کاهش قیمت برخی از سخت افزارها در سال 2019 قطعی است

در میان وضعیت های گوناگون کارت گرافیک ها، این روزها اخبار خوشی در جریان است که به کاهش قیمت تراشه های نیمه هادی DRAM در سال 2019 بازمی گردد. به گفته TrendForce، قیمت جهانی تراشه های DRAM بازهم در سال 2019 سقوط خواهد کرد. تراشه های DRAM به عنوان ذخیره سازهای دائمی و موقت در محصولاتی مانند درایو های SSD، گوشی های موبایل، تبلت، لپ تاپ، حافظه های RAM، مینی کامپیوترها، سیستم های AIO، کارت گرافیک و...مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش TrendForce، قیمت تراشه های DRAM در سال 2019 با سقوط 10 درصدی آغاز شده و تا پایان سال 2019، همچنان شاهد سقوط قیمت این محصولات خواهیم بود که به خودی خود باعث کاهش قیمت ادواتی می گردد که از این تراشه ها استفاده می کنند. به گفته TrendForce، به دلیل کمبود تقاضا در بخش گوشی های هوشمند، تبلت و در نهایت بخش موبایل، این بازار به مانند سالهای اخیر تحت فشار قرار نگرفته و باعث کاهش قیمت تراشه های DRAM خواهد شد.

از سوی دیگر، کاهش فروش کارت گرافیک های AMD و NVIDIA نیز در حال حاضر به بخشی از حافظه های DRAM مرتبط گشته و احتمالا می تواند در قیمت گذاری نهایی کارت گرافیک ها نیز کمی موثر واقع شود. از سوی دیگر درایو های SSD به دلیل دستیابی به فناوری های جدید، کاهش ابعاد تراشه ها و بالا رفتن ظرفیت، و در نهایت رکود بازار DRAM، باز هم در سال 2019 با کاهش قیمت روبرو خواهد بود.

متاسفانه در بازار داخلی ایران، حتی با وجود کاهش ارزش دلار به کانال های زیر 11 هزار تومان، قیمت قطعات سخت افزاری تغییر چندانی نکرده است! این در حالی است که افزایش قیمت این محصولات در کثری از ثانیه صورت گرفته بود!

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ضمنا اون کثر رو هم به کسر تغییر بدین ممنون میشم :)

  0 پاسخ
 • فقط قیمت ارز نیست که ارزش یه محصول رو مشخص میکنه. میزان عرضه کالا در بازار و رقابت هم مهمه. اگه این دو مورد نباشه در همه جای دنیا جباب وحشتناک قیمتی به وجود میاد.
  همین الان شما برو از سایت newegg قیمت 1080 ti رو در بیار، میبینی قیمت به جز یکی دو مورد الان بین 1200 تا 1450 دلاره. تو بازار اروپا که تازه بدتره.
  حالا تو ایران هم اگه هر کالایی با مشکل عرضه مواجه بشه (از مشکلات واردات بگیر تا پدیده بسیار نادر احتکار که فقط در کشورهای دارای تورم بالا احتکار اتفاق میفته) شاهد این حباب های قیمتی خواهیم بود و کاهش قیمت ارز با چسبندگی قیمتها مواجه و مقاومت در برابر کاهش قیمت محصول رو بیشتر میکنه.

  0 پاسخ
 • دهه شصتی بدبخت

  مملکت به حال خودش رها شده...نه نظارتی نه بازرسی نه پیگیری مطالبات مردم...تنها دلخوشی باقیمونده واس شخص بنده فقط گیمه تو این اوضاع بیکاری و فلاکت که به لطف دولت و فروشندگان بی انصاف و طمع کار اونم داره واسمون دست نیافتنی و رویا میشه:smiley0

  0 پاسخ
 • با اون دو جمله پایانی بغضمون ترکید مهندس.... :-((:-((

  1 پاسخ
 • نمیدونم چه گناهی کردیم ایران دنیا اومدیم

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: متین

  بگو ایران چه گناهی کرده که تو و امثال تو توش بدنیا اومدن؟ و گرنه ایران بیچاره که چند هزار ساله که دوام اورده ولی از وقتی موجوداتی مثل تو توش بدنیا اومدن به این فلاکت افتاده.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: parand

  سانديس خوب است:-bd

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.