1.5 ترابایت با طول عمر خیره کننده: Intel Optane 905p

بخش عظیمی از درآمد کمپانی اینتل را حافظه های مبتنی بر فناوری 3D XPoint تشکیل می دهند؛ حافظه هایی از انواع شتاب دهنده سخت افزاری و یا حافظه ذخیره سازی دائم بر اساس تراشه های نیمه هادی (SSD) این بازار را شکل داده اند. این کمپانی تنها چند نمونه ثابت را برای بازار خانگی معرفی کرده و عمده محصولات آن در بخش سرور و سازمانی دسته بندی میشود. اینتل به تازگی یک عضو 1.5 ترابایتی را به مدل های Optane 905p SSD افزوده است.

این خانواده در 2 فرم گوناگون شامل سالید های متصل به مسیر پر سرعت PCI-Express 3.0 x4 و نسخه های 2.5 اینچی با رابط U.2 هستند. طول عمر درایو های Optane 905p SSD همچنان حیرت انگیز بوده و این مدل 1.5 ترابایتی می توان به نرخ شکست 27.37 PB دست پیدا کند. رمزنگاری AES 256 نیز در کنار این مدل قرار دارد.

به گفته اینتل، سرعت خواندن و نوشتن بدون تغییر خاصی بر روی ارقام 2600 مگابایت در ثانیه و 2200 مگابایت در ثانیه است. همچنین Optane 905p با دستورات اتفاقی 4K نیز ارقام 575K IOPS و 550K IOPS را به ثبت رسانده است. اینتل تا کنون اشاره ای به قیمت گذاری این مدل نکرده است. فناوری 3D XPoint دارای 2 مزیت عمده شامل طول عمر بسیار بالای تراشه ها و سرعت مناسب و درخور توجه است.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.