بررسی موس گیمینگ و حرفه ایی ZEUS eSPORT Edition (نقد و بررسی به همراه تصاویر)

در سال های جاری شاهد ورود تجهیزات جانبی و سخت افزارهایی هستیم که شاید کمتر نام آنها را شنیده باشیم.اما این کمپانی ها در سطح جهانی بسیار معتبر و شناخته شده هستند.برند "GAMDIAS" یکی از همین نمونه ها است.این کمپانی در بخش تولید تجهیزات جانبی گیمینگ فعالیت میکند و یکی از بهترین نمونه ها در رسته کاری خود به شمار میرود.شاید وقت آن رسیده باشد که با توجه به شرایط سیاسی کشور،به برند های جدید خوش آمد بگویم!

 GAMDIAS در سال 2012 پایه گذاری شد.مهندسی محصولات این کمپانی تایوانی بسیار دقیق و با کیفیت است.مواد اولیه به کار رفته نیز با وسواس خاصی انتخاب شده است و جای هیچ انتقادی نیست.نماینده رسمی GAMDIAS در ایران،شرکت عقیق رایانه است.عقیق رایانه تنها وارد کننده محصولات این کمپانی است و در روزهای آتی شاهد ورود گسترده این محصولات به بازار کشور خواهیم بود.در این صفحه میتوانید نام عقیق رایانه را به عنوان تنها نماینده رسمی مشاهده بفرمائید.عقیق رایانه یکی از بهترین شرکت های وارد کننده قطعات سخت افزاری و تجهیزات جانبی است که در پشتیبانی از محصولات خود بسیار موفق عمل کرده است.در این مطلب قصد بررسی یکی از بهترین موس های GAMDIASرا داریم و به نقاط ضعف و قوت آن خواهیم پرداخت.

موس زئوس

ZEUS eSPORT Edition

موس های گیمینگ موجود در بازار به دو دسته تقسیم میشوند.اولین دسته،محصولات با کیفیت کمپانی های مطرح بازار ایران است.دومین دسته نیز شامل محصولات نه چندان با کیفیت برخی از برندها است که کاربرانی با بضاعت متوسط محکوم به خرید آنها هستند.ما به شما خواهیم گفت که دیگر دوره خرید این محصولات به پایان رسیده است و اکنون کاربرن قادر به خرید موس های حرفه ایی گیمینگ با قیمت های معقول و مناسب هستند. زئوس نام یکی از همین محصولات است.کمپانی GAMDIAS محصولات خود را با نام خدایان یونان باستان عرضه میکند. ZEUS eSPORT Edition یک موس گیمینگ است که برای بازیکنان ورزش ESPORT طراحی و تولید شده است.در نگاه اول،بسته بندی بسیار با کیفیت و مستحکم به نظر میرسد.به دو روش متفاوت میتوان باکس موس را باز کرده و آن را خارج کرد.یک مگنت،درب را در جای خود محکم میکند.پس از بیرون آوردن موس،به سرعت متوجه کیفیت مواد اولیه و رابط USB خواهید شد.درون بسته بندی علاوه بر موس،دو دفترچه راهنما،یک کیف برزنتی کوچک برای حمل گیره های اضافه و قسمت های قابل تعویض قرار دارند.

موس زئوس

برای شروع به صفحه پشتیبانی این کمپانی مراجعه کردیم و سپس اپلیکیشن را دانلود و اجرا کردیم.پس از آن در عرض چند ثانیه یک پیغام نمایش داده میشود که مضمون آن بدین شرح است،موس شما شناسایی شد،آیا خواهان نصب نرم افزار آن هستید؟پس از تائید این پرسش،در عرض زمان کوتاهی (حداکثر 3 دقیقه) نرم افزار نصب و به طور خودکار صفحه اول تنظیمات موس ZEUS نمایش داده میشود.

در این صفحه تمامی تنظیمات مربوط به یک موس حرفه ایی موجود است.در سمت راست تصویر 6 پروفایل برای تنظیمات وجود دارد و در انتهای همان بخش نیز گزینه هایی برای ایجاد پروفایل موجود است.در وسط تصویر دو گزینه برای تنظیمات اسکرول موس قرار دارد که به واقع شاخه های تنظیمات مورد اول از سمت چپ هستند.پس از باز کردن آنها شاهد چندین حالت مختلف هستید.جالب است بدانید که گزینه اول دارای قسمت هایی مانند اسکایپ،حالت معمول یک موس گیمینگ،تغییر حالت کلید و...است.به عنوان مثال در زمانی که متغییر اول را در حالت اسکایپ قرار دهید،وظایف بخش دوم عوض شده و میتوانید کلید اسکرول را برای تنظیماتی مانند پاسخ دهی به تماس،تعویض کنید.در بالای اپلیکیشن تصویر موس را مشاهده میکنید.کلید ها و قسمت های موس در این بخش مشخص شده اند.با کلیک بر روی هر کدام از آنها،قادر به برنامه ریزی مشابه برای آن هستید.منظور از مشابه انجام پروسه تغییر ذکر شده برای اسکرول است.

در سمت راست قادر به مشاهده تنظیمات دیگر هستیم.10 گزینه مجزا نیز در این قسمت قرار دارند.گزینه اول را در بالا مورد بررسی قرار دادیم.مورد دوم با نام (Marco Management) به تنظیمات کلید ها میپردازد.در این قسمت قادر به ایجاد فولدر هستید.یکی دیگر از کاربردهای این بخش،تست حرکتی موس است که میتواند مقدار X و Y را به شما نمایش دهد.همچنین قادر به ضبط حرکت موس برای بررسی و ایجاد یک مختصات شخصی هستیم.پس از بررسی این بخش که با کمک نرم افزار صورت میگیرد،میتوان کلیدها را به شیوه ایی بهتر برنامه ریزی کرد.

بررسی موس زئوس

در قسمت (Mose Control) تنظیماتی مانند دقت (DPI)،کنترل افقی و عمودی،تنظیم سرعت اسکرول موس،تنظیم سرعت دابل کلیک و تنظیم فرکانس (تا حداکثر 1000 هرتز) وجود دارند.

موس زئوس

در قسمت (Mose Luminance) تنظیمات نور موس قرار دارد.کلید ها همگی دارای نور پس زمینه هستند.در قسمت زیر بدنه نیز دو لامپ LED وجود دارد و 2 نمونه مشابه نیز در نمای جلو به چشم میخورد.در این بخش قادر به تغییر رنگ تمامی کلیدها و نورهای اطراف هستیم.

موس زئوس

در قسمت (Mucle Memory) قادر به مشاهده سابقه موس هستیم.تعداد کلیک ها،دفعات استفاده و مسافت پیموده شده،برخی از اطلاعت این بخش هستند.در قسمت بالای تصویر،میتوانید علامت کمتر بزرگتر مساوی را مشاهده بفرمائید.همچنین در مورد عمر سوئیچ ها یک نمودار رسم شده است.

در بخش های (Assign Sound&Timer،Sound Edit و Timer) قادر به تنظیم آواهای هشدار خواهیم بود.چند صدای از پیش تعیین شده برای استفاده موجود است اما در صورت لزوم میتوانید یک صدای جدید را وارد سیستم کرده و یا آنها را ویرایش کنید.گزینه تایمر نیز برای زمان بندی است.آخرین گزینه نیز با نام Update/Support است.برای اطلاع از ورژن نرم افزار،مدل موس و به روز رسانی میتوانید از این قسمت استفاده نمائید.

موس zeus

در قسمت زیر بدنه،سه کلید متحرک مکانیکی برای تنظیم اندازه محل قرار گیری دست وجود دارد.با چرخاندن آنها قسمت های کنترل دست نیز به عقب و جلو حرکت کرده و اندازه موس به دلخواه شما تنظیم میگردد.یک درگاه نقره ایی رنگ نیز در این قسمت به چشم میخورد.با کشاندن این درب به سمت فلش ها،آن را باز کردیم.درون آن 5 وزنه 4.5 گرمی کوچک قرار گرفته است.با بیرون آوردن این وزنه ها میتوان وزن موس را به دلخواه تنظیم کرد.در صورتی که با وزن این محصول مشکلی نداشته باشید،میتوانید وزنه ها را در حالت خود رها کنید.از آنجایی که وزن ZEUS مناسب به نظر میرسد،ما نیازی به بیرون آوردن وزنه ها ندیدیم.

در بسته بندی ZEUS یک شابلون با 5 قطعه اضافی به چشم میخورد.این قطعات برای پر کردن فضای خالی اطراف به کار میرود.اگر قسمت های خالی چپ و راست برای شما خوشایند نباشد،میتوانید این قطعات را درون آنها جای گذاری کنید.البته موس ZEUS بدون آنها نمایی مدرن و بهتر خواهد داشت.علاوه بر آن گردش هوا از این قسمت ها مانع از ایجاد عرق دستان در کاربردهایی طولانی میگردد.

موس زئوس

سنسور استفاده شده در این محصول از دقت حداکثر 8200 DPI پشتیبانی میکند که در بالا به قابلیت تغییر آن پرداختیم.علاوه بر آن یک کلید برای این منظور در نظر گرفته شده است.با تغییر DPI رنگ کلید ها نیز تعویض میگردد.کلیدها بسیار نرم و ارگونومیک هستند.برای اجرای آنها،نیازی به ایجاد فشار زیاد دیده نمیشود و به راحتی فرمان های دست را به اجرا در می آورند.رابط 2 متری این موس در یک پوشش پارچه ایی کامل قرار دارد که جلوی مشکلات معمول خرابی را خواهد گرفت.یک میکرو پردازنده ARM 32Bit وظیفه پردازش اطلاعات موس را در کنار یک حافظه 512 کیلوبایتی دارد.عمر کلیدهای موس برای 11 میلیون کلیک بیمه شده است و این بدان معنا است که فکر خرابی آن را در کوتاه مدت از سر بیرون کنیم.نشان باستانی ZEUS در تمام قسمت ها به خوبی قابل رویت است. در نهایت موس ZEOS یک محصول قدرتمند و مناسب برای گیمرهای حرفه ایی است که به وسیله رابط کاربری قادر به کنترل و اعمال تنظیمات دلخواه در تمامی حالات خواهیم بود.خوشبختانه مورد منفی در این موس دیده نمیشود و همین امر ارزش خرید آن را بالا خواهد برد.رقبای ZEUS همگی دارای قیمت های بیشتر هستند و برای دریافت تمام این امکانات در آنها،قطعا نیازمند پرداخت هزینه های بیشتر خواهیم بود. ZEUS ESPORT EDITIONبا قیمتی در حدود 330 هزار تومان و تحت گارانتی 18 ماهه عقیق رایانه عرضه خواهد شد.

مشخصات فنی:

تعداد کلیدها:11 عدد

طول کابل:2 متر محافظت شده

عمر میکروسوئیچ ها:11 میلیون کلیک

حافظه داخلی:512 کیلوبایت

پردازنده داخلی: ARM 32BIT

حداکثر دقت:8200DPI

فرکانس سنسور:حداکثر 1000 هرتز

9.810راندمان10امکانات9طراحی10ارزش

اطلاعات تکميلي

مزایا:
کارایی خوب، قیمت مناسب، امکانات جانبی مناسب در مقایسه با قیمت، رابط کاربری منطقی و کاربردی
معایب:
در مقایسه با قیمت و امکانات ایراد خاصی نمی توانم از این محصول گرفت. البته باید در بلند مدت ازاین محصول استفاده کرد تا بتواند قضاوت صد در صد دقیقی داشت. اما در تست های ما محصول بسیار خوب ظاهر شد.
امتیاز:
9.810راندمان10امکانات9طراحی10ارزش
(9 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • خدایی خیلی گرونه ، با این پول آدم لاجیتک G502 میگیره که هرطوربخوای حساب کنی از این خیلی بهتره ، طراحی و کلاس به مراتب بالاتری نسبت به این داره.
  اگر صرف رقابت وارد بشه با این قیمت راه به جایی نخواهد برد چون کسی که اینکاره باشه انتخاب زیادی داره دراین محدوده قیمتی .

  0 پاسخ
 • دوست مدل مد نظر شما به صرف استفاده از سنسور 12000DPI دارای افزایش قیمت بوده است.در این دقت کار با موس تقریبا غیر ممکن است و همه استفاده کنندگان مجبور به کاهش دقت شده اند.من حتی 30 ثانیه نتونستم روی اون دقت باهاش کار کنم.دوما در بسیاری از انتقاد ها مرکز استراحت گاه موس G520 به باد انتقاد گرفته شده است و دست شما کاملا باید موس رو کنترل کنه.تفاوت های نرم افزاری و نوردهی LED ها هم که دیگر به طور قطع میدانید.مورد دوم کلید تغییر DPI در G520 است که بارها اشتباهی فشار داده میشود.G620 دارای حداقل 3 نقطه ضعف اصلی است دوست من که نمیشود چشم پوشی کرد.ZEUS eSPORT Edition در سه جهت محل قرار گیری دست قابل تنظیم است.

  0 پاسخ
 • محمد علی

  سلام
  من میدونستم که این یکی از محبوب ترین موس های از نظر گیمر هاست. ایران وارد شده؟
  اگر وارد شده چه شرکتی وارد کرده و از کجا میشه خرید

  0 پاسخ
 • سلام دوست عزیزم
  در متن هم اشاره شده توسط شرکت عقیق رایانه وارد شده و به قیمت 330 هزار تومان به فروش میرسد
  ازطریق فروشگاه انجمن سخت افزار می توانید تهیه کنید . قیمت و مدل ها در انجمن به زودی آپدیت میشن اما قابل سفارش گذاری هست
  فروش محصولات GAMDIAZ

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط رضا اشراقی ویرایش شد
  0 پاسخ
 • بله دوست عزیز وارد شده و در چند روز آینده در دسترس است.

  0 پاسخ
 • اوه الان دیدم 330 هزار تومن واقعا زیاده خدا کنه ارزششو داشته باشه

  0 پاسخ
 • ندیدم جایی قیمتشو درج کرده باشه. پس این نمره 10 برای ارزش خرید از کجا اومده؟؟؟؟ قضیه چشم برزخیه؟؟؟

  0 پاسخ
 • مرسی مطلب عالی بود :-bd

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.