بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT مجهز به قابلیت حذف نویز

گوش دادن به موسیقی در زمانی که در حال انجام تمرین های ورزشی هستید از جمله کارهایی است که باعث می شود انسان انرژی بیشتری بگیرد و بتواند با قدرت و سرعت بیشتری تمرینات را انجام دهد. برای گوش دادن به موسیقی در زمان ورزش کردن نیاز است که یک هدفون داخل گوشی بخرید که از نوع بی سیم باشد تا محدودیت کمتری داشته باشید و با فراغ بال بتوانید از آن استفاده کنید. بیشتر هدفون هایی که تاکنون مورد بررسی قرار دادیم از نوع روی سری بودند و بیشتر برای استفاده در محیط خانه یا بیرون (در زمانی که در حال قدم زدن هستید) هستند. اما این بار تصمیم داریم نگاهی به داخل هدفون بی سیم ضد نویز ATH-ANC40BT شرکت Audio Technica بیاندازیم که برخلاف محصولات قبل روی سر قرار نمی گیرد و هدفونی دورگردنی است که بلندگوها درون گوش قرار می گیرد.

 طراحی محصول

از آنجایی که با هدفونی درون گوشی (In-Ear) رو به رو هستیم پس طراحی آن باید به گونه ای باشد که براحتی درون گوش قرار بگیرد و همچنین قابل حمل باشد. در این محصول به جای استفاده از حلقه فلزی یا پلاستیکی ضخیم که روی سر قرار می گیرد از یک میله انعطاف پذیر پلاستیکی استفاده شده است که براحتی تغییر شکل پیدا می کند. البته این بدان معنا نیست که هر چقدر خواستید می توانید آن را باز کنید چون حداکثر این بخش تا 170 درجه باز می شود. با این وجود این میزان تغییر زاویه کمک زیادی به قرار گیری راحت این هدفون در دور گردن کاربر می کند.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

در انتهای حلقه نگه دارنده دو بخش دیده می شود که ساختار ذوزنقه ای دارد. روی بخش فوقانی کلید خاموش و روشن کردن دستگاه و دیود نوری تعیین وضعیت دیده می شود.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

درست در همین بخش میکروفون هدفون دیده می شود که در کل بخش ورودی صدا میکروفون اندازه  بزرگی دارد و این موضوع باعث می شود که در زمانی که هدفون را دور گردن قرار دادید و در حال راه رفتن یا فعالیت هستید صدای شما بهتر منتقل شود.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

در بخش داخلی کلیدهای مدیریتی دیده می شود این کلیدها به طور کامل شامل دکمه ترکیبی پخش و توقف و دکمه تغییر حجم صدا است. متاسفانه کلیدهای مدیریتی کامل نیستند و جای دکمه تعویض موسیقی خالی است.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

در همین بخش پورت USB دیده می شود که توسط یک پوشش پلاستیکی پوشانده شده است و برای شارژ هدفون کاربرد دارد.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

در بخش خارجی این قسمت هم کلید مربوط به خاموش و روشن کردن قابلیت حذف فعال نویز (Active Noise Canceling) دیده می شود.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

وقتی این دکمه را روی وضعیت روشن تنظیم می کنید چراغ سبز آن روشن می شود. البته فراموش نکنید وقتی آن را روشن می کنید بعد از استفاده آن را خاموش کنید چون بعد از چند ساعت باتری هدفون را خالی می کند. روی بخش ذوزنقه ای دیگر هم تنها مارک تجاری Audio Technica درج شده است و امکان خاصی دیده نمی شود.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

در ATH-ANC40BT برخلاف بسیاری از محصولات دیگر که سیم های مرتبط به بلندگو از نوع جمع شونده است، از سیم هایی با طول ثابت استفاده شده است و این شرکت ترجیع داده امکان تغییر طول سیم را براساس نیاز کاربر فراهم نکند! به همین علت شما نمی توانید طول سیم بلندگو را براساس نیاز خودتان تغییر بدهید. به نظر ما اگر امکان تغییر اندازه سیم بود شرایط بهتری برای کاربر بوجود می امد. طراحی درایورهای هدفون به گونه ای است  که برامدگی در بالای درایور دیده می شود در  این بخش دو منفذ ریز در بخش داخلی و یک منفذ طوری دار در بخش بیرونی دیده می شود که وظیفه آنها دریافت صدای محیط و انتقال آن به بخش حذف نویز برای ایجاد صدایی برای خنثی کردن صدای محیطی است.

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

بررسی هدفون Audio Technica Quiet Point ATH-ANC40BT

طراحی این بخش خوب است و گوش کاربر را اذیت نمی کند. در کل در بخش طراحی می توان به ATH-ANC40BT امتیاز متوسطی داد چون از نظر ما این شرکت می توانست با رعایت بعضی از موارد محصول بهتری تولید کند.

اشاره: گرد و خاک روی هدفون به علت گرد و خاک برگ ها بود و به همین علت ویرایش نشده است تا وضعیت طبیعی دیده شود!

 

مشخصات فنی و تست

ATH-ANC40BT مجهز به فناوری حذف نویز فعال یا همان ANC است که می تواند براساس ادعای شرکت تا 90 درصد از نویز محیطی را حذف کند. سیستم حذف نویز در این محصول قادر به کاهش نویز محیط تا حداکثر 20 دسی بل است. در این هدفون از درایوهای 13.5 میلی متر استفاده شده است که قادر هستند حداکثر توان خروجی 10 میلی وات را ایجاد کنند. میزان حساسیت این هدفون 100 دسی بل اعلام شده است اما اطلاعاتی در میزان تخریب صوتی یا همان THD وجود ندارد. برای تامین توان مورد نیاز هدفون از یک باتری لیتیوم پلمیری 3.7 ولتی استفاده شده است که برای شارژ کامل آن نیاز به تقریبا 3 ساعت زمان است. اطلاعات مربوط به مدت زمانی که باتری می تواند توان مورد نیاز هدفون را تامین کند را در جدول زیر مشاهده می کنید.

اشاره: اعداد تقریبی است و براساس نوع کاربرد تغییر می کند.

نوع کاربرد

عمر باتری

زمانی که بلوتوث و سیستم حذف نویز فعال هستند

حدود 8 ساعت

زمانی که فقط بلوتوث روشن است 

حدود 13 ساعت

وقتی که فقط از سیستم حذف نویز استفاده کنید

حدود 24 ساعت

حالت آماده به کار

100 ساعت

 با استفاده از این هدفون قادر به پاسخ دادن به تماس تلفنی هستید برای همین در آن از یک میکروفون خازنی نوع Omnidirectional با میزان حساسیت منفی 42 دسی بل و پوشش دامنه فرکانسی 70 تا 8000 هرتز استفاده شده است. این میکروفون مجهز به سیستم حدف نویز نیست برای همین ممکن است در محیط های شلوغ با نویز زیاد کمی طرف مقابلتان نویز محیط را بیشتر بشنود. از انجایی که با هدفونی از نوع بی سیم رو به رو هستیم از رابط بلوتوث نسخه سه استفاده شده است. این رابط نسخه جدیدی نیست اما با این وجود از پروفایل هایی مانند A2DP، AVRCP، HFP و HSP پشتیبانی می کند. محدوده پوشش دهی رابط بلوتوث حدود 10 متر اعلام شده است که این مورد براساس وضعیت قرار گیری و موارد دیگر تغییر می کند. برای راحتی کاربر چهار سایز پد قرار داده شده است که باعث راحتی استفاده کاربر می شود.ما این هدفون را برای حدود دو هفته ای استفاده کردیم و دقیقا تجربه ای که داشتیم را با شما در میان می گذاریم. در زمینه امکانات به نظر ما ATH-ANC40BT کمبودهایی دارد که برای هدفونی از این دست ضعف محسوب می شود. این هدفون امکان جمع شدن سیم را ندارد و برای همین در صورتی که نخواهید یکی از درایوها را استفاده کنید راه حل منطقی وجود ندارد و همیشه یک چیزی اویزان است. این مورد در هنگام ورزش تاثیرگذار است به خصوص در زمان دویدن. همچنین دکمه رفتن به آهنگ بعد و قبل روی این محصول نیست و این مورد باعث میشد ما همیشه برای تعویض آهنگ گوشی را از جیب مان خارج کنیم. در مورد میزان پوشش دهی رابط بلوتوث ما هدفون را به گوشی Pixel 2 Xl وصل  کردیم که از رابط بلوتوث چهار استفاده می کند. در زمینه ارتباط موردی وجود نداشت و براحتی هر دو Pair شدن اما در بعضی از  موارد قطعی کوتاهی وجود داشت. در مورد راحتی ما از فوم های سایز کوچک استفاده کردیم و مشکلی در زمینه قرارگیری درایوها در گوش وجود نداشت و استفاده از آن برای یک ساعت پیوسته هم باعث خستگی گوشمان نشد. در زمینه کارایی سیستم حذف نویز ATH-ANC40BT خوب ظاهر شد و در تست هایی که در محیط های مختلف کردیم بخش قابل توجهی از نویز محیطی توسط این سیستم حذف شد. کیفیت صدا در زمان پاسخ تماس براساس تجربه ما مناسب بود و به نظر ما در این محدوده قیمت کارایی خوبی داشت با اینکه می توانست شرایط بهتری داشته باشد. عمر باتری ما این هدفون را درزمانی که سیستم حذف نویز فعال بود و از طریق بلوتوث به گوشی وصل بود تست کردیم در این حالت در میزان حجم صدای 65 درصد این هدفون تقریبا 7 ساعت 25 دقیقه با شارژ کامل کرد که به نظر ما زمان مناسبی با توجه به مدت زمان اعلام شده توسط شرکت است. ATH-ANC40BT در محدود قیمت 98 تا 120 دلار در بازار عرضه می شود و با در نظر گرفتن قیمت این محصول و براساس تست هایی که ما کردیم باید بگویم از نظر کیفیت صدا این محصول در رده متوسط قرار میگیرد. کیفیت و تفکیک پذیری صوتی در حجم صدای پایین خوب است اما وقتی حجم صدا را افزایش می دهید میزان تخریب صوتی به خوبی قابل درک است. در مورد جزییات صوتی در قطعات موسیقی سبک های مختلف مانند کلاسیک  و دیگر موارد ATH-ANC40BT امتیاز قابل قبول می گیرد. در زمینه صدای خواننده یا همان Vocal ما هدفون را با صدای خواننده های مختلف تست کردیم. در مقایسه ما به نظر ما در بعضی از فرکانس های بالا زیاد قوی ظاهر نشد و این مورد وقتی آن را با هدفون های دیگر مقایسه کردیم مشخص شد. به طور کلی در زمینه کارایی می توان به این هدفون امتیاز کلی 7.4 را داد.    7.77.3راندمان7.7امکانات8.2طراحی7.4ارزش

اطلاعات تکميلي

مزایا:
وزن کم و انعطاف پذیری خوب، راحتی استفاده، مجهز به قابلیت حذف نویز فعال، کیفیت انتقال مناسب میکروفون در زمان مکالمه، عمر مناسب باتری با توجه به حجم و توان آن، پوشش خوب بلوتوث
معایب:
عدم وجود کلید تعویض آهنگ، ثابت بودن طول سیم درایوها، تخریب صدا در حجم صدای بالای 85 درصد، جزییات صوتی به نسبت پایین تر در هنگام پخش صدای خواننده در مقایسه با محصول رقبا، قیمت نچندان رقابتی در مقایسه با امکانات
امتیاز:
7.77.3راندمان7.7امکانات8.2طراحی7.4ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
هدفونی که می توانست گزینه خوبی برای ورزشکاران باشد اگر بعضی از مشکلات و ضعف ها را نداشت.
(53 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.