نگاهی به DeskPad جدید Shark FIN شرکت Mionix

اگر مطالب وب سایت را دنبال می کنید به طور حتم بررسی کیبورد و ماوس شرکت Mionix را که مدتی پیش در وب سایت منتشر کردیم دیده اید. حال بعد از مدتی این شرکت پد ماوس های جدیدی را به بازار ارائه کرده است تا مجموعه محصولات جانبی خود را تکمیل کند. محصولی که در اختیار ما برای بررسی قرار گرفت پد ماوس Shark FIN این شرکت است.

 این محصول به این علت به این عنوان نامگذاری شده است که در روی پد ماوس طرح باله پشت کوسه چاپ شده است.

نگاهی به DeskPad جدید Shark FIN شرکت Mionix

 سایز بزرگ این پد ماوس اولین چیزی است که در نگاه اول نظر شما را به خود جلب می کند. این محصول دارای طرح مستطیلی است و ابعاد آن به ترتیب 0.3×44×90 سانتی متر است که این موضوع باعث می شود بخش زیادی از میز کارتان توسط پد ماوس پوشیده شود (البته به نظر ما که بد نیست این طوری شرایط بهتری هم ایجاد می شود برای کار با ماوس).

نگاهی به DeskPad جدید Shark FIN شرکت Mionix

جنس پوشش روی پد ماوس خوب است و به علت ضحامت سه میلی متری مچ دست حتی اگر برای طولانی مدت از ماوس استفاده کنید دچار درد نمی شود. یکی از مشکلاتی که کاربران بعد از استفاده طولانی مدت از ماوس دچار آن می شوند ایجاد برامدگی در ناحیه مچ دست درست محلی که دست با میز یا پد در تماس است. اگر از پد ماوس نامناسب استفاده کنید یا ضخامت پد ماوس کافی نباشد بعد از مدتی شاهد تغییر حالت این بخش از دست خودتان خواهید بود و این بخش دچار درد خواهد شد. ما جنس پد را با پدی از Corsair مقایسه کردیم. در این مقایسه مشخص شد که پد ماوس Mionix به مقدار کمی ضخیم تر و زبرتر است.  البته زبر بودن به معنای بد بودن نیست چون در عمل این موضوع هیچ تاثیری در کارایی پد ماوس ندارد و باعث ازار دست کاربر نمی شود. برای جلوگیری از سر خوردن ماوس یک لایه پلاستیکی طرح دار در زیر پد ماوس قرار دارد که وقتی ماوس را روی میز قرار میدهید و می خواهید با سرعت ماوس را جا به جا کنید، پد ماوس از جای خودش جا به جا نشود.

نگاهی به DeskPad جدید Shark FIN شرکت Mionix

برای ماندگاری بهتر لبه های پد ماوس دوخته شده است و کیفیت دوخت لبه خوب است و ایراد خاصی در نحوه دوخت دیده نمی شود. Mionix لوگوی خود را به سایز به نسبت کوچکی درست در بخش میانی قسمت بالایی پد درج کرده است.

نگاهی به DeskPad جدید Shark FIN شرکت Mionix

در کل براساس تجربه کار کردن با بیش از چهار پد ماوس باید بگویم سایز و طراحی پد ماوس مناسب است.

تست پد ماوس

ما پد ماوس را با دو ماوس Theron Plus Smart Mouse و level 10M Advanced که هر دو از ترمال تیک تست کردیم. این دو ماوس کارایی و دقت بالایی دارند و بررسی آنها را در وب سایت منتشر کرده ایم. برای تست پد ماوس از هر دو ماوس در بازی ها و کاربردهای مختلف استفاده کردیم. در بازی های اکشن که نیاز به واکنش و حرکت سریع بود و دقت ماوس در این شرایط بالا بود پرش یا تداخلی نداشتیم و روی هر دو پد ماوس خوب ظاهر شد. برای تست بعدی از نرم افزار طراحی اتوکد استفاده کردیم که نیاز به استفاده زیادی از ماوس دارد در این حالت هم شرایط خوبی داشتیم و تقریبا می توانیم بگویم که پد ماوس رضایت ما را در این بخش جلب کرد. در تمام مدت زمان تست (تقریبا برای پنج روز این پد ماوس را استفاده می کردیم) به علت ضخامت مناسب و نرمی پد ماوس مشکلی در زمینه درد مچ دست نداشتیم. طبق اطلاعات این پد ماوس در مقابل آب مقاوم است یعنی اگر آب به صورت اتفاقی روی آن ریخته شود به سرعت در آن نفوذ نمی کند. ما برای ازمایش چند قطره آب را روی پد ریختم و این قابلیت را تست کردیم. به علت ساختار بافتی قطرات آب به داخل پد نفوذ نکرد. البته به مدت طولانی این کار را نکردیم چون به طور حتم وقتی آب روی پد یا میز بریزد در کمترین زمان ممکن اقدام به خشک کردنش خواهیم کرد. این پد ماوس دارای رنگ خاکستری هستش برای همین باید کمی مراقب باشید مواد غذایی یا چیزی روی آن نریزد چون به طور حتم لک روی آن باقی می ماند و این مورد زیاد دلچسب نیست (البته دیگر ما این مورد را تست نکردیم).

8.78.9راندمان8.8راحتی9سایز8.1ارزش

اطلاعات تکميلي

مزایا:
کارایی مناسب در کاربردهای مختلف، سایز بزرگ (در این حالت لذت بازی و کارکردن هم دو برابر می شود)، مقاومت در برابر نفوذ آب، ضحامت مناسب (باعث محافظت دست و جلوگیری از درد دست بعد از مدتی استفاده می شود)، قیمت مناسب در مقایسه با سایز پد ماوس (این پد ماوس 30 دلار هستش)، کیفیت خوب دور دوزی پد ماوس، وجود لایه ضد لیز خوردن
معایب:
رنگ روشن باعث می شود که زودتر کثیف شود
امتیاز:
8.78.9راندمان8.8راحتی9سایز8.1ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
برای کسانی که می خواد یک پد سایز بزرگ برای بازی و کاربردهای مختلف داشته باشند.
(21 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.