گوشی های هوشمند با 1 ترابایت حافظه ذخیره سازی (سامسونگ تراشه های eUFS 2.1 یک ترابایتی را معرفی کرد)

سرعت پیشرفت پرفورمنس سخت افزاری در گوشی های هوشمند نیز در 7 سال گذشته ستودنی بوده است؛ گوشی های موبایل هوشمند امروزه یک کامپیوتر چند کاره در جیب های ما هستند که بخشی از سرگرمی، ارتباطات و فعالیت های روزمره ما را رهبری می کنند. این محصولات برای ثبت بسیاری از داده های ما نیازمند فضای ذخیره سازی بزرگی هستند؛ از این رو سامسونگ بازهم آستین بالا رده و به عنوان رهبر نیمه هادی های جهان، انقلابی را در فضای ذخیره سازی گوشی های موبایل ایجاد کرده است.

سامسونگ موفق به تولید تراشه هایی شده است که می توانند فضایی برابر با 1 ترابایت را در اختیار گوشی های هوشمند قرار دهند. این شرکت برای این منظور از تراشه های نیمه هادی نسل پنجم V-NAND بهره گرفته و موفق به تولید حافظه هایی در کلاس eUFS 2.1 شده است که دارای ظرفیت 1 ترابایت هستند. این شرکت تا پیش از این نیز از تراشه های eUFS 2.1 برای استفاده در سیستم های هوشمند اتومبیل بهره گرفته بود.

افزون بر آنکه حافظه ذخیره سازی گوشی های هوشمند تا 20 برابر به نسبت مدل های 64 گیگابایتی افزایش خواهد یافت، سرعت آنها نیز تا 10 برابر بیشتر از حافظه های microSD است. سرعت خواندن و نوشتن در حافظه های جدید سامسونگ برابر با 1000 مگابایت در ثانیه برای خواندن و 260 مگابایت برای نوشتن است. همچنین سرعت خواندن و نوشتن اتفاقی، بر اساس دستورات 4K نیز به ترتیب 58K IOPS و 50K IOPS اعلام شده است.

این شرکت در نوامبر سال 2017 نیز موفق به تولید ذخیره ساز های eUFS 2.1 با ظرفیت 512 گیگابایت شده بود. سرعت تراشه های 1 ترابایتی eUFS 2.1 شرکت سامسونگ، به طور میانگین 2 برابر بیشتر از یک حافظه SSD نوع 2.5 اینچی است.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.