بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic و مقایسه با هدفون دیگر

ما تاکنون هدفون های مختلفی را از برندهای گوناگون بررسی کرده ایم. محصولات مورد بررسی در رده های قیمتی مختلفی قرار می گیرند تا با این کار بتوانیم گزینه های بیشتری را پیش روی شما عزیزان قرار دهیم. در آخرین بررسی هدفون ATH-ANC900BT شرکت Audio Technica را که مجهز به سیستم حذف نویز فعال بود را مورد بررسی قرار دادیم. از آنجایی هدف از این بررسی ها اطلاع رسانی در مورد کارایی و کیفیت محصولات موجود در بازار است، تصمیم گرفتیم که برای مقایسه بهتر مدلی تقریبا مشابه هدفون مورد بررسی از Audio Technica را مورد بررسی قرار دهیم. هدفون Lagoon یکی از محصولات تازه وارد شرکت Beyerdynamic است که مانند رقیب خود در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد. این محصول یک هدفون مجهز به سیستم حذف نویز فعال است. با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم در این بررسی اجمالی نگاهی به کارایی و امکانات هدفون Lagoon ANC Traveller بیاندازیم و ببینم در رقابت چطور ظاهر می شود.

طراحی ظاهری

Lagoon یک هدفون با قابلیت جمع شدن یا همان folding است که این موضوع حمل آن را بسیار آسان تر می کند. 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

در زمینه بسته بندی می توان به Lagoon امتیاز خوبی داد چون اندازه جعبه و همچنین کیفی که هدفون در آن قرار می گیرد به طور هوشمندانه طراحی شده است و مشکلی در زمینه استفاده از هدفون و قرار دادن آن در کیف نخواهید داشت. (در کل در بعضی از محصولات به حدی فضای بسته بندی کوچیک است که قرار دادن دوباره محصول در جعبه بعد از استفاده کار بسیار سختی است). 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

طراحی بدنه درایوهای هدفون به صورت بیضوی شکل است. این نوع طراحی برای درایوها باعث می شود که Lagoon از نظر ظاهری کمی متفاوت تر به نظر برسد. روی بخش خارجی بدنه هر درایو هدفون دو حرف Y مانند دیده می شود که در محصولات جدید این شرکت به چشم می خورد. روی بخش خارجی درایو راست چهار خط هم دیده می شود که این مورد به علت آن است که با استفاده از این بخش هدفون می توانید به آهنگ بعد یا قبل بروید یا صدا را کم یا زیاد کنید. همچنین با دوبار لمس می توانید پخش را متوقف یا شروع کنید. همچنین در صورتی که به مدت دو ثانیه بخش مرکزی درایو را فشار دهید سیستم دستیار صوتی گوشی از طریق هدفون قابل دسترسی است. 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

روی درایو سمت یک منفذ ریز دیده می شود که این بخش میکروفونی است که صدای محیطی را دریافت می کند و با استفاده از آن سیگنالی هم فرکانس با نویز ایجاد می کند که صدای محیطی خنثی شود. البته این منفذ روی داریو سمت چپ هم دیده می شود. روی داریو سمت راست به ترتیب پورت شارژ USB-C، جک 3.5 میلی متری، دکمه خاموش و روشن کردن و دکمه های فعال کردن سیستم نویز فعال دیده می شود. این دکمه دارای سه حالت خاموش، درجه یک و دو است. 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

روی داریو سمت چپ به جز موردی که در بالا بیان شد چیز دیگری وجود ندارد. پدهای استفاده شده در هر درایو کیفیت بسیار خوبی دارد. این پدها از Memory Foam و چرم مصنوعی ساخته شده است و بسیار راحت هستند. (البته این موضوع باعث نمی شود که در صورت فعالیت باعث تعرق نشود). نکته جالب در مورد این پد کارایی خوب و ایجاد حالت ایزوله بسیار خوب آن است که باعث می شود حتی در صورت روشن نکردن قابلیت حذف نویز فعال هم صدای محیط به میزان بسیار زیادی حذف شود. 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

درایوها با استفاده از پایه U شکل که در محل اتصال به درایوها امکان تغییر زاویه محدودی دارد و در محل اتصال به حلقه U شکل بالای سر هم امکان تغییر زاویه 90 درجه در یک جهت را دارد. این تغییر زوایا امکان قرار گرفتن راحت تر گوشی روی سر و همین طور جمع کردن و حمل راحت تر را فراهم می کند. در محل تغییر سایز هدفون برای قرارگیری روی سر عبارت Lagoon ANC روی یک نوار باریک روی دو طرف دیده می شود. پد بالای سر هم مانند پدهای به کار رفته در اطراف درایو از نوع Memory Foam و چرم مصنوعی است. 

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

به علت استفاده از پلاستیک Lagoon وزن زیادی ندارد و این موضوع باعث می شود وقتی از آن برای مدت طولانی استفاده می کنید باعث خستگی شما نشود.  البته کیفیت بدنه خیلی بالا نیست و اگر کمی بی دقت محصول را استفاده کنید احتمال بروز خراش روی سطح پلاستیکی بخش خارجی درایوها یا بخش های بدنه است. یکی از قابلیت هایی که این هدفون را تا حدودی از رقبا متمایز می کند تعبیه دیودهای نوری در داخل درایوها است که با استفاده از آن می توان وضعیت هدفون را فهمید.

بررسی هدفون Lagoon ANC Traveller شرکت Beyerdynamic

در جدولی که در ادامه می بینید تعریف وضعیت نمایش رنگی این دیودها بیان شده است.

وضعیت نمایشی

معنی

حالت قرمز چشمک زن

باتری بین 0 تا 30 درصد

حالت زرد چشمک زن

باتری بین 31 تا 70 درصد

حالت سبز چشمک زن

باتری بین 71 تا 99 درصد

سبز ثابت

باتری شارژ کامل 100 درصد

چهار بار فلاش قرمز

باتری تقریبا تمام شده است

دیودهای آبی هر درایو به صورت یکی در میان روشن می شود

حالت اتصال بلوتوث فعال است

رنگ نارنجی پیوسته

اتصال فعال بلوتوث

چشمک آهسته با تاخیر سه ثانیه

قطع ارتباط بلوتوث

رنگ نارنجی پیوسته

مکالمه تلفنی

حالت صورتی چشمک زن

بروزرسانی میان افزار

 باید به این موضوع اشاره کنیم که Lagoon در دو سری Traveller و Explorer عرضه می شود. در سری Traveller که ما آن را بررسی می کنیم رنگ بدنه و فوم ها مشکی است اما در نسخه Explorer رنگ فوم ها قهوه ای است.

 

مشخصات فنی و امکانات

از آنجایی که Lagoon رقابت نزدیکی با ATH-ANC900BT دارد تصمیم گرفتیم به جای پرداختن به جزییات فنی این هدفون به تنهایی، آن را در کنار محصول جدید Audio Technica قرار بدهیم.

مشخصات فنی

ATH-ANC900BT

Lagoon

سیستم حذف نویز

سیستم حذف نویز فعال ترکیبی

سیستم حذف نویز فعال ترکیبی

اندازه بلندگو (درایو)

40 میلی متر

40 میلی متر

محدود فرکانسی

5 هرتز تا 40 هزار هرتز

10 هرتز تا 30 هزار هرتز

حساسیت

103 دسی بل با فعال سیستم حذف نویز

100 دسی بل با غیر فعال بودن سیستم

91 دسی بل SPL  Nominal

107 دسی بل Max SPL

امپدانس ورودی

35 اهم (در صورت غیر فعال بودن سیستم حذف نویز)

20 اهم

باتری

لیتیوم پلیمر قابل شارژ

لیتیوم پلیمر 1100 میلی آمپر قابل شارژ

عمر باتری

حداکثر 35 ساعت در صورت فعال بودن بلوتوث و سیستم حذف نویز

حداکثر 60 ساعت وقتی فقط سیستم حذف نویز فعال باشد

حداکثر 24.5 ساعت در صورت فعال بودن بلوتوث و سیستم حذف نویز

حداکثر 31.5 ساعت وقتی فقط سیستم حذف نویز فعال باشد

زمان لازم برای شارژ کامل

حدود 5.5 ساعت

حدود 3 ساعت

طول کابل

1.2 متر قابل جدا شدن

1.2 متر قابل جدا شدن

نوع میکروفون

خازنی

خازنی

محدوده فرکانس میکروفون

50 هرتز تا 4000 هرتز

اطلاع دقیقی یافت نشد

حساسیت میکروفون

- 44 دسی بل

اطلاع دقیقی یافت نشد

نوع بلوتوث

5

4.2

محدود پوشش بلوتوث

حدود 10 متر

حداکثر 10 متر

کدک های قابل پشتیبانی صوتی

aptX، AAC، SBC

aptX، AAC، SBC

 این هدفون مانند دیگر محصولات موردی بررسی از نوع Closed است (یعنی که سطح پشت درایوها بسته است). میزان THD یا تخریب صوتی کمتر از 0.02 درصد اعلام شده که در سطح خوبی است (البته می توانست بهتر باشد). میزان توان خروجی درایوهای lagoon حدود 40 میلی وات است و قادر است فشاری برابر 5.4 نیوتون را ایجاد کند. Beyerdynamic در این هدفون از قابلیت Qualcomm cVc استفاده کرده است. این قابلیت باعث حذف نویز و صداهای پیرامون در زمان مکالمه در محیط شلوغ می شود و در این حالت کسی که در پشت خط با شما در حال صحبت کردن است، صدای شما را با کیفیت بهتر و تقریبا بدون نویز محیطی می شنود. البته به طور حتم در محیطی با نویز بالا ممکن است کمی نویز محیط را بشنوید.

 

تست و ارزیابی

همانطور که می دانید ما برای تست همه محصولات از یک گوشی یکسان (Pixel 2 XL) استفاده می کنیم. این موضوع باعث می شود که امکان مقایسه بهتر فراهم باشد. از آنجایی که در بخش فنی مشخصات هر دو هدفون را با هم مقایسه کردیم تصمیم داریم در بخش کارایی هم به صورت جدول این دو هدفون را با هم مقایسه کنیم.

اشاره: در این بخش برای راحتی مقایسه امتیاز از 5 محاسبه می شود.  

 

ATH-ANC900BT

Lagoon

 کارایی سیستم حذف نویز

4 از 5

4.75 از 5

کارایی در فرکانس های بالا

4.1 از 5

4 از 5

کارایی در فرکانس میانه و صدای خواننده

4 از 5

4 از 5

کارایی در فرکانس پایین (صدای بم)

4 از 5

4.25 از 5

حداکثر میزان حجم صدا

3.75 از 5

4.25 از 5

 عمر باتری

4.25 از 5

4 از 5

راحتی استفاده و عدم خستگی بعد از مدت طولانی

4 از 5

4.5 از 5

امکانات جانبی

3.5 از 5

4.5 از 5

بسته بندی و قابلیت حمل

4 از 5

4 از 5

کارایی میکروفون در حین مکالمه  

4 از 5

4.25 از 5

کارایی نرم افزار و مدیریت نرم افزاری

3.75 از 5

4 از 5

راحتی استفاده (1)

3 از 5

4.2 از 5

کارایی کلی در پخش موسیقی و موارد دیگر

4.3 از 5

4.4 از 5

قیمت

4.1 از 5

3.5 از 5

امتیاز کل

3.9 از 5

3.86 از 5

1- منظور دسترسی به آهنگ بعد و قبل و تغییر حجم صدا و دیگر موارد است.

با در نظر گرفتن همه موارد و نتایج بدست آمده می توان گفت Lagoon هدفونی با کارایی مناسب و امکانات جانبی فراوان در مقایسه دیگر رقبا است که اگر کمی قیمت پایین تری داشته باشد می تواند با رقبای بزرگی مانند سونی رقابت پایاپایی داشته باشد.

8.48.8راندمان9امکانات8.9طراحی7ارزش

جمع‌بندی

مزایا:
سیستم نویز فعال با کارایی مناسب، راحتی فوم های اطراف درایوها و روی سر، تعبیه کنترلر لمسی و امکانات جانبی مناسب، امکان شخصی سازی تنظیمات با استفاده از نرم افزار بایرداینامیک، عمر باتری مناسب (البته می توانست بهتر باشد)، وزن مناسب هدفون، پشتیبانی از دستیار گوگل و اپل، کارایی مناسب در زمان مکالمه تلفنی، قابلیت جمع شدن و حمل آسان، تعبیه دیود نوری در داخل درایوها برای تعیین وضعیت هدفون
معایب:
قیمت بالا در مقایسه با رقبا (399 دلار)، بروزخراش روی بدنه هدفون، تعرق گوش در صورت استفاده برای پیاده روی و موارد دیگر، عدم پشتیبانی از رابط بلوتوث نسخه 5
امتیاز:
8.48.8راندمان9امکانات8.9طراحی7ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
هدفونی که اگر با قیمت بالای آن کنار بیایید، به طور حتم از کیفیت صدا و سیستم حذف نویز آن لذت خواهید برد.
(102 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • با تشکر از این مطلب خوب، اون led های نمایشگر وضعیت خیلی جالب بود. کلا هدفون سطح بالاییه. :x

  0 پاسخ
 • رضا

  یک چیزی را می خواستم بگم و این هم این هستش که آمپدانس در مجموع تاثیر بیشتری روی توان خروجی دارد تا کیفیت صدا. اگر دقت کنید اسپیکرهایی که داری آمپدانس پایین تری هستند توان خروجی بیشتر دارند چون باهاش کاهش آمپدانس توان خروجی بیشتر می شود اما این به منظور تغییر کیفیت نیست
  اگر هم دقت کنید در جدول تست در بخش توان خروجی به علت پایین بودن امپدانس Lagoon توان خروجی بیشتر اعلام شده است.
  As a result, you see amplifiers that are rated to deliver 100 watts at 8 ohms impedance or 150 or 200 watts at 4 ohms impedance. The lower the impedance, the more easily electricity (the signal or music) flows through the speaker.

  0 پاسخ
 • واقعا نمیخوام ایراد بگیرم ولی الان مثلا یعنی یه دیوایس صوتی رو نقد کردید ؟ نصف صفحه فقط راجع به ظاهرش توضیح دادید. بقیه صفحه هم که اطلاعات روی جعبه رو کپی کردید(یا نهایتش اطلاعات توی سایت ). بعد اومدید واسه تست از گوشی موبایل استفاده کردید ؟ اونم پیکسل ؟:smiley8. حداقل یه HTC پیدا میکردید. آخه کی گفته یه منبع با توان خروجی ثابت واسه منابع دیگه با امپدانس متفاوت باعث میشه عدالت برقرار بشه یا به قول شما امکان مقایسه بهتر فراهم بشه ؟
  اصلا با مفهومی به اسم تطبیق امپدانس آشنایی دارید؟
  آخه این چه نقد و بررسی خدایی ؟
  این لینک رو برید ببینید تا یکم با مفهوم نقد درست آشنا بشید :
  https://www.youtube.com/watch?v=3-UQkTyws84

  0 پاسخ
 • سلام دوست عزیز

  ممنونم از نظر شما. واقعیت ماجرا یک بررسی و نقد شامل این موارد می شود. خوب باید کاربر بداند که ظاهر و مشخصات یک محصول چگونه است و به طور حتم هم این اطلاعات باید از یک منبع موثق بدست اید. همچنین در مورد ظاهر و طراحی هم راحتی استفاده و موارد دیگر برای کاربر مهم است و براساس امکاناتی که ما داشتیم سعی کردیم تصاویر وتوضیحی از ساختار و طراحی محصول و مشخصات فنی بدهیم. اما در مورد اینکه واسه تست از گوشی استفاده کردیم. به نظر شما یک هدفون را کاربر به چه چیزی وصل می کند وقتی برای مسافرت یا جاهای مختلف می رود به نظر شما یک هدفون بلوتوث با حذف نویز فعال که Hi-Fi نیست را به یک پخش کننده سونی Hi-Fi وصل می کند. اینکه چرا پیکسل. دلیلش هم زیاد است چون پیکسل از تمام کدک هایی که ما برای این هدفون پشتیبانی می کند و وقتی به هدفون متصل می شود Apt-x را ساپورت می کند و به نظرم برای یک شبیه سازی کاربر عادی این گوشی مشکلی ندارد. شاید در مورد میزان انتقال کمی پایین تر از دیگر رقبا باشد اما در زمینه کاربرد ما کامل گزینه مناسبی است. در مورد اینکه شما صحبت از آمپدانس کردید. بله به خوبی معنی آمپدانس را می دانیم و این طور نیست که شما فکر کنید ما تازه هدفون تست می کنیم. اینکه شما لینک بررسی ویدیویی یک وب سایت را داده اید و دارید این مورد می گویید که بررسی این است به نظرم کمی هم باید منطقی بود. اولا آن وب سایت دسترسی به همه امکانات دارد و کارش تست مانیتور تلویزیون و هدفون با تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی است. این مورد اصلا در ایران با این شرایط امکان پذیر نیست. مطلبی که نوشته شده است تجربه استفاده تجربی فرد است براساس استفاده از هدفون مختلف با شرایط یکسان و موارد دیگر. در کل ممنونم از نقد شما اما بهتر است کمی شرایط را در نظر بگیرید.

  موفق باشید

  0 پاسخ
 • سلام آقای پناهی .
  اول اینکه بگم نقد من بخاطر اینه که به این سایت به چشم یک "مرجع تخصصی سخت افزار" نگاه میکنم نه یک سایتی که اخبار روز تکنولوژی رو از سایتهای دیگه ترجمه(کپی) میکنه.که کم هم نیستن و خودتون بهتر از من باهاشون آشنا هستید.یادش بخیر اون دوهفته نامه تخصصی عصر شبکه کجاست که دل و روده همه چیز رو میکشید بیرون و واسه ما توضیح میداد. بله ما هنوز مخاطب شما و اون اولین مرجع تخصصی سخت افزاریم. مطالب اون مجله کجا و مطالب این سایت که زده تو کار فروش بازیگرها و ... کجا .
  به بار هم یه بحثی دو سه سال پیش سر یه مطلبی راجع به لباس و اینا بود راه افتاد و من بازهم همین حرف هارو زدم که این سایت از مسیرش منحرف شده. بگذریم . اصل مطلب اینه که من نمیگم بررسی هاتون باید در حد اون کانال باشه. صد البته که دسترسی به اون امکانات مشکله. و من نگفتم به مخاطب درباره ظاهر محصول توضیح ندید بلکه میگم چرا 50درصد مطلب؟
  شما خودتون صدالبته از من بهتر میدونید و قطعا در سطح بالاتری هستید ولی فرض کنیم من میخوام این محصول رو بخرم و میخوام بر اساس نقد و بررسی شما قضاوت کنم. پارامترهای یه اسپیکر چیه ؟
  امپدانس (impedance) ویا به قول شما و اون دوستمون آمپدانس
  دمپینگ فکتور
  نوع کویل
  مگنت
  جنس وایر
  قطر و نوع درایو
  توان خروجی
  پاسخ فرکانسی
  و . . . فاکتورهای دیگه و البته فاکتورهای بالا که خودشون زیرمجموعه دارن. شما در این مطلب راجع به کدوم یکی از این فاکتور ها صحبت کردید ؟ باور کنید برای اینکه درباره اینها مطلب نوشته بشه نیاز به تجهیزات خاصی نداره . 4 تا از این پارامترها رو با یه اسکوپ میشه پیدا کرد.بقیه هم یه بازکردن هدفون و نمیدونم شاید یکی دوتا ایمیل به شرکت سازنده . ولی عوضش ببینید اونوقت چقدر سطح مطلب بالا میره. یه مجله ای هست به اسم صنعت صدا تصویر. مدتهاست مخاطبشون هستم . ببینید با امکانات کم چه مطالبی و چه بررسی هایی مینویسن. ملاک من برای مقایسه همین هاست . من رشته خودم برق بوده. یادمه خیلی وقت پیش برام سوال شده بود توان خروجی از جک 3.5 گوشی ها چقدره و چطور میشه امپدانس خروجیشون رو پیدا کرد؟ هر چی تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم. سراغ اساتید دانشگاه هم رفتم و مارو حواله دادن به تجهیزات میلیونی و تبدیل فرکانس تو متلب و کارهایی که خودشون هم بلد نبودن انجام بدن. اولش فکر کردم خیلی سخته ولی بعد یکم تحقیق دیدم تو سایت instructables یه بابایی مثل ما همچین مرضی داشته و با دوتا مقاومت و یه ترانزیستور و . . . یه مدار مبتنی بر آردوینو ساخته که همچین کاری رو انجام میده. خیلی ساده است و مدارش رو اگر خواستید براتون ایمیل میکنم . و اما درباره بحث گوشی پیکسل . ببینید شما نباید ملاک رو این در نظر بگیرید که مخاطب چکار میکنه و هدفونش رو به چی وصل میکنه. مخاطب در خیلی موارد یکی مثله منه که متخصص نیست و اگر ولش کنی تو همون سفر از تو ترمینال یه هندزفری 30 تومنی میخره و باهاش حال میکنه. وقتی صحبت از هدفون 399 دلاری میشه قطعا خریدار کسیه که به صورت نیمه حرفه ای با موسیقی سروکار داره و سطح انتظارش متفاوته .این شمایید که در هر صورتی باید اصول کار رو رعایت کنید. در اصل یجورایی این شمایید که در سلیقه اون تاثیر میگذارید.میخوام بگم شما باید مطالبی رو به مخاطب بدید که خودش نتونه به راحتی پیدا کنه . این باعث میشه مخاطب تشنه مطالب بشه. این باعث خاص شدن و یونیک شدن یک سایت میشه. پس سطح مطلب باید مناسب این ردیف مخاطب باشه.
  خلاصه ببخشید سرتون رو درد آوردم و حرف زیاد زدم . چون شما بودی وقت گذاشتم و تایپ کردم تا بدونین نخواستم ایراد بنی اسراییلی بگیرم. فقط میخوام بگم به طور کلی باید مطالب به معنی واقعی کلمه تخصصی بشه. خیلی وقته سایت از این موضوع فاصله گرفته (البته مقالات آقای آریایی جای خود دارد که اگر نبودند . . . ). در تمام سایتها چنین موضوعی وجود داره.اما اونها اسم سخت افزار رو یدک نمیکشن. البته که این کار زحمت زیاد و هزینه داره ولی فکر میکنم اگر به این سمت برید واقعا جایگاه خوبی پیدا میکنید چون هیچ سایتی فعلا به این سمت نرفته و واسه این دست مطالب باید به منابع خارجی رجوع کرد.

  ببخشید طولانی شد. امیدوارم که بخونید . با تشکر

  0 پاسخ
 • سلام حسن جان

  ممنونم از پاسخ شما. من با شما در مورد اینکه بیشتر باید به جزییات پرداخته بشه موافق هستم. در مورد مواردی که گفتید سعی شده که در بخش فنی بهش اشاره بشه اما اینکه در بخش عملی تست بشه واقعیت نیاز به تجهیزات پیشرفته داره که شبیه سازی را انجام بده و بتوانیم یک خروجی گرافیکی یا نمودار برای محدوده سیگنال در حال پوشش و یا موارد دیگر داشته باشه. واقعیت تست های ما بیشتر در مورد نمونه های صوتی استاندارد در فرکانس های مختلف و همچنین تجربه عملی خودتان است که به کاربر انتقال می دهیم این بار هم سعی کردیم برای اینکه کاربر حوصله خواندن داشته باشد به صورت جدول نتایج تجربی را در جدول بیاوریم. امید به خدا شرایط بهتری را فراهم کنیم و تست ها حرفه ای و نزدیک تر به وب سایت تخصصی دنیا شود. ممنونم از شما و وقتی که گذاشتید

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.