بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

سال ها است که تب و تاب بازی های آنلاین در بین کاربران طرفدار بازی های کامپیوتری افزایش یافته است و به همین علت شرکت های مختلفی محصولات متنوعی را در این زمینه وارد بازار کرده اند. در این میان شرکت Beyerdynamic هم برای اینکه بتواند سهمی از این بازار به نسبت بزرگ را داشته باشد تصمیم به ارائه یک مجموعه کاربردی کرده است که این شامل یک هدفون حرفه ای Fox (که مدتی پیش آن را بررسی کردیم) و هدفون مخصوص گیمینگ TYGR 300 است. البته این مجموعه تنها برای بازی طراحی نشده است و اگر علاقه به خواندن و ضبط صدا داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید. از آنجایی که قبلا میکروفون Fox را مورد قرار دادیم در ابتدا به سراغ هدفون مخصوص بازی می رویم و بعد از آن نگاهی اجمالی به میکروفون و کاربرد کلی این مجموعه خواهیم داشت.

بسته بندی، ساختار و امکانات

مجموعه Team TYGR بسته بندی جذاب و خوبی دارد و جعبه های میکروفون و هدفون به خوبی در جعبه این محصول تعبیه شده است. شرکت Beyerdynamic برای راحتی کاربرد و مدیریت بهتر هر کدام از بخش های این مجموعه را در یک جعبه قرار داده است و برای همین در صورتی که تنها بخواهید از یکی از آنها استفاده کنید نیاز نیست تمام بسته بندی را باز کنید. استفاده از ترکیب رنگی نارنجی، سفید و مشکی در بیرون جعبه اصلی و چاپ عکس هدفون و میکروفون در اطراف جعبه باعث شده جعبه این محصول بیش از پیش حرفه ای تر به نظر برسد. در داخل جعبه میکروفون که اندازه کوچکتری دارد میکروفون، محافظ هوا یا همان Wind Shield که برای یکنواختی صدا به کار می رود، کابل USB با رنگ نارنجی و مشکی و پایه نگه دارنده روی میزی میکروفون دیده می شود. اما در بسته بندی هدفون علاوه بر هدفون TYGR 300R، جک مبدل پورت 3.5 میلی متر به 6.35 میلی متر و یک کیسه برای قرار دادن هدفون هم دیده می شود. در مجموع امکانات داخل جعبه ها در حد استاندارد و منطقی است و چیز اضافی در داخل جعبه دیده نمی شود. TYGR 300R هدفونی با ظاهر جذاب و کارایی خوب است. طراحی این هدفون به گونه ای است که کاربر را در طولانی مدت اذیت نمی کند. این هدفون از نوع دور گوشی است یعنی اینکه به طور کامل اطراف گوش را می پوشاند و این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می شود در طولانی مدت کمتر اذیت شوید. همچنین Beyerdynamic از بالشتک هایی بسیار نرم در این هدفون استفاده کرده است که این موضوع کمک بسزایی به کاهش فشار و خستگی کاربر در زمان بازی و استفاده طولانی مدت می کند. پوشش بالشتک های که در اطراف گوش قرار میگیرد از نوع مخمل است و ضخامت بخش اسفنجی این بخش هم بسیار خوب است که باعث می شود فاصله کافی مناسبی بین گوش و بلندگوها هم ایجاد شود. این شرکت سعی کرده با طراحی خلاقانه ساختار اکوستیک بهتری ایجاد کند که در این زمینه هم موفق بوده است. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

استفاده از فریم از جنس استیل است باعث شده که این هدفون استحکام بیشتری پیدا کند. همچنین به خاطر تغییر در طراحی و استفاده از این فریم فلزی، این هدفون براحتی با انواع سایز سر هماهنگی دارد و مشکلی در زمینه تطابق وجود نداشته باشد.  برای راحتی کاربر در بخش بالایی هدفون که روی سر قرار میگیرد بخش از فوم نرم که با روکش چرب مصنوعی پوشانده شده است دیده می شود. این بخش بسیار نرم است و این بدان معنا است که فشار روی بخش فوقانی سر به شدت کاهش می یابد و استفاده طولانی مدت ازاردهنده نخواهد بود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

البته در این میان یک امکان جالب هم برای کاربر قرار داده شده است و آن امکان تعویض یا برداشتن این بخش است که براحتی امکان پذیر است. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

محل اتصال پایه های نگه دارنده بلندگوهای چپ و راست و حلقه بالایی هدفون از جنس پلاستیک است اما کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد و به خوبی استحکام را احساس می کنید.

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

برای اینکه کاربر در تنظیم اندازه هدفون روی سر راحت تر باشد هفت نقطه در بخش داخلی پایه نگه داره وجود دارد که این حالت امکان مدیریت تغییر سایز هدفون را فراهم می کند. از آنجایی که TYGR 300R از نوع تک کابلی است و کابل به بلندگوی سمت چپ متصل می شود برای همین کابلی از بلندگوی چپ خارج شده تا صدا را به بلندگوی راست منتقل کند. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

از آنجایی که این هدفون از نوع Open Back Headphone است برای همین روی بخش خارجی بلندگوهای آن از توری فلزی استفاده شده است. روی این بخش در هر دو بلندگو مدل هدفون و لوگو دیده می شود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

در هدفون های Open Back معمولا اطرافیان بسته به مدل بخشی از صدایی که شما در حال شنیدن آن هستید را می شنوند. البته این به طور کلی بد نیست. پایه های نگه دارنده که به حلقه نگه دارنده هدفون متصل شده است از جنس پلاستیک است و در اطراف بلندگوها (درایوهای هدفون) قرار دارند. برای اینکه بتواند آن را از پایه نگه دارنده جدا کنید پیچ های شش پره ای برای این موضوع در نظر گرفته شده است (این بدان معنا است که بهتر است آنها را باز نکنید!). 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

این هدفون چون به میکروفون Fox متصل می شود و تنظیمات حجم صدا توسط میکروفون انجام می شود فاقد هر گونه امکانات کنترل حجم صدا و دیگر موارد است. همچنین از آنجایی که این محصول با یک میکروفون حرفه ای عرضه می شود دیگر نیازی به تعبیه میکروفون در این محصول نیست. در بخش داخلی بلندگو برای ایجاد صدایی بهتر و پوشش بلندگو از یک پوشش پارچه ای استفاده شده است که علاوه بر تاثیر فنی، نمای بهتری هم به محصول داده است. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

  کابل هدفون قابل جدا شدن نیست که این موضوع کمی می تواند جا به جایی آن را مشکل کند. البته برای محافظت بهتر سیم از بریدگی در بخشی که کابل به هدفون متصل می شود از یک بخش پلاستیکی استفاده شده است که مقاومت سیم را بیشتر می کند. این حالت در بخش دیگر که جک 3.5 میلی متری است هم دیده می شود.

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

سایز میکروفون Fox به گونه ای است که می توانید براحتی آن در کیف خود قرار دهید و با خود به جاهای مختلف ببرید و این نکته مثبت در طراحی این محصول به حساب می اید. وقتی برای اولین بار میکروفون را در دست می گیرید باورتان نمی شود یک میکرفون با این ابعاد چنین وزن و استحکامی داشته باشد.  Fox طراحی استوانه ای دارد که به نظر ما این موضوع باعث شده حرفه ای تر به نظر برسد. بدنه ای این میکروفون از نوع فلزی است و این موضوع دقیقا باعث استحکام بیشتر آن شده است. در داخل جعبه دستگاه علاوه بر خود میکروفون، یک پایه و کابل USB برای اتصال میکروفون به کامپیوتر و لپ تاپ در نظر گرفته شده است. روی پایه یک نگه دارنده لولایی مانند قرار دارد که با استفاده از پیچی که همراه پایه است به انتهای میکروفون متصل می شود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

در زیر پایه که از جنس پلاستیک است یک لایه ضد سرخوردن دیده می شود که ثبات میکروفون بیشتر کمک می کند. در بخش جلویی میکروفون از پایین به بالا، جک 3.5 میلی متر برای خروجی صدا و اتصال به هدفون یا هدست، کنترلر تنظیم حجم صدای خروجی هدفون، کنترلر تعیین میزان حساسیت میکروفون و دکمه قطع صدا (Mute) قرار دارد. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

این دکمه مجهز به یک دیود نوری نارنجی رنگ است که امکان تشخیص راحت تر فعال بودن یا نبودن میکروفون را به کاربر می دهد. دقیقا در بالای این دکمه یک فضای حلقوی فرورفته دیده می شود که روی آن لوگوی شرکت درج شده است و محل قرارگیری محافظ هوا که وظیفه یکنواخت کردن صداها است دیده می شود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

در بالاترین بخش میکروفون هم از سه جهت شیارهایی وجود دارد که وظیفه آن انتقال بهتر صدا به میکروفون از جهت های مختلف است. در بخش جلویی و پشتی چهار شیار نسبت پهن و در بخش فوقانی پنج شیار متوسط برای انتقال بهتر صدا دیده می شود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

در بخش پشتی هم دقیقا در قسمت فوقانی شرایط مانند بخش جلویی است. اما در این بخش دکمه تغییر Gain میکروفون بین حالت کم و زیاد و همچنین کانکتور USB برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ دیده می شود. 

بررسی ست میکروفون و هدفون حرفه ای TEAM TYGR شرکت Beyerdynamic

برای اتصال میکروفون هم می توانید از کابل با کیفیتی که خود شرکت در جعبه قرار داده است استفاده کنید که دارای روکش است و مقاومت خوبی دارد. محافظ هوا یا همان Wind Shield هم  براحتی رو میکروفون نصب می شود. این محافظ دارای توری فلزی و پایه و فریم پلاستیکی است و براحتی نصب می شود.

 

مشخصات فنی و تست

از آنجایی که میکروفون Fox را قبلا در مقاله ای به صورت جداگانه بررسی کردیم فقط نگاهی کوتاه به بعضی از مشخصات می اندازیم و به سراغ مشخصات هدفون می رویم. این میکروفون از نوع خازنی یا همان میکرفون الکترونیکی است که حساسیت بالایی دارد و دامنه فرکانسی خوبی را پوشش می دهد. این نوع میکروفون بیشتر اوقات دارای ساختار محوری Omni-Directional هستند و این موضوع باعث می شود که به گزینه ای ایده ال برای گروه های موسیقی که نیاز به ضبط چندین نوع صدا از زوایای های مختلف دارند تبدیل شود. اما این بار Beyerdynamic به جای استفاده از ساختار Omni-Directional به سراغ ساختار Cardioid رفته است. به نظر شما چرا این شرکت این کار را کرده است؟ این نوع ساختار بیشتر در میکروفون های دینامیکی استفاده می شود و استفاده از آن در میکروفون خازنی مانند Fox این امکان را فراهم می کند که میکروفون نویز پس زمینه را حذف کند و بیشتر روی صدای خواننده یا کسی که در حال اجرا است تمرکز شود. محدود فرکانسی این محصول بین 20 تا 20 هزار هرتز است که به طور کامل دامنه شنوایی انسان را پوشش می دهد. این میکروفون از نوع سیمی است و با استفاده از کابل USB که طول آن به یک متر می رسد به کامپیوتر متصل می شود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این میکروفون از نوع حرفه ای است و با وجود قیمت مناسبی که دارد قادر است صدا را با حداکثر دقت 24 بیت و فرکانس 96 کیلوهرتز ضبط کند. همان طور که گفته شد هدفون TYGR 300R از نوع Open Back است و شرکت Beyerdynamic در آن از Transducer نوع داینامیکی استفاده کرده است. این هدفون محدوده فرکانسی 5 تا 35 هزار هرتز را پوشش می دهد (واقعا محدود فرکانسی خوبی است). آمپدانس عددی این هدفون 32 اهم است و میزان تخریب صوتی آن کمتر از 0.2 درصد در یک میلی وات خروجی است. SPL عددی در این محصول با توجه به اینکه برای کاربردی مانند گیم بیشتر بهینه شده است واقعا خوب است. براساس اطلاعات این میران 96 دسی بل در یک میلی وات است. توان خروجی این هدفون حدود 100 میلی وات است و وزنی در حدود 290 گرم دارد. کابل هدفون در حدود 1.6 متر طول دارد و مجهز به جک 3.5 میلی متری با روکش طلایی است. البته برای اینکه بتوانید آن را به دستگاه هایی با جک 6.35 میلی متر وصل کنید یک مبدل هم برای شما قرار داده شده است. این مبدل به جک 3.5 میلی متری متصل این مبدل حالت پیچی دارد و این موضوع خیال شما را از بابت اتصال مناسب راحت می کند. برای نصب میکروفون تنها کافی بود که آن را با استفاده از کابلی که همراش ارائه شده بود به کامپیوتر متصل کنید در این حالت بعد از چند ثانیه کامپیوتر میکروفون Fox را شناخت. مانند گذشته برای شروع از برنامه Audacity استفاده کردیم که در کل امکانات خوبی برای مدیریت و ضبط صدا در اختیار شما قرار می دهد. در این نرم افزار امکان ضبط صدا با دقت 24 بیت و  نمونه برداری 96 کیلوهرتز وجود داشت و توانستیم میکروفون را در حالت High gate و Low Gate تست کنیم در حالت Low Gate سطح صدا پایین تر بود اما با این وجود جزییات صوتی به خوبی ضبط شده بود. در حالت High Gate با وجود دور بودن ما از میکروفون سطح صدای ضبط شده بسیار خوب بود و جزییات صوتی هم به خوبی قابل شنیدن بود. در مورد کیفیت بدون هیچ اغراقی می توان امتیاز خوبی به این میکروفون داد چون حتی در حداکثر صدا و با وجود نزدیک شدن به میکروفون صدا به خوبی ضبط شده بود و تخریب صوتی بسیار کم بود. اما برای اینکه هدفون را هم بتوانیم تست کنیم هدفون را به جک 3.5 میلی متری جلوی میکروفون متصل کردیم در این حالت در بازی آنلاین هم صدای محیط را داشتیم هم می توانستیم صحبت کنیم. دقیقا این همان چیزی که برای یک بازی انلاین خوب به ان نیاز دارید که بتوانید همه صدای خود را با کیفیت مناسب انتقال دهید و هم جزییات صوتی را به خوبی بشنوید. بدون اغراق کیفیت صوتی و جزییات صوتی در میکروفون و هدفون در حد بسیار بالایی است و واقعا لذت بازی و صحبت کردن همزمان یک حس خوب است که هر گیمر علاقه مند به بازی آنلاین دوست دارد یک بار تجربه کند. حتی برای تست دقیق تر هم سعی کردیم آن را در وضعیتی که یک فرد در حال اجرای گیتار و خواندن هم هستش تست کنیم که در این حالت هم مجموعه Team TYGR بسیار خوب ظاهر شد. برای تست تکمیلی هدفون را با استفاده از جک 6.35 میلی متری به آمپلی فایر Sony STR-DH770 متصل کردیم در حالتی که آمپی فایر از طریق بلوتوث به پخش کننده متصل وصل بود. در این حالت هم بدون هیچ طرفداری کیفیت صدای هدفون بسیار خوب بود. در کل به علت طراحی خوب بالشتک های هدفون و ساختار خوب آکوستیک و همچنین اندازه مناسب بلندگو (درایو) صدای خروجی واقعا خوب بود و می توان امتیاز خوبی را به این هدفون داد. تجربه کلی استفاده از این مجموعه در دو هفته خوب بود و لذت بازی کرد و صحبت کردن در بازی و همچنین امکان ضبط صدا با کیفیت مناسب از مواردی بود که تجربه ای حرفه ای را در بازی های آنلاین برای ما رقم زد.

8.28.8راندمان8.1امکانات8.5طراحی7.5ارزش

جمع‌بندی

مزایا:
کارایی خوب میکروفون و هدفون، کیفیت ساخت بالای هدفون و میکروفون، تعبیه Wind Shield برای هدفون، وجود جک 3.5 میلی متر برای اتصال هدفون و شنیدن بلادرنگ صدای در حال ضبط، نصب آسان، پشتیبانی از نمونه برداری صوتی 24 بیت، 96 کیلوهرتز، طراحی حرفه ای و آکوستیک هدفون، دوام و راحتی هدفون در طولانی مدت، امکان استفاده از هدفون روی سایزهای مختلف سر
معایب:
سایز به نسبت بزرگ پایه نگه دارنده روی میزی، قیمت به نسبت بالا (می توانست قیمت رقابتی بهتر داشته باشد)
امتیاز:

8.28.8راندمان8.1امکانات8.5طراحی7.5ارزش

پیشنهاد سخت‌افزار:
انتخاب مناسب برای کسانی که می خواهند یک مجموعه کاربردی برای ضبط موسیقی صدای خود یا اجرای بازی های انلاین داشته باشند
(12 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • خوراک استریم کردن هستن ولی مشکل سرعت نت و پینگ بالاست ...باید سرعت نت برسه بالای 5 تا 10 مگ واقعی ..هر چند ایرانسل این سرعت رو میده ولی خیلی گرونه و اینکه پینگش بالاست و ایتکه سرعت استیبل نیست و بالا پایین میشه که مشکل سازه

  0 پاسخ
 • کیفیت قطعه از داخل عکس ها کاملا حس میشه :x

  0 پاسخ
 • اره ارمین جان واقعا کیفیت ساخت و پخش خوبی داره. در اصل هدف این بوده که یک مجموعه کامل ارائه بشه برای کسانی که می خواهند انلاین بازی کنند یا اینکه در خانه در هنگام تمرین موسیقی و خواندن با کمترین هزینه آن را ضبط کنند. البته هدفون برای کاربردهای دیگر هم استفاده دارد و می توان به وسایل دیگر هم متصل کرد.

  1 پاسخ
 • ممنونم آقای پناهی عزیز از این مطلب بسیار عالی =smile

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.