ای را ایجاد کنیم البته به طور حتم آن را به طور کامل در گل و لای ننداختیم چون بالاخره بعدا می خواستیم ازش استفاده کنیم! (گناه داریم به خدا تمیز کردنش دردسر داره). این محصول قیمتی در حدود 28 دلار دارد و حتی در بررسی کاربران در آمازون هم امتیاز خوبی را کسب کرده است.

 

مزایا

مقاومت در مقابل آب و گل و لای و سقوط، توان مناسب برای شارژ گوشی ها و تبلت های جدید، مجهز به قطب نما و چراغ قوه، سایز کوچک

 

معایب

واقعیت نمی توان گفت این عیب است اما اگر دو پورت خروجی داشت به طور حتم بهتر بود (سخت گیری کردیم)

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • واقعا عالیه!
    بی نظیره این پاوربانک
    حیف که فعلا جایی پیدا نمیشه
    مرسی از عوامل سایت که این پاوربانک کاربردی رو بررسی کردن!

    2 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.