بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

ضبط صدا در خانه به صورت حرفه ای و مکالمه در هنگام انجام بازی به صورت آنلاین نیاز به ابزارهای مخصوص خودش را دارد و برای همین شرکت های بسیاری دست به کار شده اند تا با ارائه میکروفون های جمع و جور حرفه ای که با استفاده از رابط USB به کامپیوتر و لپ تاپ متصل می شود این امکان را فراهم کنند تا بتوانید در محیط خانه براحتی صدای خود را با کیفیت مناسب ضبط کنید یا درحین اجرای بازی های انلاین بتوانید با دوستانتان حرف بزنید. یکی از تجهیزاتی که با در نظر گرفتن این نیاز طراحی و ساخته شده است و هدف آن فراهم کردن شرایطی برای ضبط صدا با کیفیت بالا است، میکروفون حرفه ای FOX شرکت Beyerdynamic است که در ادامه به بررسی اجمالی آن می پردازیم.

 ساختار و امکانات

شرکت Beyerdynamic سعی کرده است محصولی را به بازار ارائه کند که علاوه بر طراحی خوب، فضای کمی را اشغال کند. سایز میکروفون Fox به گونه ای است که می توانید براحتی آن در کیف خود قرار دهید و با خود به جاهای مختلف ببرید و این نکته مثبت در طراحی این محصول به حساب می اید. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

وقتی برای اولین بار میکروفون را در دست می گیرید باورتان نمی شود یک میکرفون با این ابعاد چنین وزن و استحکامی داشته باشد.  Fox طراحی استوانه ای دارد که به نظر ما این موضوع باعث شده حرفه ای تر به نظر برسد. بدنه ای این میکروفون از نوع فلزی است و این موضوع دقیقا باعث استحکام بیشتر آن شده است. در داخل جعبه دستگاه علاوه بر خود میکروفون، یک پایه و کابل USB برای اتصال میکروفون به کامپیوتر و لپ تاپ در نظر گرفته شده است. روی پایه یک نگه دارنده لولایی مانند قرار دارد که با استفاده از پیچی که همراه پایه است به انتهای میکروفون متصل می شود. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

در زیر پایه که از جنس پلاستیک است یک لایه ضد سرخوردن دیده می شود که ثبات میکروفون بیشتر کمک می کند. در بخش جلویی میکروفون از پایین به بالا، جک 3.5 میلی متر برای خروجی صدا و اتصال به هدفون یا هدست، کنترلر تنظیم حجم صدای خروجی هدفون، کنترلر تعیین میزان حساسیت میکروفون و دکمه قطع صدا (Mute) قرار دارد. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

این دکمه مجهز به یک دیود نوری نارنجی رنگ است که امکان تشخیص راحت تر فعال بودن یا نبودن میکروفون را به کاربر می دهد. دقیقا در بالای این دکمه یک فضای حلقوی فرورفته دیده می شود که روی آن لوگوی شرکت درج شده است و محل قرارگیری محافظ هوا که وظیفه یکنواخت کردن صداها است دیده می شود. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

در بالاترین بخش میکروفون هم از سه جهت شیارهایی وجود دارد که وظیفه آن انتقال بهتر صدا به میکروفون از جهت های مختلف است. در بخش جلویی و پشتی چهار شیار نسبت پهن و در بخش فوقانی پنج شیار متوسط برای انتقال بهتر صدا دیده می شود.

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

در بخش پشتی هم دقیقا در قسمت فوقانی شرایط مانند بخش جلویی است. اما در این بخش دکمه تغییر Gain میکروفون بین حالت کم و زیاد و همچنین کانکتور USB برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ دیده می شود. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

برای اتصال میکروفون هم می توانید از کابل با کیفیتی که خود شرکت در جعبه قرار داده است استفاده کنید که دارای روکش است و مقاومت خوبی دارد. محافظ هوا یا همان Wind Shield هم  براحتی رو میکروفون نصب می شود. این محافظ دارای توری فلزی و پایه و فریم پلاستیکی است و براحتی نصب می شود. 

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

البته باید مراقب باشید چون اگر دقت نکنید ممکن است پایه آن را بشکنید. در کل می توان به Fox در زمینه طراحی امتیاز خوبی را داد چون هم کیفیت ساخت خوبی دارد و هم سایز مناسبی دارد.

مشخصات فنی و تست

براساس اطلاعاتی که خود شرکت ارائه کرده است این میکروفون از نوع خازنی یا همان میکرفون الکترونیکی است که حساسیت بالایی دارد و دامنه فرکانسی خوبی را پوشش می دهد. این نوع میکروفون بیشتر اوقات دارای ساختار محوری Omni-Directional هستند و این موضوع باعث می شود که به گزینه ای ایده ال برای گروه های موسیقی که نیاز به ضبط چندین نوع صدا از زوایای های مختلف دارند تبدیل شود. اما این بار Beyerdynamic به جای استفاده از ساختار Omni-Directional به سراغ ساختار Cardioid رفته است. به نظر شما چرا این شرکت این کار را کرده است؟ این نوع ساختار بیشتر در میکروفون های دینامیکی استفاده می شود و استفاده از آن در میکروفون خازنی مانند Fox این امکان را فراهم می کند که میکروفون نویز پس زمینه را حذف کند و بیشتر روی صدای خواننده یا کسی که در حال اجرا است تمرکز شود. برای همین این میکروفون بیشتر برای کاربرانی که نیاز دارند یک استادیوی خانگی کوچک برای خود راه اندازی کنند یا از میکروفون در کاربردهای مانند پادکست و ضبط صحبت استفاده کنند کاربرد دارد. محدود فرکانسی که FOX از آن پشتیبانی می کند بین 20 تا 20 هزار هرتز است که به طور کامل دامنه شنوایی انسان را پوشش می دهد. این میکروفون از نوع سیمی است و با استفاده از کابل USB که طول آن به یک متر می رسد به کامپیوتر متصل می شود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این میکروفون از نوع حرفه ای است و با وجود قیمت به نسب ارزانی که دارد قادر است صدا را با حداکثر دقت 24 بیت و فرکانس 96 کیلوهرتز ضبط کند. البته در این حالت باید نرم افزار و دیگر موارد هم از این قابلیت پشتیبانی کنند. نصب میکروفون آسان تر از آن است که بتوانید تصور کنید. تنها نیاز است که آن را با استفاده از کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید. در این حالت می توانید براحتی از آن استفاده کنید. ما این محصول را بیشتر در کاربردهای نیمه حرفه ای استفاده کردیم و نمونه تست استادیویی نداشتیم با این وجود سعی می کنیم تجربه خودمان را دقیقا با شما به اشتراک بگذاریم. برای شروع تست وقتی میکروفون را به سیستم متصل کردیم بعد از چند ثانیه لپ تاپ میکروفون Fox را شناخت. برای تست مرحله اول با استفاده از برنامه استاندارد ضبط صدا در ویندوز صداها را ضبط کردیم. در کل کیفیت اولیه خوب اما چون برنامه ضبط صدا در ویندوز چندان حرفه ای نیست توقع چندانی از آن نمی توان داشت. برای همین دست به کار شدیم و یک برنامه ضبط منطقی را پیدا کردیم که در وب سایت های مختلف امتیاز خوبی داشت. برای تست بعدی از برنامه Audacity استفاده کردیم که در کل امکانات خوبی برای مدیریت و ضبط صدا در اختیار شما قرار می دهد.

بررسی میکروفون حرفه ای Fox شرکت Beyerdynamic

در این نرم افزار امکان ضبط صدا با دقت 24 بیت و  نمونه برداری 96 کیلوهرتز وجود داشت و توانستیم میکروفون را در حالت High gate و Low Gate تست کنیم در حالت Low Gate سطح صدا پایین تر بود اما با این وجود جزییات صوتی به خوبی ضبط شده بود. در حالت High Gate با وجود دور بودن ما از میکروفون سطح صدای ضبط شده بالا بود. در مورد کیفیت بدون هیچ اغراقی می توان امتیاز خوبی به این میکروفون داد چون حتی در حداکثر صدا و با وجود نزدیک شدن به میکروفون صدا به خوبی ضبط شده بود و تخریب صوتی بسیار کم بود. در نمونه صوتی که به مقاله پیوست شده است نویز محیطی خاصی شنیده نمی شود و همین طور می توانید جزییات صوتی را به خوبی بشنوید این نمونه دارای دقت 24 بیت و میزان نمونه برداری 48 کیلوهرتز است. شرکت Beyerdynamic به خوبی توانسته است این محصول را برای کاربردهایی که در نظر گرفته بهینه کند و کیفیت نهایی آن چیزی است که یک خواننده جوان برای ضبط صدای خود یا کاربردهای دیگر به آن نیاز دارد.   

8.38.3راندمان8.1امکانات8.4طراحی8.3ارزش

جمع‌بندی

مزایا:
طراحی، کیفیت ساخت و بدنه خوب (جنس بدنه فلزی است)، کیفیت ضبط خوب، تعبیه Wind Shield، قیمت مناسب با در نظر گرفتن کیفیت و کارایی، وجود جک 3.5 میلی متر برای اتصال هدفون و شنیدن بلادرنگ صدای در حال ضبط، نصب آسان، پشتیبانی از نمونه برداری صوتی 24 بیت، 96 کیلوهرتز
معایب:
سایز به نسبت بزرگ پایه نگه دارنده روی میزی، استفاده از دو حالت برای Gain (می توانست حالت مدیریتی بهتر داشت)
امتیاز:
8.38.3راندمان8.1امکانات8.4طراحی8.3ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
میکروفونی با طراحی جمع و جور که می توان با آن صدای خودتان را ضبط کنید و همچنین در کاربردهای مختلف از آن استفاده کنید.

بارگیری پیوست‌ها:

(63 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • یک عاشق صدا

    این میکروفون به نظرم گزینه خوبی برای کسانی که در Twitch کانال دارند هم می خوره. البته بایددید امکان نصب روی پایه را داره؟

    0 پاسخ
  • سلام دوست عزیز

    بله این هدفون روی بسیاری از پایه ها نصب می شود و کیفیت بسیار خوبی برای ضبط صدا دارد.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.