کارت های SD با ظرفیت 128 ترابایت

اخیرا در سایت های مختلف شاهد مشخصات جدیدی از کارت های SD با حداکثر فضای ذخیره سازی بوده ایم. این کارت های SD جدید دارای 128 ترابایت فضای ذخیره سازی خواهند بود و از سرعت انتقال 985 مگابایت در ثانیه بهره خواهند برد. البته لازم به ذکر است که این سری کارت ها هنوز تولید نشده اند ولی به زودی شاهد این سری محصولات در دنیای تکنولوژی خواهیم بود.

تاکنون بیشترین فضای ذخیره سازی SD کارت ها 2 ترابایت بوده و این فضای ذخیره سازی در سال 2009 وعده داده شده بود که هنوز هم در دسترس کاربران قرار نگرفته است. از طرفی دیگر در سال 2016 نمونه اولیه یک کارت SD با ظرفیت 1 ترابایت عرضه شد اما هنوز برای خرید در دسترس کاربران نیست. هر چند که تهیه ی کارت های SD با این میزان ظرفیت هزینه بالایی دارد ولی بسیار کاربردی خواهد بود. برای مثال کارت های SD با ظرفیت 512 گیگابایت SanDisk با قیمت 800 دلار به بازار عرضه شدند و پس از مدتی قیمت آن به 300 دلار افت کرد اما هنوز این قیمت برای خرید یک کارت SD بالا است. البته این قیمت ها و این محصولات اکنون برای ما ایرانی ها دست نیافتنی شده است.

این کارت جدید SD با ظرفیت 128 ترابایت از سرعت فوق العاده ای برخوردار است و انتظار می رود تا این میزان سرعت در تمامی کارت های SD ارائه شود زیرا سرعت از پارامتر های مهم یک کارت حافظه SD است. در نتیجه با سرعت بالای این کارت حافظه، کاربران به راحتی قادر خواهند بود تا در کسری از ثانیه به انتقال ویدیو ها بپردازند و با این ظرفیت بالا، به ذخیره سازی داد های بیشتر بپردازند.

(11 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهدی

    مطمعنی 1.28 ترابایت نبوده ؟ هرجوری فکر میکنم نمیشه 128 ترابایت رو تو کارت Sd جا نداد? باورش سخته....

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.