و اینک SSDهای قدرتمند و پر سرعت AORUS RGB AIC از گیگابایت

یکی از اخبار ویژه سال گذشته، تولید سالید درایو و مانیتورهای گیمینگ توسط شرکت GIGABYTE بود؛ این کمپانی در حوزه ماژول های رم، سالید درایو و حتی مانیتورهای گیمینگ، حضور جدی خود را اعلام کرده و حال وقت عرضه رسمی SSDهای AORUS RGB AIC رسیده است.

کمپانی گیگابایت معمولا عادت به ناامید کردن ما نداشته و اینبار هم می توانید به SSDهای آن اعتماد کنید. AORUS RGB AICشامل یک خانواده کامل از درایو های سالید است که به کنترلر پیشرفته Phison PS5012-E12 مجهز بوده و از پروتکل NVMe 1.3 بهره می برند. این خانواده از مسیر پر سرعت PCI-Express 3.0 x4 استفاده می کنند که به واقع دومین مسیر پر سرعت در مادربردهای کنونی است.

گیگابایت از تراشه های نیمه هادی Toshiba BiCS3 TLC NAND در ساخت AORUS RGB AICها استفاده کرده است. آنها در ظرفیت های 512 گیگابایت و 1 ترابایت تولید می شوند و به ترتیب 512 مگابایت و 1 گیگابایت حافظه DRAM نیز برای آنها تعریف شده است. نسخه 1 ترابایتی می توان با سرعت های 3480 مگابایت و 3080 مگابایت در ثانیه، عملیات خواندن و نوشتن را به انجام برساند. دستورات 4K بر اساس معیار ورودی و خروجی در این مدل برابر با 610K IOPS و 530K IOPS خواهد بود.

AORUS RGB AIC

و اما در مدل 512 گیگابایتی، شاهد سرعت های 3840 مگابایت برای خواندن و بیشینه 2100 مگابایت برای نوشتن هستیم. هر دو محصول دارای حفاظ هیت سینک برای دفع حرارت و عدم گلوگاه حرارتی هستند؛ همچنین همانطور که از نام آنها نیز پیداست، استفاده از دیودهای LED RGB نیز نمای ظاهری سالید های AORUS RGB AIC را زیباتر کرده است. به هر حال اینک زمان توزیع رسمی SSDهای فوق فرارسیده و پیشبینی می گردد که به زودی در بازار ایران نیز حاضر شوند.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • فسیل

    واقعا آدم با دیدن تصاویرش هم لذت میبره...
    چه برسه به اینکه بتونی بخریش و استفاده کنی و حالشو ببری تو بازیا...
    :x:x:x:x

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.