زالمن عرضه کولرهای CNPS20X و CNPS17X را با نورپردازی RGB آغاز کرد

کمپانی کره‌ای زالمن در دنیای سخت افزار در زمینه تولید انواع تجهیزات خنک کننده و منبع تغذیه فعالیت دارد. این شرکت از امروز کولر پردازنده های بادی CNPS20X و CNPS17X را که به نورپردازی RGB مجهز هستند روانه بازار کرده است.

CNPS یا به طور کامل سیستم جلوگیری از نویز کامپیوتر، سری کولرهای پردازنده شرکت زالمن است که دارای هیت سینک بزرگی هستند. از نظر طراحی هیت سینک، تفاوتی میان دو کولر CNPS20X و CNPS17X وجود ندارد. اما زالمن در کولر CNPS17X از یک فن خنک کننده و هیتک سینک تکی استفاده کرده در حالی که مدل CNPS20X به دو فن و دو هیت سینک مجهز شده است. هر دو کولر دارای چند پره از جنس مس به همراه پره‌های آلومینیومی هستند که پره های مسی به سمت مرکز هیت سینک قرار گرفته‌اند.

همچنین هر دو کولر پردازنده جدید زالمن دارای نسخه RGB LED فن خنک کننده ZM-SF140 هستند. این فن 140 میلی‌متری دارای پره‌های تیغه‌ای است که به منظور افزایش جریان هوا تعبیه شده اند. مقدار دور این فن در هر دقیقه بین 800 تا 1500 دور است و شدت جریان تولیدی هوا، 63 فوت مکعب بر مربع است. حداقل نویز این فن 16.5 و حداکثر نویز تولیدی توسط آن در بالاترین سرعت 28 دسی‌بل می‌باشد. یک حالت X مانند در جلوی فن که حالت شفافی دارد همان بخشی است که این کولرها از نورپردازی RGB برخوردار شده‌اند.

ارتفاع هر دو کولر نیز 16 سانتی‌متر گزارش شده بنابراین میتوان از آنها در داخل اکثر کیس‌های میدتاور استفاده کرد. از نظر سازگاری، کولرهای جدید زالمن قابلیت پشتیبانی از سوکت‌های AM4، LGA 115x و LGA 2066 را داراست. CNPS17X برای پردازنده‌هایی با توان طراحی حرارتی 200 وات مناسب است در حالی که طبق ادعای زالمن، CNPS20X قادر به کنترل دمای پردازنده‌های 300 واتی نیز می باشد. قیمت CNPS17X از سوی زالمن 60 یورو و CNPS20X نیز 80 یورو اعلام شده است.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.